Athlon 3000+

ako si ga kloknuo ali temp u leru gotovo nista ne znaci... stavi ga na muke sa prime95, posmatraj da li ce test da prodje, da li ce mozda makina da se zakuca i do koje granice temp raste...

max temp cpua ne moze biti mnogo veca od maximalne koje dostigne tokom testa u prime95... (moze malo zbog povecanja temp u kucistu zbog zagrevanja graf.kartice npr)
 
ok... ajd da objasnim...

zasto posle klokovanja sledi detaljno testiranje....

kada neko potera cpu na vecu frekvenciju od predvidjene, cpu moze da radi odredjene stvari bez zakucavanja, ali na drugim stvarima moze da se skuca... primer je recimo da moze da podigne win ali se skuca pri otvaranju winampa... obzirom da nece uvek, kloker moze da zivi u laznom ubedjenju da je klokovanje uspelo i da misli da mu komp radi stabilno... posle odredjenog vremena, kloker moze da se opusti i da kada neki program pocne da se spucava problem trazi u svemu drugome (los program, syeban os) osim u samom overkloku... i odtud pocnu frustracije i reinstalacije sistema (ako je bas bitan program) ili sta znam vec... da ne pominjem da cpu-u preteran oc ne prija iako se cini da radi stabilno (u stvari on bi najradije radio na 1mhz, ali paz da nece)... iz svega toga izvodi se logican zakljucak da je detaljno testiranje NEOPHODNO da bi se sprecili sati maltretiranja tipa "zasto ova igra nece da mi radi, a skinuo sam najnoviji patch"...

poz
 
Pokrenuo sam prime95 temperatura je isla max do 56,ali mi nesto bre izbacio

FATAL ERROR: Rounding was 0.4998497963, expected less than 0.4
Hardware failure detected, consult stress.txt file.
 
anon1mus:
Pokrenuo sam prime95 temperatura je isla max do 56,ali mi nesto bre izbacio

FATAL ERROR: Rounding was 0.4998497963, expected less than 0.4
Hardware failure detected, consult stress.txt file.
pa cpu je napravio gresku pri proracunu. tj ne moze da sabere 1 i 1 i da dobije 10.... nije stabilan

o tome pricam :!:

ili dizi napon, ili smanji klok
 

Back
Top