HITNO POTREBNA MAMA MACA!

Шта знам, ми смо као клинци нашли 5-6 мачића на улици које је неко бацио (нису ни прогледали), па смо их хранили на шприц и на крају смо имали 6 великих мачкетина у улици којих смо се једва отарасили.:) Најбоље иди код ветеринара па види шта ће он да ти каже, сигурно постоји и други начин.;)
 
ima ih raznih
imala sam jednu macu,koja je,iako nije imala svoje,krala tudje macice stalno....ali stalno......i ponasala se kao da im je majka.
A dosta puta su mackama sa macicima donosili tudje macice i macke su prihvatale bebe bez problema
 
Ja prehranila dva slepa maceta koja su mi uvalili klinci...bezala sam s posla, posto moraju da se hrane na svaka tri sata. Uzela sam malu bocicu sa malom cuclicom, mleko obicno kravlje sa zumancetom i malo secera izmesano, kombinovala to i bebelak, posto formulu bas za macke nisam uspela da nadjem. Vrlo je bitno da im se masira stomacic i guza posle jela svaki put, da bi kakili i piskili. I to je cela mudrost, evo ih dan danas velike macketine zive i zrave, Masha i Tosha :D
 
Ja prehranila dva slepa maceta koja su mi uvalili klinci...bezala sam s posla, posto moraju da se hrane na svaka tri sata. Uzela sam malu bocicu sa malom cuclicom, mleko obicno kravlje sa zumancetom i malo secera izmesano, kombinovala to i bebelak, posto formulu bas za macke nisam uspela da nadjem. Vrlo je bitno da im se masira stomacic i guza posle jela svaki put, da bi kakili i piskili. I to je cela mudrost, evo ih dan danas velike macketine zive i zrave, Masha i Tosha :D

Svaka čast tebi, Maši i Toši ali 6 mačića je previše i da se uvali mački i da se brine o njima. Eventualno da se podele, čovek može da prihvati po dva a za mačku bi pored njenih mačića (uslov da ima dovoljno mleka i da su mačići približno istog uzrasta) moglo eventualno samo jedno. I morali bi svi da se prebrišu neki exxxtra-sensitive vlažnim maramicama za bebe, da bi imali isti miris i njeni i ubačeni mačići.
 
Не мора да значи, једном смо неким Циганима узели мало слепо маче и однели га код друга у двориште, размишљајући шта би с њим. У једном тренутку је дошла комшијина мачка из суседног дворишта, оњушила маче и однела га у своју јазбину међу своја 2 мачета.:D
 
Mislim da su ovde moguca sledeca resenja:
1) Pronaci vise macaka koje imaju mlade i pokusati uvaljotku.
2) Raspodeliti macice na vise staratelja koji ce im glumiti mamu dok ne ojacaju da mogu da se udome.
3) Onaj kod koga se nalazi ova sestorka da pruzi sve od sebe da ih izvuce iz nejakosti, pa sta bude...
4) Ostale opcije koje mi padaju na pamet nisu bas lepe i njih cu preskociti :neutral:
Za koju god opciju se odlucili - nema sanse da bude lako...:aha:.
 
imam ovde 3 majke sa macicima i NI JEDNA NECE DA PRIHVATI JEDNOG MALISU-
macke su jako teske na tom polju- pre ce kerusa prihvatiti mace nego macka.. ja do sada nisam vidjala tu srecu.. hoce da ga pusti da se igra sa njenom decom, hoce i da ga lizne nekad.. al nece mu dati da sisa..
jedino ova ocija na spric ili na bocicu od kapi za oci npr... ovaj malisa kod nas je tako morao.. nisu ga htele..
 
Не мора да значи, једном смо неким Циганима узели мало слепо маче и однели га код друга у двориште, размишљајући шта би с њим. У једном тренутку је дошла комшијина мачка из суседног дворишта, оњушила маче и однела га у своју јазбину међу своја 2 мачета.:D
mozda je bilo njeno mace.. a cige ga djipile ranije..
cesto mace zna da odbaulja kad majka ode da se hrani- pa ga ljudi uzmu misleci da ga je ostavila majka- onda ga izmaze i sve mirise svoje ostave po njemu- to ne valja- to odbija macku da primi mace...
nekada mace i po citavu noc ostane samo.. ako majka mora da ostane pri "jazbini" .. tek sutradan ga pokupi..
 
Toliko malih macica macka nemoze odmah da prihvati a da istovremeno ima svoje macice koji su pribliznog istog uzrasta sto bi znacilo da su u najboljem slucaju za prihvatanje do dve nedelje stari. Mogu joj se podmetnuti, namazati necim sto bi ona polizala i da im kasnije dozvoli da sisaju. Ali ako ih je vec sest a macka ima recimo svojih pet to je previse i time bi se macka a i ostali macici doveli u opasnost. Svi macici vec imaju svoje sisice koje korite a novi macici bi morali da izaberu ono sto im preostaje a to su uglavnom slabije razvijene sisice kroz koje mleko mnogo slabije protice ili ga nema dovoljno. Mozda da se istovremeno prehranjuju, mlekom za bebe koje se napravi da je malo jace nego za ljudsku upotebu-sledi se uputstvo sa kutije. Mace se mnogo iscrpe u tom perodu dojenja i potreno ih je hraniti cesce, vise i kvalietnijom, jacom hranom nego sto je to uobicajeno.
 
Ali niko sem te dece neće da se prihvati obaveze...ja se slažem da deca nisu idealno rešenje za životinje, ali ovi mališani ih već desetak dana uspeštno hrane i brinu o njima, a dokaz tome je da su mačići još živi...Ako imate neko drugo rešenje ili ponudu vrlo rado ćemo prihvatiti.
 
Slaba vajda od foruma ovde se vrte jedni te isti ljudi a i slabo ko gleda jer su godišnji odmori. Ipak ne treba odustajati treba tražiti i dalje i hraniti ih kao do sad. Ako neko od vas tamo ima bilo kakvu mačku u kući ta bi ih makar olizala i čistila. To mi pade napamet.
 
Žao mi je zbog loših vesti, ovakve stvari se stalno dešavaju i mogu samo da konstatujem da ne postoji ni jedna organizacija za zaštitu životinja u beogradu koja se ozbiljno bavi svojim poslom i ima veliki broj volontera iza sebe koji bi nešto uradili u ovakvim i sličnim slučajevima.

Trebalo bi uvesti prilikom registrovanja organizacije minimum članova da bi se izbegao slučaj formiranja organizacije tipa "tašna i mašna".

Da se ja pitam minimum bi bio 50 članova u početku.

Ipak ovo nije bio posao za decu.
 

Back
Top