Da li verujes u ljubav...

etotako

Domaćin
Banovan
Poruka
3.568
izmedju muskarca i zene?
Moje iskustvo je potvrdilo teoriju da su oni dva potpuno razlicita sveta. Oni se savrseno ne razumeju, dakle ne poznaju se. Kako je moguce voleti u toj situaciji? Na kraju sve ispada iluzija sto i potvrdjuje stopa propalih ljubavi jer je kraj takvih emocija negiranje prethodnog stanja (umisljenog blazenstva).
Ne verujem u tu ljubav, nego samo u dobar ili los sex...
Ovu temu nisam postavila na forumu Romantika da me ne bi zasuli stihovima i nadam se da ovde necu doziveti nesto slicno.
 
etotako:
izmedju muskarca i zene?
Moje iskustvo je potvrdilo teoriju da su oni dva potpuno razlicita sveta. Oni se savrseno ne razumeju, dakle ne poznaju se. Kako je moguce voleti u toj situaciji? Na kraju sve ispada iluzija sto i potvrdjuje stopa propalih ljubavi jer je kraj takvih emocija negiranje prethodnog stanja (umisljenog blazenstva).
Ne verujem u tu ljubav, nego samo u dobar ili los sex...
Ovu temu nisam postavila na forumu Romantika da me ne bi zasuli stihovima i nadam se da ovde necu doziveti nesto slicno.

Ne brini, ovde ce te zasuti necim drugim :lol:
 
etotako:
izmedju muskarca i zene?
Moje iskustvo je potvrdilo teoriju da su oni dva potpuno razlicita sveta. Oni se savrseno ne razumeju, dakle ne poznaju se. Kako je moguce voleti u toj situaciji? Na kraju sve ispada iluzija sto i potvrdjuje stopa propalih ljubavi jer je kraj takvih emocija negiranje prethodnog stanja (umisljenog blazenstva).
Ne verujem u tu ljubav, nego samo u dobar ili los sex...

Ona postoji. Jeste da ti ne verujes u nju. Ali, ona postoji. Mnoge od nas losa iskustva uce pogresnim stvarima. A, mnogi ocekuju previse od potencijalnog partnera i normalno bivaju razocarani. Mislim, da je glavna stvar u pravljenju pravih izbora, u postojanju malog filtera. To znaci ne prihvatanje svakakvog "djubreta" zbog ovog ili onoga... Fizicki izgled je samo jedan kriterijum. On ne moze biti primaran (mada jeste vazan). Moraju postajati i filteri i u drugim kriterijumima. Ali ni ti filteri ne smeju biti previsoko postavljeni... To je slicno onom verovanju u "pravu ljubav". Ja verujem da je svaka ljubav "prava", ako je tako shvatis.
 
Dogma o ljubavi by
iluzionista:
Ona postoji. Jeste da ti ne verujes u nju. Ali, ona postoji. Mnoge od nas losa iskustva uce pogresnim stvarima. A, mnogi ocekuju previse od potencijalnog partnera i normalno bivaju razocarani. Mislim, da je glavna stvar u pravljenju pravih izbora, u postojanju malog filtera. To znaci ne prihvatanje svakakvog "djubreta" zbog ovog ili onoga... Fizicki izgled je samo jedan kriterijum. On ne moze biti primaran (mada jeste vazan). Moraju postajati i filteri i u drugim kriterijumima. Ali ni ti filteri ne smeju biti previsoko postavljeni... To je slicno onom verovanju u "pravu ljubav". Ja verujem da je svaka ljubav "prava", ako je tako shvatis.

Da li je previse ocekivati normalnu komunikaciju? Kako ti mozes da volis nesto sto ne poznajes?
Ako si ti u pravu i ako je svaka ljubav prava, onda nijedna nije prava, a ako nijedna nije prava... znaci da ne postoji?
 
chudno....za nakoga zenskog pola da postavlja takvo pitanje...ali ok
mislim ipak da nisi dovoljno razmishljala....tako da preskaces neke delove...
daklem, prema nepoznatom ne mozemo usmeriti svoje zelje...nepozantao je nepojmljivo....kada pochnemo da prizeljkujemo ljubav mi zudimo za necim shto nam je poznato....u ovom sluchaju to je sex....pitanje je bash komplexno...
mushklarci imaju ego centriran oko intelekta a zene oko osecanja....ego im je znachi razlichitog kvaliteta....zato je mushkarcu teshko da shvati zenu...i zenama je teshko da razumeju mushkarce...
kada intelekt kaze DA-to znachi samo da...ali kada emocije izraze NE to moze ponekad biti DA....
na toj razlici pocivaju sukobi i nerazumevanje...mushka logika je ravna-pravolinijska..zenska "logika" je cirkularna...tako se krecu emocije...
mushkarac ne moze zenu da drzi za rec (ne mislim pritom da su lazovi) vec treba da se usmeri na njeno znachenje...zato shto ona lako moze da predje u svoju suprotnost...rechi i znachenje kod zena ne moraju da budu podudarni...
to sve nije uvek tako...u nekim trenucima muskarac moze da bude izuzetno emocionalno nastrojen...kada ima probleme pocece da place i da se ponasa vrlo "neobicno"...kada se sve zavrsi reci ce "neam pojma sta mi se desilo :roll: ....jednostavno sam puko...to sebi vise necu dozvoliti".....neki macho tipovi u nekim situacijama ce se ponasati izuzetno osecajno....dok ce neke zene biti izuzetno muzevne...
sukob koji osecas nastao je zbog toga shto nisi spremna da prihvatis razlike...pa onda trazis slichnosti....da ne bi bila u sukobu...ali ti ne uspeva....kod tebe je "ili moramo svi da pricamo istu stvar ili smo neprijatelji"...ostavila si sebi samo dva izbora i oba su pogresna....oba pripadaju jednom te istom stavu "zashto da mi nebudemo razlichiti?"-potpuno razlichiti, bez mogucnosti da se spoje?
zashto je tu potreban neki sukob?
razlichiti tonovi stvaraju skup....i tada se zbiva jedno dublje spajanje-nema susreta tonova, u tonovima, vec u onome sto ti tonovi stvaraju...susret je u harmoniji :wink:
 
Upravo sam shvatio da sam 6 godina i tri meseca u zabludi. Znao sam ja da je to sve zbog sexa... :cry:
Doduse ako se tebi nesto nije desilo, ne znaci da ne postoji... :roll: Ja ti ipak iskreno i od sveg srca zelim da ti se desi, jer emotivna povezanost sa srodnom dusom je nesto iznenadjujuce i zacudjujuce lepo :P
 
ja verujem... mozda naivno, ali suvishe su mi lepe priche koje su neki ljudi pisali, da ne bih verovala u nju ... potrebi za sjedinjenjem (duhovnim/emocionalnim/ fizickim) sa osobom koja nam daje snagu, koja nas inspirishe, koja nas uzbudjuje u svakom mogucem pogledu...nesto snazno, jedinstveno, nezno,skoro nestvarno...
mozda je to sve iluzija, plod nase uobrazilje, ali osecaj da ti je dusha u grlu, i da tesko dishesh i da imash utisak da srce zeli da ti iskochi iz grudnog kosha, dok mislish na tog nekog, mozda i nije tako losh, bar stvara utisak da si ziv... i da ne plutash po ustajaloj barustini sopstvene ravnodusnosti i nemoci da bar na tren postanesh deo necheg ... skoro nedokuchivog...



neke stvari mozda i volimo upravo zato sto ih ne razumemo i ne zanmo nista o njima...

(da li je, primera radi, potrebno prouchiti i razumeti svaki deo sopstvenog tela i sve procese u njemu da bi ga zaista voleli ? a sebe volimo zar ne ?)
 
goodday:
chudno....za nakoga zenskog pola da postavlja takvo pitanje...ali ok
da, kao sto si primetio, nisam tipican model. Ne mislim da sam bolja ili gora, prosto drugacija.
goodday:
mislim ipak da nisi dovoljno razmishljala....tako da preskaces neke delove...
Dugo godina sam razmisljala, prvo nisam zelela da priznam, borila sam se da nadjem u sebi veru u tu vrstu ljubavi...a sada priznajem svoj poraz.
goodday:
daklem, prema nepoznatom ne mozemo usmeriti svoje zelje...nepozantao je nepojmljivo....kada pochnemo da prizeljkujemo ljubav mi zudimo za necim shto nam je poznato....u ovom sluchaju to je sex....pitanje je bash komplexno...
Prema nepoznatom je najlakse usmeriti zelje. Istorija je pokazala da ljudi nepoznatim psihickim sadrzajima pripisuju svoje osobine ili zeljene karakteristike. Ne treba nikada potcenjivati moc nepoznatog, ono je tako zavodljivo. Seti se samo kako su ljudi obicnim prirodnim pojavama pripisivali bozanska znacenja. Ovo je veoma zanimljiva i ozbiljna tema, zahteva drugi kontext.
goodday:
mushklarci imaju ego centriran oko intelekta a zene oko osecanja....ego im je znachi razlichitog kvaliteta....zato je mushkarcu teshko da shvati zenu...i zenama je teshko da razumeju mushkarce...
U ovo nisam sigurna, moj uzorak je pokazao nesto drugo, ali mozda je nereprezentativan... tako da ne iskljucujem svoju gresku. Jedino mogu reci da se u srcu mojih emocija nalazi racio.
goodday:
kada intelekt kaze DA-to znachi samo da...ali kada emocije izraze NE to moze ponekad biti DA...
Slazem se. Emocije su krajnje nekomunikativne i zato je vazno biti svestan istih i maksimalni ih uciniti razumljivim.
goodday:
na toj razlici pocivaju sukobi i nerazumevanje...mushka logika je ravna-pravolinijska..zenska "logika" je cirkularna...tako se krecu emocije...
Ne slazem se, kada su u pitanju emocije nema nikakvih razlika medju polovima, one podjednako miniraju svaki racio. Moja greska je bila u tome sto sam ne shvatala kao ne i vice versa.
goodday:
sukob koji osecas nastao je zbog toga shto nisi spremna da prihvatis razlike...pa onda trazis slichnosti....da ne bi bila u sukobu...ali ti ne uspeva....kod tebe je "ili moramo svi da pricamo istu stvar ili smo neprijatelji"...ostavila si sebi samo dva izbora i oba su pogresna...
Ne znam, nisu sve razlike kompatibilne...
 
xysve:
Upravo sam shvatio da sam 6 godina i tri meseca u zabludi. Znao sam ja da je to sve zbog sexa... :cry:
Doduse ako se tebi nesto nije desilo, ne znaci da ne postoji... :roll: Ja ti ipak iskreno i od sveg srca zelim da ti se desi, jer emotivna povezanost sa srodnom dusom je nesto iznenadjujuce i zacudjujuce lepo :P
Mozda.
Ali nisi shvatio moju dilemu. Sustina je u pitanju:
kako je moguce voleti nesto sto ne mozes spoznati?
da li je ta ljubav stvarna ili iluzija?
 
etotako:
izmedju muskarca i zene?
Moje iskustvo je potvrdilo teoriju da su oni dva potpuno razlicita sveta. Oni se savrseno ne razumeju, dakle ne poznaju se. Kako je moguce voleti u toj situaciji? Na kraju sve ispada iluzija sto i potvrdjuje stopa propalih ljubavi jer je kraj takvih emocija negiranje prethodnog stanja (umisljenog blazenstva).
Ne verujem u tu ljubav, nego samo u dobar ili los sex...
Ovu temu nisam postavila na forumu Romantika da me ne bi zasuli stihovima i nadam se da ovde necu doziveti nesto slicno.
NARAVNO DA POSTOJI !
IMAS VELIKU SANSU DA SE UPOZNAS SA TOM ISTINOM>
DOSTA VEC ZNAS SAMO TREBAS DA KRENES TAMO GDE TE SRCE VODI!!!
 
Ja ne verujem da postoji dok mi se ne desi, a kad se desi verovaću da postoji, jer se i meni desila. Pa sad, filosofski, kad ponovo mi dragi šmugne, ja ću automatski usvojiti novi apsolut i tvrditi kako je to moje trenutno stanje jedina nepromenljiva istina....eto tako....... :lol:
 
raindog:
ja verujem... mozda naivno, ali suvishe su mi lepe priche koje su neki ljudi pisali, da ne bih verovala u nju ... potrebi za sjedinjenjem (duhovnim/emocionalnim/ fizickim) sa osobom koja nam daje snagu, koja nas inspirishe, koja nas uzbudjuje u svakom mogucem pogledu...nesto snazno, jedinstveno, nezno,skoro nestvarno...?)
Vidis, mozda je problem u tome sto nikada nisam osetila zelju da se sjedinim sa nekim, da budem u simbiozi. Daleko od toga da nisam zelela da delim... jesam, imam puno toga da dam. Ali kada vidim sebe u ocima druge osobe strasno me potresa cinjenica da je to lazna predstava i to je momenat u kojem se osetim beskrajno usamljeno jer zelim pravi kontakt, a ne razmenu projekcija.
raindog:
mozda je to sve iluzija, plod nase uobrazilje,
Mozda je stvar razlike estrovertnog i introvertnog... i moji stavovi su prosto rezultat ekstroversije
raindog:
ali osecaj da ti je dusha u grlu, i da tesko dishesh i da imash utisak da srce zeli da ti iskochi iz grudnog kosha, dok mislish na tog nekog, mozda i nije tako losh, bar stvara utisak da si ziv... i da ne plutash po ustajaloj barustini sopstvene ravnodusnosti
Upravo si lepo opisala zaljubljenost.
raindog:
neke stvari mozda i volimo upravo zato sto ih ne razumemo i ne zanmo nista o njima...
(da li je, primera radi, potrebno prouchiti i razumeti svaki deo sopstvenog tela i sve procese u njemu da bi ga zaista voleli ? a sebe volimo zar ne ?)
Xmm, sto vise saznajem o telu, dusi i slicno vise se divim i sebi i drugima sto opstaju zdravi i citavi.
 
Pa ne znam, mozda ja razmisljam jednostavno i ne dizem to na neki visi nivo... Pa potrudio sam se spoznam tu meni srodnu dusu, da ucinim sve da bi se osecala lepo. Ljubav je jednostavna stvar, "razigrani beli leptiri, dani zvezda poklonjeni nekom... zauvek"
Mozda gresim ali nema tu mnogo nauke, vec jednostavno umece da poklonis jedan emotivni deo sebe nekom i da primis taj isti takav poklon.
Probaj naprimer da slusas Balasevica i da shvatis kako on vidi ljubav, ja je upravo tako shvatam.
 
xysve:
Pa ne znam, mozda ja razmisljam jednostavno i ne dizem to na neki visi nivo... Pa potrudio sam se spoznam tu meni srodnu dusu, da ucinim sve da bi se osecala lepo. Ljubav je jednostavna stvar, "razigrani beli leptiri, dani zvezda poklonjeni nekom... zauvek"
Mozda gresim ali nema tu mnogo nauke, vec jednostavno umece da poklonis jedan emotivni deo sebe nekom i da primis taj isti takav poklon.
Probaj naprimer da slusas Balasevica i da shvatis kako on vidi ljubav, ja je upravo tako shvatam.
Mozda si ti najsrecniji covek na svetu... mozda.
A mozda sam ja... mozda je to sto ja nazivam sexom ono sto drugi nazivaju ljubavlju.
Beskonacno puno MOZDA...
 

Back
Top