21.05.2006 - 21.05.2009 Sjecanje na SCG

old-mne

Poznat
Poruka
7.563
cituljasicg.jpg


Eto prodje i treca godina od kada nije sa nama... :neutral:
 
Pečat RTCG - Emisija o referendumu u Crnoj Gori


2. dio

____________________________________________________

Cisto da se podsjetimo referemdumske kampanje, izjava lidera, kao i onog najljepseg, slavlja kad smo poslije 88 godina obnovili drzavnu samostalnost i medjunarodno-pravni subjektivitet :)
 
Otkriven spomenik u čast 90. godišnjice Božićnog ustanka
U Bajicama kod Cetinja otkriven je danas spomenik u čast 90. godišnjice Božićnog ustanka, koji su podigli protivnici bezuslovnog ujednjinjenja Crne Gore sa Srbijom.

Spomenik u Bajicama, uz državne i vojne počasti, svečano je otkrio predsjednik Vlade Crne Gore Milo Đukanović.

"Slava kojom su se ovjenčali zauvijek je utkana u srž nacionalnog i državotvornog bića Crne Gore", kazao je Đukanović.


Ovim činom, kako je najavljeno, Crna Gora trajno obilježava ovaj značajni događaj za njenu nezavisnost, sa željom da sačuva uspomenu na borce i žrtve stradale u ovoj borbi.

Božićni ustanak je podignut 6. januara 1919. godine

1242826744.jpg
 
srbija i crna gora je za nas srbe bila velika podvala.
srbi su davali 95 % crnogorci 5% a onda se to bratski delilo na pola ili tako nekako.
to je jedino sto smo videli bratsko od montenegrina, da znaju bratski da dele ono sto je nase i to od 45-e.
njihova dominacija u raznim scg telima je nastavljena i po odvajanju crne gore a njihovi mnogobrojni kadrovi su samo presli na nove duznosti sada u novoj drzavi srbiji koja je zadrzala zajednicki karakter.
crna gora se odvojila od scg ali je srbija i crna gora nastavila da postoji pod nazivom danasnje srbije, kojoj bi adekvatniji naziv bio ZAJEDNICKA SRBIJA.
mi srbi smo pokazali jos jedanput nevidjenu naivnost u odnosu na crnogorce, dajuci im privilegije kao da je crna gora u sastavu srbije a oni to pravo jos jedanput lepo iskoristise.
neshvatljivo je da politicari rodom iz srbije cute ili cak stvaraju privid da je u nasim odnosima sve u redu, igrajuci i dalje za drzavu srbiju i crnu goru bez crne gore.
cesto se iz dobro poznatih redova cuju kritike, pa zar je vazno ko je i odakle je ,ISTINA JE DA JEDINO U SRBIJI NIJE VAZNO, ALI U NJIHOVOJ MATICNOJ REPUBLICI JE ITEKAKO VAZNO I U SVIM DRUGIM DRZAVAMA JE VAZNO DA ONAJ KOJI IMA ATOTOHTONO DRZAVLJANSTVO BUDE NA VLASTI.
 
Pečat RTCG - Emisija o referendumu u Crnoj Gori


2. dio

____________________________________________________

Cisto da se podsjetimo referemdumske kampanje, izjava lidera, kao i onog najljepseg, slavlja kad smo poslije 88 godina obnovili drzavnu samostalnost i medjunarodno-pravni subjektivitet :)

Ovako nešto teško da ćemo ponovo doživjeti u Crnoj Gori, ovakav događaj :worth:
 
Reckles, Zike, old-mne i jos mnogi su za ove 3 godine smrsali u prosjeku 28 kg. Umrijecemo od gladi a i siptari ka lesinari vrebaju da nas okupiraju... :sad2:

pa ovo za siptare vas izvesno ceka.Zao mi je Srba, koga briga za Crnogorce.

a inace meni licno je to bio bas srecan dan, jedva sam cekala da odete.:ok:
 
Poslednja izmena:

Back
Top