Omiljeni crtani filmovi

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vratili su se i on i onaj njegov drug i nasli valjda neko drugo nesrecno dete i novu kuju, i suocili su se sa nekim djavolom-psom u nekom napustenom zatvoru i bio je neki saksofon ili drugi duvacki instrument u celoj prici... Ne secam se bas, bilo je to davno...
 
smurf1.jpg
 
Seca se neko PLAVE PRINCEZE isla je na NS+ (en es plus) pocetkom 90-th ????
Isto neki kineski crtani film,,ali mnooooogooo dobar,..imala je neke zivotinje prijatelje,..secam se da je bio neki zabac,i neka vidra i jos neko samo ne znam ko....super mi je bio taj crtani...

Inace svoje misljenje sam iznela na forumu TV pod temom yugio,..i ne zelim da se ponavljam....
 
Ma bre Goku( Zmajeva Kugla) je zakon! I uopste ti borilacki crtaci u japanskoj tehnici! El gledo neko Lovca na vampire D, verujem da ce se dugo pamtiti, zesci je:D Inace Kralj Lav je vrh crtac, prvi put sam ga gledao na francuskom jeziku bez titla i sve mi je bilo jasno:(
 
Nexus 6:
u poslednje vreme cesto cujem kao, "jao, kakve danas deca crtane filmove gledaju?"
i negde drugde, jedna zena rece: "ja svojoj deci ne dajem da gledaju CARTOON NETWORK!"
odakle uopste to misljenje da su crtani filmovi iskljucivo za decu...???
slazem se da su filmovi kao Tom i Dzeri, Dusko Dugousko i Miki za decu...ali, ne mogu da se otrgnem utisku da vecina "zabrinutih" crtane filmove, uopste, smatraju za nesto decje...

recimo, Cartoon Network, po meni, uopste nije kanal za decu...mislim, ni u samom naslovu to ne pise...to je kanal sa crtanim filmovima...
na tom kanalu ima dosta crtanih filmova koji imaju neke fore koje deca ne mogu da shvate...

a da ne pominjemo Simpsonse i South Park...

Ok,slazem se sa konstataciom da crtani filmovi kakve danas gledamo vise i nisu iskljucivo za decu.Ja recimo,iako imam 18 godina,jos uvek volim da pogledam dobar crtani iako mi vreme ne dozvoljava da ga trosim na takve stvari.

Mislim da su roditelji donekle u pravu sto se tice zabrane deci da gledaju crtane filmove.
Tu pre svega mislim na crtane tipa Dragon Ball Z(zmajeva kugla)
Dok sam bio mladji na pomenutom Cartoon Netvorku se prikazivao taj crtani i ja sam ga obozavao,i na mene nije imao neki poseban uticaj.
Medjutim jednom sam se susreo sa jednim klincem koji je pod uticajem upravo ovog crtanog filma prosto poludeo.Postao je izuzetno agresivan.Znao je da pocne da udara sve redom.Iz tog ugla naravno da su roditelji u pravu.

Medjutim nije to jednini crtani film koji mozemo videti na nasim kanalima.Yugio je recimo solidan crtani bez previse nasilja.Dok su se prikazivali Pokemoni ni to nije bilo lose,i tako dalje,tako da ne razume zasto roditelji danas brane deci da gledaju crtane!
Dakle jedino ostaje zal sto se vise ne prikazuju svi oni crtani filmovi koji su se prikazivali pre na pr 6 - 7 god. kao sto su Dusko Dugousko,Patak Daca,Kremenkovi itd.
 
Poznajem zenu ciji se klinac sa 7 god obesio pod uticajem crtaca.
Elem klinac da bi se sakrio uzeo loptu,usao uorman ,popeo se nan nju, provukao rucice kroz svoju jaknu koja je visila sa ofingera.Jbg omakla mu se lopta i eto tragedije.
Dok je bio mladji moj bratanac bio je u fori crtac nindja kornjace.Mlatio je sve oko sebe.
A vrhunac je bio kad je mladjeg brata mlatnuo nozem preko prstiju.Strasno :evil:
Mislim da negativne crtace treba braniti deci.
Bolje im kupiti crtace koji su provereni i gde nema tako bizarnog nasilja.
Ili su svi zaboravili da postoje price i bajke za decu ali tu treba odvojiti malo svog vremena i posvetiti se detetu.
Najlakse je da detetu upalite TV sa crtacima a sta ce da gleda nije vazno.
e018.gif
 
Izvini ako ne mozes da nadjes avatar ko moj na netu daj mi mejl pa da ti posaljem. Sto se tice lokacije mozes da otkucas istu. :evil: :x :evil: :x To sto si ukuco jos jedno F ispred nicka i tako uspeo da se registrujes ne znaci da je O.K. da koristis isti nick ko i ja
 
1 ) Full Metal Alchemist, Chrno Crusade, VanDread... (ko ne zna sta su japanski crtani filmovi (serije) ne zna sta propusta) (mada im Pokemoni, Yu-Gi-Oh! i njima slicne serije kvare reputaciju)
2 ) niko
3 ) niko
4 ) niko
5 ) niko
6 ) niko
7 ) niko
8 ) Simpsoni (sve do 13 ili 14-tog serijala, posle je njesra :-( )
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top