Glavas u epizodi licna karta

strawbbery_city

Iskusan
Poruka
6.580
Glavaš dobio ličnu kartu BIH

Osuđenik na desetogodišnju kaznu zatvora zbog ratnog zločina, Branimir Glavaš koji je pobegao iz Hrvatske u Bosnu i Hercegovinu, danas je dobio ličnu kartu te države, postao građanin Ljubuškog gde namerava da kupi kuću
Glavaš je danas podigao ličnu kartu u policiji u Ljubuškome, navodi Večernji list i dodaje da on smatra da više nema mogućnosti da bude izručen Hrvatskoj.
"Od sada je i zvanično potvrđeno moje državljanstvo.
Uklonjene su sve sumnje u ispravnost dokumenata na osnovu kojih sam dobio državljanstvo BiH", rekao je Glavaš.
On je rekao da kao državljanin BiH može sticati imovinu i najavio da če u blizini Ljubuškog kupiti kuću i trajno se nastaniti.
Glavaš je rekao i da je protekle dve sedmice boravio na više lokacija u Hercegovini i da je policija znala lokacije na kojima je boravio.
"Bio im je dostupan i moj broj. U svakom trenutku mogli su stupiti u kontakt sa mnomn", objasnio je on.
Glavaš je dodao da je spreman za to da njegov predmet hrvatsko pravosuđe ustupi pravosuđu BIH jer, kako je rekao, sud BiH nema nikakvih političkih motiva da radi po političkim instrukcijama kao u Hrvatskoj "gde je proces pokrenut političkim nalogom Ive Sanadera nakon političkog razlaza".
"Iznenađen sam kvalitetnim, humanim i pozitivnim odnosom svih zatvorskih struktura prema meni, posebno jer su ti ljudi po nacionalnosti Hrvati, Srbi i Bošnjaci", rekao je Glavaš.

:thumbdown::thumbdown::thumbdown::thumbdown:
 

Back
Top