Reis-ul-ulema Srbije Adem Zilkić, kanalisao rasturio i razotkrio Cerića

Ofucani džukac

Zainteresovan član
Banovan
Poruka
294
Zilkić: Poseta ima političku konotaciju

12942752644a127d4a220d9678658604_big.jpg
Adem Zilkić (FoNet, arhiv) Reis-ul-ulema Islamske zajednice Srbije Adem Zilkić ocenio je da poseta Mustafe Cerića Sandžaku, koja se odvija uprkos protivljenju Islamske zajednice u Srbiji, ima pre svega političku konotaciju.

"Nezapamćeno je da verski poglavar druge države dođe u jedan grad i u takvoj jednoj sredini iznese nekakve neodgovorne i neodmerene izjave o kršenju ljudskih i verskih prava", rekao je Zilkić Tanjugu.

Zilkić, koji je Tutinac, kaže da je ubeđen da nijedan njegov sugrađanin ne deli Cerićevo mišljenje.

Cerić je u Tutinu rekao i da će o tome kako žive muslimani u Sandžaku obavestiti američkog potpredsednika Džozefa Bajdena koji će u sredu posetiti i Srbiju.

"Ne znam kakva je veza između Bajdena i Cerića i ne znam kakve veze i kojim povodom se to baš tako uklopilo, ali znam da je Zukorlić dva dana najavio kosovizaciju Sandžaka, što je vrlo jaka i teška konstatacija sa mogućim implikacijama", rekao je Zilkić.

Reis je izrazio nevericu da potpredsednik SAD uopšte može da bude zainteresovan za to šta se, kako je rekao, dešava u jednoj maloj islamskoj zajednici jedne male balkanske zemlje.

Zilkić se slaže da je veliki broj pripadnika žandarmerije i policije juče na ulicama Tutina bila "ružna slika", ali je to, kako kaže, naša neminovnost kakvih smo do sada imali mnogo puta.

Vrhovni poglavar Islamske zajednice Srbije tvrdi da Zukorliću više ni Cerić ne može da pomogne i da "tako se i pokazalo, on, ni uz njegovu pomoć, ne može više da okupi više od 200 do 300 ljudi koji će ih slušati šta govore".
http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2009&mm=05&dd=19&nav_category=11&nav_id=361339

:ok::ok::ok:
Bravo Zilkiću!

Teraj militantnu huškačku bolesnu gamad iz Srbije!
 
ne nego su se sami bosnjaci pocepali sluchajno, i iz osetljivih doktrinarnih razloga, na dve verske zajednice... nema ovo veze sa politikom, ne ne...

Е, свашта, дигне ми се коса на глави када неки жути помиње ДБ...

Наравно да овај сукоб има везе са политиком - али не и са ДБ-ом...:cool:
 
aj malo obrazlozi, zanimljivo je.

mislio sam da je taj ceric za vase pitanje dosta uradio, ono... kao evro-muslimani, ti fazoni...

Cije pitanje? Ja nisam Bosnjak.

Lik je obicni kriminalac, slicno kako se Dodik zaklanja iza srpstva dok krade, tako se i ovaj zakloni iza islama i muslimana. Trenutno koketira sa jednom strujom (Bakir Izetbegovic) u SDA protiv druge (Sulejman Tihic) pazljivo vazuci od cije bi pobjede imao vecu licnu korist.
 
ovo je sukob izmedju muslimana lojalnih gradjana ove drzave i onih koji bi drzavu srbiju da cepaju i prave neke islamske republike na njenom tlu

prvu struju predvodi legitimni poglavar muslimana u Srbiji reis ulema Adem Zilkic a ove druge predvodi Muamer Zukorlic uz pomoc reisa Cerica iz Sarajeva

Kakva hebena islamska republika ???

Tihi sta to bulaznis ???

Kako legitimni,samoproglaseni poglavar,a ovaj koji je muftija vec 15 godina i uziva poverenje velike vecine muslimana u Sandzaku,a legitiman je neki hodzica koga je hebeni drzavni neprijatelj br. 1 postavio na to mesto jer hoce sve da drzi pod svojom sapom ???
 
Kakva hebena islamska republika ???

Tihi sta to bulaznis ???

Kako legitimni,samoproglaseni poglavar,a ovaj koji je muftija vec 15 godina i uziva poverenje velike vecine muslimana u Sandzaku,a legitiman je neki hodzica koga je hebeni drzavni neprijatelj br. 1 postavio na to mesto jer hoce sve da drzi pod svojom sapom ???

ne bulaznim ja nista nego tvoj lider u blindiranom bmwu od 300.000 evra, koji je najavio zalganje za uvodjenje serijata u opstinama sa muslimanskom vecinom u Tutinu a i najavio je "kosovizaciju raske oblasti"

a svi znamo sta kosovizacija bilo koje oblasti moze da donese.

rat sukobe mrznju krvoprolice

drugo nije tacno da zukorlic uziva podrsku vecine muslimana , vecina muslimana u Srbiji jesu Romi, a Romi svakako da ne podrzavaju zukorlica....
 
Poslednja izmena:
ne bulaznim ja nista nego tvoj lider u blindiranom bmwu od 300.000 evra, koji je najavio zalganje za uvodjenje serijata u opstinama sa muslimanskom vecinom u Tutinu a i najavio je "kosovizaciju raske oblasti"

a svi znamo sta kosovizacija bilo koje oblasti moze da donese.

rat sukobe mrznju krvoprolice

drugo nije tacno da zukorlic uziva podrsku vecine muslimana , vecina muslimana u Srbiji jesu Romi, a Romi svakako da ne podrzavaju zukorlica....

Napisao sam vecina muslimana u Sandzaku,a to su Bosnjaci !!!

Bosnjaci Sandzaka svoje poverenje ukazali su muftiji Muameru ef. Zukorlicu i ko tu moze da sa nadje da odredjuje ko je najbolji za nas muslimane od nas samih ... A kakve Rome spominjes,pa oni samo muslimanska imena imaju,jednom broju koji ide u dzamije i postuje i veruje u Islam svaka cast,ali vecina ih je kako vetar duva ...

Muamer ef. Zukorlic je izjavio da je Srbija nasa zemlja,i da moramo svi raditi da joj bude bolje,sad sto ti paranoises nesto i izmisljate svasta to je vas problem !!!
Bosnjaci u Sandzaku su lojalni Srbiji i to niko ne moze promeniti,ni reis Ceric da ide licno od kuce do kuce ... To sto gajimo posebne veze sa Bosnom i Sarajevom je nasa stvar i potpuno normalna i razumljiva ...
 
I uostalom,Tihi nije mi jasno kako mozes da podrzavas nekoga ko je do juce bio drzavni neprijatelj broj jedan,koji se otvoreno zalagao i najavljivao skoru nezavisnost Sandzaka, a nisi naivan da ne znas da je Zilkic samo njegova produzena ruka...

Pogledaj samo ko podrzava Zilkica??? Glasaci Ugljaninove SDA...u dzematima koje znam da su Zilkicevi u njima samo su pristalice SDA i njihovi clanovi ...
 
Napisao sam vecina muslimana u Sandzaku,a to su Bosnjaci !!!

Bosnjaci Sandzaka svoje poverenje ukazali su muftiji Muameru ef. Zukorlicu i ko tu moze da sa nadje da odredjuje ko je najbolji za nas muslimane od nas samih ... A kakve Rome spominjes,pa oni samo muslimanska imena imaju,jednom broju koji ide u dzamije i postuje i veruje u Islam svaka cast,ali vecina ih je kako vetar duva ...

Muamer ef. Zukorlic je izjavio da je Srbija nasa zemlja,i da moramo svi raditi da joj bude bolje,sad sto ti paranoises nesto i izmisljate svasta to je vas problem !!!
Bosnjaci u Sandzaku su lojalni Srbiji i to niko ne moze promeniti,ni reis Ceric da ide licno od kuce do kuce ... To sto gajimo posebne veze sa Bosnom i Sarajevom je nasa stvar i potpuno normalna i razumljiva ...

pa sobzirom da vecinu muslimana u srbiji ne cine bosnjaci lojalni tom zukorlicu , vec muslimani Romi zajedno sa muslimanima Bosnjacima lojalnim Zilkicu samim tim taj zukorlic ne moze da bude predvodnik muslimana u srbiji i da se tako predstavlja vec samo reis ulema zilkic.

mi nista ne paranoisemo a da je zukorlic najavio kosovizaciju raske/sandzaka je izjavio reis ulema zilkic ...

drugo i izjave reisa iz sarajeva cerica su bile sve samo ne pomirljive .....
 
I uostalom,Tihi nije mi jasno kako mozes da podrzavas nekoga ko je do juce bio drzavni neprijatelj broj jedan,koji se otvoreno zalagao i najavljivao skoru nezavisnost Sandzaka, a nisi naivan da ne znas da je Zilkic samo njegova produzena ruka...

Pogledaj samo ko podrzava Zilkica??? Glasaci Ugljaninove SDA...u dzematima koje znam da su Zilkicevi u njima samo su pristalice SDA i njihovi clanovi ...

pa zilkic je lojalan gradjanin ove zemlje , priznaje drzavu srbiju za svoju dok ovaj tvoj zukorlic trazi kosovizaciju raske, a to neminovno vodi u ratove i sukobe a ja logicno ne mogu da podrzavam one koji ne priznaju moju drzavu i pozivaju na kosovizaciju sto je uvod u rat.
 
Нешто размишљам, шта мислите да је патријарх Павле здрав па да оде у Хрватску и да изјави како су угрожена права Срба, да каже како ће то све рећи Путиновом или замјенику Медведева, а да све то обезбјеђује хрватска полиција??? Поприлично надреално или сасвим обично? Чини ми се да смо сви већ усвојили неке стереотипе размишљања, чак и ми Срби када се прича о нама у негативном контексту.
Мени се чини да се овдје ради о покушају контроле Муслимана у Србији од стране Церића и отпора тих истих да их неко увуче у сукобе. Тренутно ми није јасно зашто је одабрао баш овај тренутак али по искуству-нешто се мути и то не добро за нас. Претпостављам да се и државни органи Србије повремено мијешају али се више држе по страни јер се ситуација за сада одвија повољно.
 
Nikako da shvatite ...

Da krenemo ovako ... Kako se pojavio taj Zilkic ??? Ne znam kako ide biranje patrijarha kod vas pravoslavaca,eli hajde da uzmemo eto ovako .... Trenutno je gospodin patrijarh Pavle ako se ne varam,i sad uzmimo za primer eto,nadje se eto za primer uzimam,vladika Filaret,okupi oko sebe par svestenika i sebe proglasi patrijarhom ... Nadje se jedan broj ljudi koji bi ga iz licnih interesa podrzavali i to bi bilo ok ?

I Muamer ef. Zukorlic je lojalan gradjanin Srbije,i uradio je mnogo vise za Srbiju nego Zilkic,samo ne znam kako je to muftija Zukorlic najavio Kosovizaciju Sandzaka osim sto je to rekao Zilkic koji namerno dize tenzije u Sandzaku i unosi razdor medju muslimane Sandzaka...

I niko mi ne rece bre ,sta bi sa Suljkom Ugljaninom,svi znate da je on postavio tog Zilkica na to mesto,i znate da je clan i bio odbornik na listi SDA...

Ovde je problem sto pojedincima smeta bilo kakva veza Sandzaka i Sarajeva ... Sandzak - Sarajevo je slicna relacija kao RS - Srbija ...

Jedina je razlika sto smo mi lojalni Srbiji,za razliku od Srba u RS...
 

Back
Top