hocu da gradim kucu a ne znam nista :P

NekoTamoSamJa

Početnik
Poruka
37
Planiram da kupim plac i da pocnem da gradim kucu.....ali se ama bas u nista ne razumem.....ne znam ni odakle bi krenuo...ne znam ni koliko to kosta ...ali znam da moram to da uradim :PPPpppPPPpp

e sad...da li bi neko mogao,ako ga ne mrzi,da mi ono najosnovnije napise................kako da verujem nekom........i tako dalje.............

pozdrav :)
 
Postoji jedna kletva, a ona glasi, "Dabogada ti majstori usli u kucu"
S njima je uvek problem, nerviras se dok ne dodje, pa kad dodju, takodje se nerviras, a tek kad odu, e, tada se najvise nerviras.
Najiskrenije i sa najboljim namerama bi ti rekla da ne gradis kucu nego da kupis nesto sto ti priblizno odgovara pa ako bas moras, a ti nesto preuredi. I cena je tu negde, cesto su cak gotove kuce i jeftinije od onih koju bi gradio, a o gnjavazi sa dozvolama da i ne govorim.
 
Nadam se da ce ti se javiti neki strucnjak u vezi tvog problema, a ne da te ovi zezaju. Ja nisam strucnjak, i ne mogu ti pomoci, ali cu ti reci samo napred! Mnogo je isplatljivije praviti kucu. Pravis je po svojoj volji, svom rasporedu itd. Za kucu na dva sprata od 120 kvadrata + ogroman podrum tj. prostor za nesto (na primer garaza), znaci dole ogromna soba sa kupatilom, gore 3 spavace sobe i kupatilo, kosta oko 30 000 evra. Pravi jedan moj prijatelj, pa znam. Mogu uti reci da je to kuca snova. Sa 120 kvadrata mozes da pravis "ispade" kakve hoces. Na primer, mozes neproporcionalno povecati kupatilo i napraviti djakuzi. Ne kosta mnogo, i bez obzira da li to volis, mozes reci sto da ne. Mozes praviti stepenice u krug..... Ma raznorazne stvari da tebi (i tvojima) bude prijatnije nego u kuci koju je neko ko zna kad i ko zna kako napravio. Toliko od mene. Srecno!
 
Kako ništa o gradnji kuće ne znaš ništa drugo ti ne preostaje nego dobar preduzimač.A imaš i nas ovde što smo prošli kroz sve to.Da sam imao keš na gomili kupio bih stan, ovako sam gradio kuću.I sve što ti izadje preko 300e kvadrat znači samo da su te pokrali majstori.
 
Kako ništa o gradnji kuće ne znaš ništa drugo ti ne preostaje nego dobar preduzimač.A imaš i nas ovde što smo prošli kroz sve to.Da sam imao keš na gomili kupio bih stan, ovako sam gradio kuću.I sve što ti izadje preko 300e kvadrat znači samo da su te pokrali majstori.

Ovaj Nislija je najrealniji,otprilike,to je to.Prvo obezbedi plac,to je osnovno.Ali ako nemas makar polovinu para za gradnju samo ces da dobijes cir na zelucu.Jedno je volja,drugo su mogucnosti.Sigurno ti ovde mozemo mnogo pomoci,slobodno pitaj,forum je javan,ne moze da prodje neka budalastina,ima nas dosta koji smo prosli te muke:))
 
Sta ne mogu da shvatim.Nemoguce je da nemas roditelje,familiju,kolegu s`posla,dobrog prijatelja...koji je iz tvog grada a da je gradio kucu?! Sredine se razlikuju,nije isto graditi u Beogradu ili Vrscu,nisu cene iste,lakse je doci do dobrih majstora,sve je razlicito.Popricaj prvo sa ljudima iz svoje sredine koji su skorije,ili jos grade,bili u toj muci od posla.To je :ok:muka,ali se isplati,nemoj da te plase i lazu.Isplati se!!!
 
Ima i tu istine, ali, recimo, na Palicu smo kupili kucu od preko 200 m2, koja ima i tavan cije su mogucnosti za pretvaranje u stambeni prostor realne, na izuzetnoj lokaciji, gradjena krajem sedamdesetih, za nekih tridesetak hiljada sto nije ni blizu realna cena, ali, nismo se zurili i cekali smo pravu kucu sa pravom cenom skoro godinu dana i eto...
Jeste, ulagalo se tu jos i jos se ulaze, ali manje nego u novu.
 
Ovo je kljucno! I znaj da sve sto racunas na papiru uglavnom nema veze sa troskovima na terenu...Mnogo je povjnija varijanta kupiti kucu ( sa nekim ko se razume ) i renovirati po zelji inace danas od temelja krenuti dovlaciti instalacije ...to jedino ako si direktor banke.

Stara kuca moze da bude macka u dzaku,vise kosta adaptacija nego nova.I opet imas staru kucu,sva u "zakrpama".Kad gradis sam,znas sta radis,nema iznenadjenja.Sve ima svoju cenu,ne moze dobro i jeftino!:think:
 
Planiram da kupim plac i da pocnem da gradim kucu.....ali se ama bas u nista ne razumem.....ne znam ni odakle bi krenuo...ne znam ni koliko to kosta ...ali znam da moram to da uradim :PPPpppPPPpp

e sad...da li bi neko mogao,ako ga ne mrzi,da mi ono najosnovnije napise................kako da verujem nekom........i tako dalje.............

pozdrav :)

Ja mislim da je ovo provokatorski post.
U SRBIJI NE POSTOJI OSOBA KOJA SE NE RAZUME U IZGRADNJU KUĆE!!!:manikir:
 
Mozda je provokatorski,nebitno.Bitno je da se iznesu razlicita misljenja koja mogu da pomognu onima koji tek imaju nameru da grade kucu.Velika je to obaveza a i zivotno pitanje,ne moze da smeta tudje iskustvo nikada.

Ok, onda. Odeš u urbanizam i vidiš da li je generalnim urbanističkim planom dozvoljena gradnja porodičnog stambenog objekta na tom mestu, onda izvedeš geometra, onda se svađaš sa komšijama zato što su ušli pola metra i više u vaš plac, onda ustanovite da se plac vodi kao njiva u mestu, onda odete u katastar da promenite namenu zemljišta, iz njive u gradsko građevinsko, onda odete u projektni biro i kupite tipski projekat (najjeftinije je), onda podnesete zahtev za izdavanje građevinske dozvole, onda saznate da za to morate imati pismenu saglasnost i levog i desnog komšije tj. onih tipova sa kojima ste se svađali zato što su ušli u vaš plac. Onda, naravno da nećete dobiti njihovu saglasnost. I TU PROCES STAJE.
Posle gomile izgubljenih para i vremena, shvatiš da je neki kreten doneo zakon da KOMŠIJA treba da se složi sa tim da ti gradiš kuću. Ej, bre, u zemlji Sbiji da ti se komšija složi sa tim što ti napreduješ!!!:hahaha:
Pošto ne uspeš legalnim putem, zovneš nekog priučenog majstora zidara (ne sme pravi školovani majstor zato što takav može biti kažnjen sa 3 meseca zatvora ako zida bez građevinske dozvole), doteraš gomilu šljunka i cementa, zovneš rodbinu i lokalne huligane (huliganima kupiš pivo i kažeš da ne trebaju ništa da rade osim da isprebijaju građevinskog inspektora ako naiđe, a i onoga ko ga je pozvao) i onda jednog vikenda izliješ temelj, drugog vikenda ozidaš i staviš krov. Kad konačno inspektor dođe, može da konstatuje stanje da je kuća pokrivena, a takvu ne sme da ruši. Onda ti napiše kaznu i uputi te da ganjaš legalizaciju bespravno ozidane zgrade, ali pošto ti imaš sve papire, sad samo pokreneš legalizaciju, koju dobijaš bez pristanka komšija i U INAT NJIMA!!!:brus:
 
au bre daliborka sta mi napisa ovde :PPpppPPP

post nije provokatorski naravno.........imam nekih 75.000 evra i hocu bre ljudi da se zenim i odvojim od svojih :PppPPPpp

prijateljima posebno ne verujem...svi su nesto smuseni kad ih pitam...valjda su osetili onu gorku stranu pa se plase da se odaju......a imam jednog druga fenomena koji je za 20 kvadrata nadogradnje dao majstorima oko 50.000 evra LOL LOL tek ......a imam drugaricinog caleta preduzimaca koji mi kaze da za kucu od 100 kvadrata treba 40.000 do 50.000 evra ,da mi on napravi.....kljuc u ruke....
i tako...
jako sam sposoban i ali nemam vremena od posla da uzmem stvar u svoje ruke........
pa moram da nadjem plac i da gradim to........
cak sam zvao neku firmu koja gradi....preko oglasa...javio mi se neki lik....kao direktor...i ja ga pitam sve ovako kao vas...a on mi kaze.....e mali......imam drugu liniju... LOL LOL...i eto......
ljudi misle da sam budala i da sam neozbiljan :))))))))))))))


eh moje muke!
 
U slicnim okolnostima nikada ne bih pravila kucu.... mislim zaista treba da se odrzava...posebno ako zivis u Srbiji sve sto se pokvari je tvoj problem osim ako nemas osiguranje a i sa osiguranjem ces pre da poludis u procesu rasprave za ono sto ti pripada pre nego sto se oni smiluju i urade ono za sta im se placa. Moji roditelji su dosili u USA iz te zelje da naprave kucu i jos nekoliko stvari i jesu 4 sprata veliku prostranu kucu, sada moj tata kada je postao stariji mudriji kaze meni ...nikome ne treba ni velika kuca ni skup automobil...to kaze da je naucio iz licnog iskustva jer sta ce bilo kome vise od 3 spavace sobe i 2 kupatila....jer ne mozes ti da spavas i provodis vreme u svakoj sobi vec u jednoj, a skup auto samo da brines da ga ne ogrebes i ne slupas. Mislim ti planiras da se ozenis i ako vec imas dovoljno fondova predlazem da u trenutnoj ekonomiji ili Srbiji ne kupujes kucu jer prvo ako vec planiras da se zenis ne znas da li ces moci celog zivota da budes vezan za mesto gde ti je kuca, mozes da je prodas posebno ako si je ti pravio, A majstori zaista umeju da budu pravi problem, moji roditelji kada su pravili nasu kucu su imali srece vecinom su to bili ozbiljni ljudi, koji su nas poznavali i bilo im je drago da partisipuju i naravno bili su apsolutno dobro placeni, tretirani i obezbedjeni u svakom pogledu. Treba izabrati jednog ko ce njih sve da predvodi glavnog majstora koga svi postuju i simpatizuju, to je tip vodje koji ce uspeti a vodi projekat a da ne intimidira ostale vec ce ih stimulisati za bolju produktivnost. Ali kao sto sam rekla bolje je da taj fond potrosis na stan u beogradu jer beograd se razvija i uskoro ce taj stan ce sam sebe odplati i vise ...i ustedeces na buduce popravke oko kuce mozes da napravis kombinaciju da ako imas dobar rekord kupis stan sa down paymentom na kredit a deo fonda ostavis za buducu porodicu i potrebe koje prate sve nove porodice. Ja zivim u USA i znam dosta nasih koji ovde ulazu u nekretnine i profit uluazu ili ostavljaju za nekretnine u Bg jer svi su uvereni da ima veliki potencijal.
 
A naravno da ne pocinjem o daljim implikacijama... sagraditi kucu je samo pola od celokupne bitke sve posle unutra treba uraditi kupatila podove stolarija moja mama je ubedila mog tatu da uvoze sva vrata za kuci iz italije ...jer zasto da ne jednom se pravi normalno zeleces sve najbolje i ume da bude jedan veoma veoma bolan, dug, iritirajuci proces. I kada to zavrsis treba da se namesti novi namestaj u novu kucu ...logicno i eto :) ne znam ali sa logicne perspektive nije vredno. Bolje je uzeti kondominijum u bg razvijenom delu grada ili boljem delu grada jer ce se tu takodje graditi uzmes to sa brojem soba koji t i odgovara namestis ga i nemas sta da brines.... da li ce da prokisnjava da li ce da vetar odnese sav krov za instalaciju, grejanje ...hladjenje ...celu kucu Jer stan u bg je pametno ulaganje u tvoju buducnost, tu ces da zivis i kada ne zelis vise samo stavis na market i sacekas svoje profit.
 
au bre daliborka sta mi napisa ovde :PPpppPPP

post nije provokatorski naravno.........imam nekih 75.000 evra i hocu bre ljudi da se zenim i odvojim od svojih :PppPPPpp

prijateljima posebno ne verujem...svi su nesto smuseni kad ih pitam...valjda su osetili onu gorku stranu pa se plase da se odaju......a imam jednog druga fenomena koji je za 20 kvadrata nadogradnje dao majstorima oko 50.000 evra LOL LOL tek ......a imam drugaricinog caleta preduzimaca koji mi kaze da za kucu od 100 kvadrata treba 40.000 do 50.000 evra ,da mi on napravi.....kljuc u ruke....
i tako...
jako sam sposoban i ali nemam vremena od posla da uzmem stvar u svoje ruke........
pa moram da nadjem plac i da gradim to........
cak sam zvao neku firmu koja gradi....preko oglasa...javio mi se neki lik....kao direktor...i ja ga pitam sve ovako kao vas...a on mi kaze.....e mali......imam drugu liniju... LOL LOL...i eto......
ljudi misle da sam budala i da sam neozbiljan :))))))))))))))


eh moje muke!

Ako stvarno imaš te pare kupi kuću, jer sam izračunala da je sad jeftinije kupiti kuću nego praviti novu.:hvala:
 
Ako stvarno imaš te pare kupi kuću, jer sam izračunala da je sad jeftinije kupiti kuću nego praviti novu.:hvala:

Pa i ja kazem! samo izracunaj temelj i instalacije do prve ploce naravno papire i dozvole.. Kupi kucu sa nekim ko zna da gleda sta treba da gleda( da je suva ,da nije pukla,ne mirise na memlu...) ,sredi i uzivaj .sta god da radis ,radis za jednu generaciju.ako pak volis bol kreni i gradi. gledam covek u naselju kupio plac pre 2 god ogradio , poceo sa gradnjom dosao do ploce i Kraj ..nema para vise ni tamo ni ovamo .
 
1.kupis plac u blizoj okolini centra 75.000
2.Skrpis jos nesto para za sator i sam si svoj covek..
Drugo resenje
kupis negde u selendru plac i pravis neki objekat od 200-300 kvadrata.

Mene je kuca koja jos nije zavrsena mislim na fine radove nije uradjena fasada jedan deo kuce nije opremljen lokali nemaju izlog i nisam jos postavio ogradu kostala blizu 350.000 eura.
 
1.kupis plac u blizoj okolini centra 75.000
2.Skrpis jos nesto para za sator i sam si svoj covek..
Drugo resenje
kupis negde u selendru plac i pravis neki objekat od 200-300 kvadrata.

Mene je kuca koja jos nije zavrsena mislim na fine radove nije uradjena fasada jedan deo kuce nije opremljen lokali nemaju izlog i nisam jos postavio ogradu kostala blizu 350.000 eura.

Ako ta kuća ima 1.000 kvadrata onda je moguće...a možda je dunđerska dnevnica u Albaniji 100e :think:
 

Back
Top