hocu da gradim kucu a ne znam nista :P

kako da se raspitam da li je dozvoljena gradnja i da li moze da se uknjizi? kod komsije ili?
:) mislim zezam se malo..ali ajde malo preciznosti!

i sta znaci komunalije i projekat 10.000 evra...jel to prikljucak za struju i vodu? projekat znam sta je!

Komunalije obuhvataju infrastrukturu bez priključka za struju.Znači ulica, trotoar, voda i kanalizacija.Mada priključak ponovo plaćaš za vodu.Struja nije obuhvaćena uopšte.
 
Da li je dozvoljena gradnja na toj lokaciji ces saznati u direkciji za izgradnju grada.
Prvo i osnovno je da plac prebacis na svoje ime (u sudu i katastru).
Drugo je urbanizam po dozvolu (dace ti folmural i trazice ti dokaz o vlasnistvu).
Trece nadjes arhitektu i on (ilil ona) ti dalje pomognu za odredjenu novcanu sadisfakciju (koja ume da bude poprilicna). Nije losa ideja s gradnjom montaznih kuca. Brzo, lepo i povoljno. U takvom slucaju, tvoj je problem pribavljanje gradjevinske dozvole i postavljanje temelja.
 
Da se ti stalno cimaš sa majstorima i da sam nabavljaš materjal, nema od toga niđta. Nađi nekog preduzimača i lepo od početka do kraja sve ugovorite, napravite plan i pustiš ljude da rade svoj poso. Danas se za 20.000 eura može napraviti kuća od 100 kvadrata (što se kaže da ti je stave pod krov). Sa ovim novim, jeftinijem a i dalje kvalitetnim materjalom koji postaje popularan sad i kod nas.
Pa sad ti računaj koliko će te koštati ta kuća u odnosu na kvadraturu koju želiš. Znači nekih 25.000 na 100 kvadrata da je središ full (izolacija, moleraj ...).
 
Ako bi ste na selo,pazite se.Seljaci cu kud i kamo prefriganiji nego sto se to uistinu cini.Po sistemu plemenskog razmisljanja,jedva cekaju pametne i obrazovane velegradjane,da im oderu kozu sa ledja.Ukoliko ima neko zelju da se upusta u kupoprodaju nekretnina po ruralnim sredinama,preporucujem da to radim putem iskusnog posrednika i poznavaoca materije i zakona.Drugacije,sve se svodi na praznu pricu tuc-muc :)
 
Ne draga, mi cekamo one glupe i neobrazovane.
Salu na stranu,dobro ti covek kaze uzmi auto i par kolega, provozajte se, popite pice u seoskoj kafani.
Verujem da ces se uveriti da je bolje na selu ,ako nista drugo ima mesta u zabavistu.
Velika dvorista,travnjaci, bazeni, to ti kazem.
Autom si u gradu za 20 min busom za pola sata.
Svakako da treba da obratis paznju da kupis nekretninu koja je uknjizena,to se uvek i svuda podrazumeva.
 
Ukoliko je nekoozbiljno zainteresovan konkurent,tj interesent za montazne kuce,iz respekta prema forumu necu reklamirati firme,ali cureci utoliko da potencijalni klijenti imaju orijentaciju.Ivanjica je recimo grad-ic sa mnogo kvlitetnih i profesionalnih firmi koji se time bave
 

Back
Top