Problem sa Windows Media Player-om

Gost
Video klipove koji su u AVI, MPEG, WAV ili drugim formatima (sa bilo kojeg medija - CD, internet fajl, sa harda...) moj PC prepoznaje samo kao WinAmp audio fajlove. Kada mu dam komandu da ih otvori u Windows Media Player-u slika tece prvih par sekundi a onda zaledi sliku i dalje tece samo ton. Ima li neko neki lek za tu boljku? :?
 
Hm, nije mi bas najjasnije... Ovako: Neko mi, npr, posalje video klip mailom (znam kako izgleda ikonica za taj video klip) i taj klip stigne kod mene. Kada otvorim mail - ikonica nije ta koja treba da bude nego WinAmp ikonica (sa onom munjicom)!! Kompjuter je sam konvertuje! E, kada kliknem desnim klikom na tu ikonicu ja izaberem da je otvorim kao WMP i WMP se zaista pokrene ali slika tece prvih 10-ak sekundi i zaledi se a posle ide samo ton. Odakle ja da skinem te codecse za WMP i kako da ih "pustim"? :roll: :?:
 
Anonymous:
Hm, nije mi bas najjasnije... Ovako: Neko mi, npr, posalje video klip mailom (znam kako izgleda ikonica za taj video klip) i taj klip stigne kod mene. Kada otvorim mail - ikonica nije ta koja treba da bude nego WinAmp ikonica (sa onom munjicom)!! Kompjuter je sam konvertuje! E, kada kliknem desnim klikom na tu ikonicu ja izaberem da je otvorim kao WMP i WMP se zaista pokrene ali slika tece prvih 10-ak sekundi i zaledi se a posle ide samo ton. Odakle ja da skinem te codecse za WMP i kako da ih "pustim"? :roll: :?:

Skini sa microsoftovog sajta!
 
Izbaci WinAmp pa vidi kako ce raditi WMP. Kad ga (ako ga) budes ponovo instalirao pazljivo citaj sta instaliras i odcekuj ono sto ti ne treba. Takve stvari se desavaju kad se dupliraju programi: 3 browsera, 5 Playera, 2 Antivirusa 3 Firewall-a...pa onda naprave zbrku... Pa jos pitaju trebaju li im dva modema...
Imala sam WinAmp ranije i nije mi pravio probleme ali ovo cudo od preko 20MB na HDD mi ne pada na pamet da instaliram
 
Zasto ti se sve prepoznaje kao Winamp (mislim na tvoje cuvene ikonice) ???
E pa drugi put obrati malo vise paznje kada instaliras neki program i procitaj nesto pre nego sto kliknes na NEXT!!!
Pri instalaciji te winamp lepo pita koje vrsta fajlova zelis da ti on otvara, tada su naravno oznaceni svi moguci ali to ne znaci da tako mora i biti. Lepo cekiraj mp3 i wma sve ostalo ne!
Sto se tice deinstaliranja u control panelu izaberes Add or Remove Programs i sa u listi klicnes na program (u ovom slucaju codec) koji zelis da deinstaliras i klicnes sa strane na remove. Dalje ides po oprobano po next-u i ni slucajno ne citas sta ti je ponudio!
 

Back
Top