Добра/лоша жена/мушкарац (у форми пријатеља или партнера)

Да ли ми је битно је л' добар/добра или није?


  • Ukupno glasova
    22
  • Anketa je zatvorena .

Софија

Legenda
Poruka
52.889
Занима ме следеће: упознајете особу, почињете с њом везу, пријатељску или емотивну, и у једном тренутку схватите да та особа поседује ''злица'' црту, да јој није страно да пакости другима безразложно, да уме да провоцира људе на сиров начин и помало без мере, али према Вама је добра.

Да ли Вас то одбија од те особе или идете логиком ''ма о.к., према мени је добар/добра'' ? Је л' помислите да та особа ако је према другима лоша, може бити и према Вама таква ако којим случајем дођете у неки сукоб?

Искрено, мене такви људи јако одбијају.

п.с. зарад форумашких цепидлака :lol:, у наслову сам написала ''у форми пријатеља или партнера'', па да не бисмо дошли у ситуацију да се ''ћерамо'' око израза и да се удаљујемо од теме, одмах да кажем да знам да партнер мора бити пре свега и пријатељ...али тренутно ми не пада на памет прецизнији наслов за тему ;)
 
Poslednja izmena od moderatora:
Ako nisi sigurna oko naslova, mogla si ga nazvati i 'tamna strana' jer pretpostavljam da o tome pricas. Ja sam bio sa devojkama koje su bile super prema meni, ali bi prema nekim drugim ljudima pokazale veliku okrutnost pa me je to brinulo. I bio sam u pravu jer se tamna strana jednom mora okrenuti i ka tebi.:lol:
Sto se tice dobrote, pa ona je irelevantna u pocetku. Niko ne gleda da li si dobar ili ne. Ljude privuce fizicki izgled i nesto po cemu je ta osoba interesantna. To kakva je ko osoba dolazi na red kasnije. Hocu da kazem da osobine koje coveka cine privlacnim i osobine koje ga cine dobrim su dve odvojene grupe osobina. Ove prve su bitne za pocetak veze, a ove druge za njeno odrzavanje.
Kad je rec o prijateljima imam i takvih sa tim zlobnim crtama, ali znamo se dugo pa... Osim toga mogu da doziram koliko im vremena i prostora posvetim...
 
Poslednja izmena:
Мики Фајн,
је л' то значи да си у категорији оних које ће одбити те особине чим их сконташ или док не опале истима по теби?

Ako govoris o partneru odnosno devojci, pre sam bio u kategoriji 'dok ne opale istima po meni', a posle sam presao u 'cim ih skontam'.:lol: Ne mozes ti uvek sve skontati iz prve, da se ne zavaravamo.
 
Тему постављам овде, јер ће се овде, у бар неком броју, одазвати и мушкарци.

Занима ме следеће: упознајете особу, почињете с њом везу, пријатељску или емотивну, и у једном тренутку схватите да та особа поседује ''злица'' црту, да јој није страно да пакости другима безразложно, да уме да провоцира људе на сиров начин и помало без мере, али према Вама је добра.

Да ли Вас то одбија од те особе или идете логиком ''ма о.к., према мени је добар/добра'' ? Је л' помислите да та особа ако је према другима лоша, може бити и према Вама таква ако којим случајем дођете у неки сукоб?

Искрено, мене такви људи јако одбијају.

odbijaju me zlice, i smatram ih losim ljudima ako primetim tu crtu zlobe i okrutnosti prema drugima.
 
од злоћа увек треба бежати, можда не нагло, него се на врховима прстију удаљити.
никако не се не треба играти истеривача ђавола или још горе покушати извући некакву вајдицу, да не кажем ћар... јербо, ко са ђаволом тикве сади о главу му се обијају.
 
Dok sam bila mlađa nije mi bilo preterano bitno, u fazonu "prema meni će biti ok", ali sada mi je itekako bitno. Obično kad je neko zao prema drugima, kad-tad će postati takav i prema meni, mada ostavljam mogućnost da sam neku reaciju pogrešno procenila, npr otkači nekog jer nema vremena, a ne zato što neće da mu pozajmi skripte da bi bio uspešniji na ispitu:lol:
 
u principu, ja odnose posmatram samo na nivou ja-druga osoba, ako je naš odnos dobar i ponašanje prema meni ok, zabole me šta i kako radi sa drugima... sad naarvno zavisi u kojoj je meri ta "zlica strana" izražena, naravno ako je neko psihopata da ću bežati; ali stavrno se nebaziram na tuđe priče, iskustva isl. ako je među anma ok
 
Тема је постављена управо због тога што сам сконтала да у окружењу имам доста људи који не придају претеран значај таквим карактерним цртама док те особе не учине њима нешто нажао.
То ми је прилично чудно, јер какав си човек ако ти не смета кад неко чине лоше ствари неком другом?
 
Тема је постављена управо због тога што сам сконтала да у окружењу имам доста људи који не придају претеран значај таквим карактерним цртама док те особе не учине њима нешто нажао.
То ми је прилично чудно, јер какав си човек ако ти не смета кад неко чине лоше ствари неком другом?
touche!:ok:
 
Занима ме следеће: упознајете особу, почињете с њом везу, пријатељску или емотивну, и у једном тренутку схватите да та особа поседује ''злица'' црту, да јој није страно да пакости другима безразложно, да уме да провоцира људе на сиров начин и помало без мере, али према Вама је добра.

Да ли Вас то одбија од те особе или идете логиком ''ма о.к., према мени је добар/добра'' ? Је л' помислите да та особа ако је према другима лоша, може бити и према Вама таква ако којим случајем дођете у неки сукоб?

Искрено, мене такви људи јако одбијају.

п.с. зарад форумашких цепидлака :lol:, у наслову сам написала ''у форми пријатеља или партнера'', па да не бисмо дошли у ситуацију да се ''ћерамо'' око израза и да се удаљујемо од теме, одмах да кажем да знам да партнер мора бити пре свега и пријатељ...али тренутно ми не пада на памет прецизнији наслов за тему ;)

pa obichno cu izraziti otvoreno negodovanje protiv toga, ali je to poprilichno kompleksno.... Jer ako je neko dobar prema meni, zashto bih ja bio losh prema njemu? Opet, kao shto neko reche, na kraju ce ta osoba sve to zlo usmeriti ka tebi.........
Mada ipak ne znam, ja se josh uvek bavim definisanjem dobrog i zlog.............
 
pa obichno cu izraziti otvoreno negodovanje protiv toga, ali je to poprilichno kompleksno.... Jer ako je neko dobar prema meni, zashto bih ja bio losh prema njemu? Opet, kao shto neko reche, na kraju ce ta osoba sve to zlo usmeriti ka tebi.........
Mada ipak ne znam, ja se josh uvek bavim definisanjem dobrog i zlog.............
Ма дај, молим те.:lol: Бавиш се дефинисањем. ;)

Ако су твоји поступци такви да свесно и намерно неког повређујеш, какво је онда твоје поступање?
 

Back
Top