Ambasador Hrvatske: Čudi me nervoza Vuka Jeremića

strawbbery_city

Iskusan
Poruka
6.580
Ambasador Hrvatske u Beogradu Željko Kuprešak izjavio je večeras da ga čudi "nervoza" ministra spoljnih poslova Vuka Jeremića zbog tužbe koju je Hrvatska podnela protiv Srbije za genocid.

"Tužba je podignuta pre 10 godina i čudi me da te nervoze nije bilo ranije, nego se sad podigla kada je (Međunarodni) sud pravde proglasio svoju nadležnost za ovu tužbu. Takođe ne vidim razloga za nervozu u Hrvatskoj ako Srbija želi podići kontratužbu", rekao je Kuprešak gostujući u Radio Pančevu.
Dodao je da prošlost treba prepustiti međunarodnim pravosudnim institucijama, koje će dati svoje mišljenje o tome i reći šta se dogodilo.
"Mi se okrenimo budućnosti, okrenimo se Evropskoj uniji, okrenimo se boljem životu, dobrosusedskim odnosima na onim razinama na kojima ćemo graditi bolje odnose za našu decu", rekao je hrvatski ambasador.
Kuprešak je ocenio da su to prava pitanja, a ne šta se dogodilo 1941. ili 1918, jer će se tako priča "završiti na amebama".
Mislim da nas je to i dovelo do svega što smo imali nedavno, dodao je on.
Jeremić je danas poslanicima u Skupštini Srbije rekao da odnose sa Hrvatskom opterećuje činjenica da je Hrvatska tužila Srbiju za genocid.
 
Poslednja izmena:

Back
Top