Krpelji!!!!

Mali_Psic

Početnik
Poruka
35
Pre svega zelim da se unapred zahvalim svima koji ce napisati nesto vezano za moj problem. Naime,imam zlatnog retrivera(mada to i nije toliko bitno) i problem je u tome da mu nalazim neverovatan broj krpelja u dlaci. Poseduje ogrlicu trixe protiv buva i krpelja u boji dlake i da sada nisam imao nikakvih problema sa bilo kakvim parazitima,naprotiv,bas se uspesno pokazala. Ali od ovog proleca i lepseg vremena,pocela je invazija krpelja na mog psa,prsto mi se cini kao da svi krpelji sam nnjega napadaju. Doduse, moram da priznam da se retko koji zakaci za njega,npr. 2 se zakace od 25,samo se setaju. Ne znam da li je to zbog dejstva ogrlice pa su malo osamuceni ili sta vec.. Molijm vas pomagajte jer je stvar bas ozbiljna,ne znam vise kako da ga odbranim i ocistim.. Hvala jos jednom unapred.
 
ista stvar sa mojim psom,
ne pamtim kad je pokupio toliko krpelja.
za slavu su mu gosti pronashli chak 4 krpelja(blam me pojeo:rumenko:)
ja sam mu opet juche pronashla jednog.
medjutim ne napadnu ga da mu se uvuku pod kozu vec se samo shetaju ili upletu u dlaku.

mislila sam da je stvar u tome shto su se tek nakachili pa nisu imali vremena da udju.
ali u zivotu nisam videla da ga je toliko krpelja napala.
 
Ma da,isto je ikod mene,samo se setkaju kao da su na korzou :D... uopste ne znam sta da radim..Da li da stavljam jos jednu ogrlicu ili frontline ili neke vradzbine,prosto ne znam sa cim da ih trebim??!!! HELPPPPPPPP
 
Ma da,isto je ikod mene,samo se setkaju kao da su na korzou :D... uopste ne znam sta da radim..Da li da stavljam jos jednu ogrlicu ili frontline ili neke vradzbine,prosto ne znam sa cim da ih trebim??!!! HELPPPPPPPP
najbolje da ga svaki dan pregledash kad se vratite iz shetnje,
bash zato shto se ne kachi na njega mogao bi da spadne i da se zakachi za tebe ili za nekoga od ukucana.

moja sreca u nesreci je shto mi je pas kovrdzav, chupav, pa se zapetljaju u dlaku i ne mogu tako lako da spadnu.

kad ima duzu dlaku onda bukvalno ni ne mogu da dopru do njega,
jako retko se desi da ga neki ujede.
 

Back
Top