Unošenje hrane u Grčku?

vermer

Početnik
Poruka
15
Na nekom drugom forumu pročitah da je usled opasnosti od epidemije svinjskog gripa zabranjeno unošenje hrane u Grčku. Da li je neko boravio ovih dana ili ima neku proverenu informaciju o tome ili je to samo dezinformacija? Planiran u junu put na Tasos pa molim za odgovor.:bye:
 
ako biste ishli preko mexica do tasosa,pretpostavljam da kolenice, rebra,pa eventualno i beli bubrezi nisu toliko pozeljni kao tvoji saputnici,zato ako imate mogucnost teleportovanja ili mozda je najbolje da putujete nocu,valjda virusi tad spavaju,pozdrav,kalo taxidi.K.
 
Posto imamo uplacen polupansion, a posto imamo dete od 5 godina, mislio sam da ponesem za njega nekoliko gotovih jela da bi imao za rucak da jede nesto kasikom. To je u originalnoj ambalazi pa valjda ne bi to trebalo da bude problem.
 
ponekad moraš da poneseš nešto od hrane jer u grčkoj ne možeš da se snađeš da kupiš pošto na svim artiklima piše samo na grčkom pa ti ajde pročitaj ako možeš. A ne govore svi grci engleski. Tako smo jedne godine tražili so i kupili nešto što samo liči na so. kašice za decu takođe treba nositi jer ih ja bar nešto nisam videla u prodavnicama.
 
Ja brale ima da ponesem suhomesnato i tako to čajne kobasice i po koji dimljeni but neku konzervicu i naravno leba :D ali onaj što je kao dvopek.Mnogo mi je vremena do sada oduzimalo odanje po super marketima i traženje rane.Ovako lepo uzmem nožić kupim samo masline i paradajza i pravac na terasu.
Naravno ručak ili večera u restoranu.
Smara me da pola vrućeg dana provodim u traganju za doručkom.
 
Prvo svinjski grip je vec stigao u Grcku, juce bilo na vestima da je jedan decko dosao iz Amerike i ima simptome, to je prvi sllucaj. Drugo grip se ne prenosi ako jedes meso tako da to nema nikakve veze sa tim. Ne daju da se prenosi veca kolicina mislim, jer ima nasih ljudi koji svercuju meso u Grcku, to mi je rekao carinik, kaze da imamo mnogo dobro meso, bolje od njihovog i da su skoro navatili nekog. Sve sto je u umerenim kolicinama nema problema ja mislim. Mada vam ja savetujem da ne vucete mnogo hrane. Ima sve u radnjama a ja vam savetujem da kupujete u Lidl-u ili Aldi-ju gde su vam cene sasvim korektene.
 
Ja se sećam kada je bila epidemija ''ludih krava'' da su Grci dozvoljavali da se unese hrana, naravno u normalnim količinama, dok istovremeno Mađari nisu dozvoljavali da unesete ni teglu kompota !?

A to da naši švercuju meso sam video svojim očima jednom kada sam išao busom, tip je nosio četiri frižider torbe pune teletine.
 

Back
Top