Jeremić o odnosima Srbije i Hrvatske

gost 23146

Buduća legenda
Poruka
46.396
Beta - Pre sat

BEOGRAD - Ministar spoljnih poslova Vuk Jeremić izjavio je u ponedeljak da je jedan od spoljnopolitičkih prioriteta Srbije poboljšanje odnosa sa zemljama u regionu i naveo da odnose sa Hrvatskom opterećuje tužba te zemlje protiv Srbije,za genocid.

Odgovarajući da primedbe poslanika Liberalno demokratske partije Nenada Prokića u Skupštini Srbije, Jeremić je rekao da odnose sa Hrvatskom nije pokvarila njegova izjava, nego da odnose opterećuje činjenica da je Hrvatska tužila Srbiju za genocid.

Jeremić je rekao da Srbija još nije uputila kontratužbu, ali da se ona priprema. "Činjenica je da nas jedna država tuži za genocid, činjenica je da nam jedna država ugrožava teritoprijalni integritet priznavanjem Kosova, činjenica je da ne postoji simetrija u tretiranju srpskog kapitala u Hrvatskoj u odnosu na hrvatski kapital u Srbiji", kazao je on.

http://vesti.krstarica.com/index.php?rubrika=aktuelno&sifra=289b3fa65fc7dd7ecdb29c49ab7c244b&lang=0

Sve što je rekao je istina.Treba tužiti Hrvatsku za sve što je moguće pa i Jasenovac i treba zabraniti ili mnogo selektivnije tretirati hrvatske nazoviinvesticije u Srbiji.
 
:roll:

Izvini sto cu ti reci istinu, ali ti si pacijent :dash:

Kao Srbi nisu nista zlo uradili Hrvatima, kao svi Hrvati su krivi za Jasenovac :dash:
Fuj...
Pa i ti si kriv za Jasenovac,pošto negiraš žrtve.Treba te banovati svaki put kad otvoriš nik pošto nikad ne diskutuješ normalno niti poštuješ državu u kojoj živiš.Kad bi u Srbiji postojao Gvantanamo,trebalo bi te smestiti tamo.:ok:
 
Nema sta da se Jeremic prsi oko Hrvatske kad je izmedju ostalog i sam kriv za trenutno stanje povodom srpsko-hrvatskih odnosa.
Mislim ona jeftina izjava u Zagrebu da je Oluja bila etnicko ciscenje. Jeste to tacno ali se to ne radi tako. Jednostavno rec je o amateru i najobicnijem diletantu na diplomatskoj sceni Evrope i sveta.
 
Nema sta da se Jeremic prsi oko Hrvatske kad je izmedju ostalog i sam kriv za trenutno stanje povodom srpsko-hrvatskih odnosa.
Mislim ona jeftina izjava u Zagrebu da je Oluja bila etnicko ciscenje. Jeste to tacno ali se to ne radi tako. Jednostavno rec je o amateru i najobicnijem diletantu na diplomatskoj sceni Evrope i sveta.
Jeste,ali to ne znači da treba ostaviti stvari kakve su sada.Treba pooštriti uslove za poslovanje hrvatskih firmi pa neka ulažu u Sloveniju ako im se ne sviđa ovde.Takođe treba formulisati i podneti tužbu i doneti kontramere za sve što rade protiv Srba i Srbije.
 
;) Drago mi je da si to reko. Ovim dokazujes svoju nemoc za argumentovanu raspravu.
Prvo si rekao da negiram zrtve, a posto se ispostavilo da lazes kao usra ni magarac, pises ovakve neopravdane nebuloze.

Tipicno za tebe, frustriranko :ok:
Negiraš žrtve i ubeđuješ ljude da treba da sarađuju sa Hrvatima na svoju štetu.Jadno je to,priznaj već jednom da te ništa srpsko ne zanima.:)
 
Beta - Pre sat

BEOGRAD - Ministar spoljnih poslova Vuk Jeremić izjavio je u ponedeljak da je jedan od spoljnopolitičkih prioriteta Srbije poboljšanje odnosa sa zemljama u regionu i naveo da odnose sa Hrvatskom opterećuje tužba te zemlje protiv Srbije,za genocid.

Odgovarajući da primedbe poslanika Liberalno demokratske partije Nenada Prokića u Skupštini Srbije, Jeremić je rekao da odnose sa Hrvatskom nije pokvarila njegova izjava, nego da odnose opterećuje činjenica da je Hrvatska tužila Srbiju za genocid.

Jeremić je rekao da Srbija još nije uputila kontratužbu, ali da se ona priprema. "Činjenica je da nas jedna država tuži za genocid, činjenica je da nam jedna država ugrožava teritoprijalni integritet priznavanjem Kosova, činjenica je da ne postoji simetrija u tretiranju srpskog kapitala u Hrvatskoj u odnosu na hrvatski kapital u Srbiji", kazao je on.

http://vesti.krstarica.com/index.php?rubrika=aktuelno&sifra=289b3fa65fc7dd7ecdb29c49ab7c244b&lang=0

Sve što je rekao je istina.Treba tužiti Hrvatsku za sve što je moguće pa i Jasenovac i treba zabraniti ili mnogo selektivnije tretirati hrvatske nazoviinvesticije u Srbiji.

doista se pitam koliko se treba biti slijep (za tebe me ne cudi, ali za one sto sjede u skupstini) da uvide koje nebuloze ovaj prica...
1. Srbija nemoze uciniti kontratuzbu(sve da i hoce), ona samo moze odgovoriti na tuzbu
(a i to nije ucinila nego je prolongirala vrijeme , sto je sud odobrio, do aprila sljedece godine, treba joj vremena da nakupi "dokaze")
2. Jeremic lupeta bez veze, vjerojatno da udovolji domacem izbornom tijelu
3. Srbija, cak i da hoce, nemoze tuziti RH za NDH, jer RH nije pravni sljedbenik iste
4. Srbi su pocinili ogroman ratni zlocin na podrucju RH (genocid) ali s obzirom da je genocid tesko dokaziv, bit ce te oslobodeni toga
5. ono njegova "priprema se" podsjeca me na ono cetnicko "spremte se, spremte se" (a nikako spremni)
6. kapital ne poznaje reciprocitet, ili imas kapital i plasiras ga tamo gdje ce ti donijeti profit, ili...cao, cao...
i specijalno za tebe...
da bi nekoga tuzio moras imati dokaze...i moras imati pravno lice kojega bi mogao tuziti
i zasto je Srbija cekala 20 god. da ( da vama prodaje maglu, ) nas tuzi? a tuzit nas nemoze, moze samo odgovoriti na tuzbu, a to nije protutuzba i jedini pravni ucinak joj je smanjiti kaznu prvooptuzenoga :D
odgovor na tuzbu je samo odgovor na tuzbu, a ne kontratuzba jer ona nije moguca...
a vama patrijotskim sljepcima, zasljepljenim mrznjom, moze prodavati kruske za jabuke
i zakljucno RH nece dobiti tuzbu za genocid ali ce tim sudskim postupkom vecina Srba shvatiti koje zlo su pocinili...
a i nesto malo odstete ce te takoder platiti
 
Ne znam šta je dobro kod njega,ali sa Hrvatima treba razgovarati i pregovarati samo kad postoji neki interes.Sve što učine na našu štetu treba vraćati na bilo koji način.Recimo,za svakog bezveze uhapšenog Srbina treba uhapsiti nekog Hrvata.

pa nemate dovoljno Hrvata za hapsiti...
dobar dio onih iz vojovodine ste protjerali (ni krive ni duzne)
a kod nas ce dolijati svi, prije ili kasnije...
p.s. nego misoni, doista me zanima, kakve si ti licne koristi imao od pljacke po Slavoniji...jesi li kupio sto opljackano za sitnis pa te grize savjest, ili si bio preprodavac ukradenog i opljackanog po vojvodanskim pijacama..?
 
Jeste,ali to ne znači da treba ostaviti stvari kakve su sada.Treba pooštriti uslove za poslovanje hrvatskih firmi pa neka ulažu u Sloveniju ako im se ne sviđa ovde.Takođe treba formulisati i podneti tužbu i doneti kontramere za sve što rade protiv Srba i Srbije.

Pa taj privredni deo je posebna prica i ne bi trebalo da politika tu igra veliku ulogu.
Prica je vrlo jednostavna, one uslove koje hrvatski privrednici i roba imaju na srpskom , takve trebaju imati i srpski na hrvatskom.
 
Negiraš žrtve i ubeđuješ ljude da treba da sarađuju sa Hrvatima na svoju štetu.Jadno je to,priznaj već jednom da te ništa srpsko ne zanima.:)

..Ono, slušaj prijatelju, da bidnemo surovo realni.....

Kad neko sarađuje s nekimtamogomnima , i to na svoju štetu....
Zaslužio je da ga razni zayebavaju i garave.....
Prosto, jel' da? Koliko si puta i sam rekao za nekog :..ko ga yebe kad je glup..

To, što se mi ništa ne pitamo...šta ćeš....:thumbdown:
 
pa nemate dovoljno Hrvata za hapsiti...
dobar dio onih iz vojovodine ste protjerali (ni krive ni duzne)
a kod nas ce dolijati svi, prije ili kasnije...
p.s. nego misoni, doista me zanima, kakve si ti licne koristi imao od pljacke po Slavoniji...jesi li kupio sto opljackano za sitnis pa te grize savjest, ili si bio preprodavac ukradenog i opljackanog po vojvodanskim pijacama..?
Ne bih nikad uzeo bilo šta,ja nisam Hrvat,što se tiče kataklizme i ruševina posle rata,nisam bio u Hrvatskoj.:)...a nisam nikad pisao o nekom učešću u ratu.Moj je stav da nije teško ako se mora inače nisam zagovornik ratovanja.
 
Nema sta da se Jeremic prsi oko Hrvatske kad je izmedju ostalog i sam kriv za trenutno stanje povodom srpsko-hrvatskih odnosa.
Mislim ona jeftina izjava u Zagrebu da je Oluja bila etnicko ciscenje. Jeste to tacno ali se to ne radi tako. Jednostavno rec je o amateru i najobicnijem diletantu na diplomatskoj sceni Evrope i sveta.

da se i ja jednom slozim s tvojim misljenjem (uglavnom)
boldovano...
100% tocno
 
Јеремија, Љајић и Дачек једини су делимично корисни у овој влади. После ових излива љубави према Хрватима, очекујем да се ускоро бацимо на неке конкретне мере. Пуна нам држава хрватских форими, рекламирамо им море, док усташе преобучене у демократска одела лупају прозоре људима који оће да гласају у НДХ, скупљају се на концертима са уздигнутим рукама и непрестано се хране мржњом.
 
pa nemate dovoljno Hrvata za hapsiti...
dobar dio onih iz vojovodine ste protjerali (ni krive ni duzne)
a kod nas ce dolijati svi, prije ili kasnije...
p.s. nego misoni, doista me zanima, kakve si ti licne koristi imao od pljacke po Slavoniji...jesi li kupio sto opljackano za sitnis pa te grize savjest, ili si bio preprodavac ukradenog i opljackanog po vojvodanskim pijacama..?

Како те бре није срамота :thumbdown: 800 000 убијених, 500 000 протераних иамте на својој грбачи :roll:
 
Јеремија, Љајић и Дачек једини су делимично корисни у овој влади. После ових излива љубави према Хрватима, очекујем да се ускоро бацимо на неке конкретне мере. Пуна нам држава хрватских форими, рекламирамо им море, док усташе преобучене у демократска одела лупају прозоре људима који оће да гласају у НДХ, скупљају се на концертима са уздигнутим рукама и непрестано се хране мржњом.
Tačno,takve idiote treba sprečiti...bilo kako.
 

Back
Top