Kad sam to samo Ja..

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

besame

Zainteresovan član
Poruka
345
Nisam pisala bas odmah posle dogadjaja samo iz jednog razloga-nije bilo mreze..
Elem,subota vece..SNP u Novom Sadu..Gospodin Barasnjikov..Naravno ulaznica skoro da nije ni bilo u slobodnoj prodaji,jer su bile rezervisane za neki drugi svet kome moja malenkost svakako ne pripada..
Toplo pravo lertnje vece i lepo odeven svet sakupljao se ispred pozorista..Pristizale su mnoge javne licnosti u pratnji ili ne..Bilo je i onih narodnih pevaljki,ali se nisam dala iznenaditi a ni suditi od kuda da one vole balet..bilo mi je vazno da udjem i da prestava pocne..Tetke sa ladnim trajnama,nekolicina ministara,podresdnika i moje nove sandale :))
Na zalost,moja "veza" glumac jedan, nije bila dovoljno jaka,snazna i velika da se toj odabranoj druzini i sama
pridruzim..ostala sam napolju :((
Dodjem kuci kad sa prvog programa nacionalne televizije zacuh glas one ribe koja godinama nesto u nazad se vodi kao neko zaduzen za evroviziju mislim da se Duska zove..
Ubrzo potom oglasi se i ona devojka sirokog osmeha Jovana koja je takodje pretplacena na ovu manigestaciju..
Ja sam samo Ja..
Ni u komsiluku me ne poznaju..kako sam u opste mogla i da zamislim da se nadjem medju probranima i gledam Barasnjikova..
 
Iskreno mi je žao što nisi mogla da uđeš...

Potpuno te razumem i znam kako si se osećala... ali nemoj da se razočaraš...

Jednog dana će ljudi koji za kulturu istinski mare, biti u redu ispred onih koji su došli da budu viđeni
a pojma nemaju o čemu se radi...

:kiss: glavu gore.. ovde nije bajno, ali nije ni najgore mesto za živeti... ;)
 
Delim razocarenje sa postavljacicom teme ali mislim da svi koji posecuju vazne koncerte, predstave i sl. moraju znati da se u nekim slucajevima ulaznice nabavljaju i mesecima unapred i to po ceni jako, jako visokoj. Nije to slucaj samo sa nasom zemljom.
Iskreno se nadam da ce uskoro nadoknaditi propusteno.
 
Ne sumnjam da ti je zao sto nisi odgledala toliko zeljenu predstavu. I meni bi bilo. Ali, mozes da postavis stvari i drugacije. Zamisli, koliko je Barasnjikov sa svojom ekipom propustio sto u publici nije imao jednu takvu obozavateljku kao sto si ti :D.

Da, od razno raznih koji za rad pomodarstva, ovako ili onako stecenog bogatstva, veza i vezica, cesto mi, obicni ljudi, ostajemo bez mogucnosti da uzivimo u necem sto volimo :aha:.

Ali, bice jos neceg interesantnog i za nas, a docepacemo se i karata :D. Javlja mi se nesto...:per:
 
pa.. misliiiim htela si da uđeš bez karte i izvisila si.
a ja ne mogu da verujem da su na tu predstavu ušle samo medijske ličnosti, bogataši i oni sa vezom, mislim ajd sad =I
katarina je u pravu, žao mi je što si izvisila, al ne možeš da kriviš sad nekoga zbog toga
osim tog poznanika koji ti je dao lažnu nadu, ja bi mu rekla nešto ružno možda.
 
hm, ne prica devojka bzv...
ja sam se par puta raspitivala za neke karte. i dobijem odgovor..nisu jos u prodaji.
a kad ce biti?
ne zna se.
i onda kad cujes da su u prodaji, vec rasprodate.:neutral:
 
Narode, što ste takvi? Devojka je želela da vidi Barišnjikova, voli balet...

Toliko ima dobrih predstava, koncerata i dešavanja, kada se sabere koliko je novca neophodno za
ulaznice, dođe se do ozbiljne cifre.. Itekako...

To što ima poznanika koji je ispalio, ona treba sa njim da raspravi ali treba poštovati i njeno razočarenje zbog predstave koju je propustila...
Postoje nekada stvari koje MNOGO želimo, ali nisu nam baš lako dostupne...
Ne govorim samo o novcu....
 
Dobro pitanje-zasto je teme otvorena,sta sam u stvari htela..
Nekako ovih dana sve mi tako..
Uglavnom,provedem ja prvomajske praynike u Austriji i Ceskoj..Vratim se puna utisaka..Seoski turizam Austrije me bas motivisao jer mi je jedna od zelja bavljenje istim u Srbiji..Dugo vec "pratim" kako to rade zemlje sa tradicijom dugom i do 200 god.I ubzo potom zavrsim u jednom seoskom domacinstvu u Kremnima,nekoliko dana,imala sam poslovnih obaveza na Tari..
Zena,koja inace je glavna domacica a i jedina toga domacinstva me bukvalno dovodila do ludila..Cim me vidi da dolazim na kapiju eto nje,da mi prica..Pa dugacko i nasiroko o Ziki i sarenici koja se snimala kod nje u dvoristu,pa iznosenje slika sve blize i dalje rodbine,ubedjivanje da nesto kupim iz njene domace radinosti..zatim rucak koji ona spremi,i sedne kraj mene da me gleda dok jedem..Predhodni neki gosti joj zapalili brvnaru sa resoom zamalo pola sela nije izgorelo,pa onda iscrpan izvestaj o svemu tome..
Bila sam u Londonu na mjuziklu Jadnici..Samo u Srbiji nisam skoro nikada gledala ono sto me zanima,jer sam Ja ipak samo Ja,a to valjda nije dovoljno..Napomenuh da karata za Barasnjikova nije bilo u prodaji za obicne smrtnike,samo za odabrane..Ja sam pokusala da udjem,barem deset minuta da uzivam..
Ali u Srbiji je valjda sve tesko..
Upoznah nedavno,stipendistu vlade Republike Srbije,sa bas lepom stipendijom,vecom od moje polugodisnje plate,i sve to me tako..pojma nemam,tesko je nekad ziveti u Srbiji..
 
Dobro pitanje-zasto je teme otvorena,sta sam u stvari htela..
Nekako ovih dana sve mi tako..
Uglavnom,provedem ja prvomajske praynike u Austriji i Ceskoj..Vratim se puna utisaka..Seoski turizam Austrije me bas motivisao jer mi je jedna od zelja bavljenje istim u Srbiji..Dugo vec "pratim" kako to rade zemlje sa tradicijom dugom i do 200 god.I ubzo potom zavrsim u jednom seoskom domacinstvu u Kremnima,nekoliko dana,imala sam poslovnih obaveza na Tari..
Zena,koja inace je glavna domacica a i jedina toga domacinstva me bukvalno dovodila do ludila..Cim me vidi da dolazim na kapiju eto nje,da mi prica..Pa dugacko i nasiroko o Ziki i sarenici koja se snimala kod nje u dvoristu,pa iznosenje slika sve blize i dalje rodbine,ubedjivanje da nesto kupim iz njene domace radinosti..zatim rucak koji ona spremi,i sedne kraj mene da me gleda dok jedem..Predhodni neki gosti joj zapalili brvnaru sa resoom zamalo pola sela nije izgorelo,pa onda iscrpan izvestaj o svemu tome..
Bila sam u Londonu na mjuziklu Jadnici..Samo u Srbiji nisam skoro nikada gledala ono sto me zanima,jer sam Ja ipak samo Ja,a to valjda nije dovoljno..Napomenuh da karata za Barasnjikova nije bilo u prodaji za obicne smrtnike,samo za odabrane..Ja sam pokusala da udjem,barem deset minuta da uzivam..
Ali u Srbiji je valjda sve tesko..
Upoznah nedavno,stipendistu vlade Republike Srbije,sa bas lepom stipendijom,vecom od moje polugodisnje plate,i sve to me tako..pojma nemam,tesko je nekad ziveti u Srbiji..



'Ajd prestani da nam suze na oci teras svojom teskom sudbinom. Jos nisam prebolela ni tvoj propusten balet a ti me vec ponovo rasplakala dosadnom domacicom i tipom sa velikom stipendijom. Imaj milosti, pricaj nam o malo veselim stvarima...
 
Imam vesele price naravno,meni se uvek nesto desava..
Uglavnom vozim ja jedan dugacak auto i muku mucim da ga isteram iz dvorista nase zgrade..Krenem na put ranom zorom pre neki dan i udarim komsinicinog nekog slatkog zutog autica.Jaaaao i tako izadjem iz kola i pocnem da gledam u prozore od zgrade razmisljajuci da me neko nije video..Udjem u kola uzmem maramicu i pocnem da brisem njen auto tu gde sam ga zagrebala..auto njem zut a moj serpa plava boja..ah,i pobegnem sa mesta dogadjaja..
Vratim se kasno nocu..sledeceg jutra posle kratkotrajne kise,na mom autu je zablesnula njena zuta farba koju nisam odmah bila primetila..Sad kad se isparkiravam,valjda ovo toplo vreme izmami sve vlasnike automobila na terasu pa me onda sa balkona "navode"
Gospodja iz seoskog turizma,evo opet mi pade na pamet,prodaje vunene capare koje imaju oblik duboke patike i imaju i pertle,prave patike od domace vunice..Eto to mi je bilo bas smesno..
Pre nego sto mi zakljucajju temu,jer ni sama ne znam koji joj je znacaj..Htedoh jos da kazem da sam ja godinama ovde svakog dana,ali bas retko pisem,ponekad samo nesto pitam ako bas moram ili konstatujem ako sam bas tuzna..
 
evo jos samo ovo i ovo i necu vise..
Idem ja na strelicarstvo i tako oduze se ti treninzi i umeju bad da potraju..kako ove vrucine bas uticu jer im nikako nije vreme u maju mesecu..posle treninga zapita mene jedan gospodin da me poveze-treniramo skupa,ali se ne poznajemo..I ja odusevljeno pristanem i sednem pozadi u kola..I tako persiramo se nas dvoje u nekoj neobaveznoj konverzaciji,doveze me do centra i tako uljudno izadje da mi otvori vrata od kola..Ne znam kako se to dogodilo,ali nisam izasla cela iz kola..Zaostao je moj palac i covek je zatvorio vrata preko njega..Tri dana i noci posle toga sam umirala od bolova..Odgovorno tvrdim da posedujm pistolj da bi sigurno upucala sopstveni prst koliko je izludjujuci taj bol..Sad kad zagledam prst,cini mi se da je ispod ovog crnog nokta prazan prostor..nista ne nice samo je rupa ostala..
 
evo jos samo ovo i ovo i necu vise..
Idem ja na strelicarstvo i tako oduze se ti treninzi i umeju bad da potraju..kako ove vrucine bas uticu jer im nikako nije vreme u maju mesecu..posle treninga zapita mene jedan gospodin da me poveze-treniramo skupa,ali se ne poznajemo..I ja odusevljeno pristanem i sednem pozadi u kola..I tako persiramo se nas dvoje u nekoj neobaveznoj konverzaciji,doveze me do centra i tako uljudno izadje da mi otvori vrata od kola..Ne znam kako se to dogodilo,ali nisam izasla cela iz kola..Zaostao je moj palac i covek je zatvorio vrata preko njega..Tri dana i noci posle toga sam umirala od bolova..Odgovorno tvrdim da posedujm pistolj da bi sigurno upucala sopstveni prst koliko je izludjujuci taj bol..Sad kad zagledam prst,cini mi se da je ispod ovog crnog nokta prazan prostor..nista ne nice samo je rupa ostala..

Iako nabavis pistolj nemoj pucati, jos ce te vise boleti.
A zasto neces da pises?
 
..nishta lakshe nego videti samo ono shto je tuzno i nepravedno.. :)
..probaj da nadjesh svoje mesto pod suncem.. :)
..lakshe je nego shto mislish - i za tu stipendiju koju prima taj lik chulo je 0,01promil ljudi..

'Ajd prestani da nam suze na oci teras svojom teskom sudbinom. Jos nisam prebolela ni tvoj propusten balet a ti me vec ponovo rasplakala dosadnom domacicom i tipom sa velikom stipendijom. Imaj milosti, pricaj nam o malo veselim stvarima...

Oči vide ono čega je duša puna
 
Imam vesele price naravno,meni se uvek nesto desava..
Uglavnom vozim ja jedan dugacak auto i muku mucim da ga isteram iz dvorista nase zgrade..Krenem na put ranom zorom pre neki dan i udarim komsinicinog nekog slatkog zutog autica.Jaaaao i tako izadjem iz kola i pocnem da gledam u prozore od zgrade razmisljajuci da me neko nije video..Udjem u kola uzmem maramicu i pocnem da brisem njen auto tu gde sam ga zagrebala..auto njem zut a moj serpa plava boja..ah,i pobegnem sa mesta dogadjaja..
Vratim se kasno nocu..sledeceg jutra posle kratkotrajne kise,na mom autu je zablesnula njena zuta farba koju nisam odmah bila primetila..Sad kad se isparkiravam,valjda ovo toplo vreme izmami sve vlasnike automobila na terasu pa me onda sa balkona "navode"
Gospodja iz seoskog turizma,evo opet mi pade na pamet,prodaje vunene capare koje imaju oblik duboke patike i imaju i pertle,prave patike od domace vunice..Eto to mi je bilo bas smesno..
Pre nego sto mi zakljucajju temu,jer ni sama ne znam koji joj je znacaj..Htedoh jos da kazem da sam ja godinama ovde svakog dana,ali bas retko pisem,ponekad samo nesto pitam ako bas moram ili konstatujem ako sam bas tuzna..

Pa ja imam dva karavana i baš sam srećn zbog toga, ne bi ih menjala za male sautomobile, ne vidim razlog depresiji zbog karavana.
e da mi je da imam džip:whistling:

kukaš zbog svega, a ipak si putovala više od 80% ljudi
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top