Zarada od FORUMA

Osensej

Obećava
Poruka
58
Moze li neko malo strucniji
da kaze na koji nacin se moze zaraditi novac od foruma
recimo napravis forum imas solidan broj posetilaca

kako se moze zaraditi novac
adsense ne racunam,
reklame, kako ide princip, koliko kosta reklamiranje
i uopste ima li interesenata da se reklamiraju po forumima


takodje sta je po vama isplativiji-bolje-veca zarada
forum nelegalnog sadrzaja tipa wareza, imamo i mi dosta domacih,odlicnih
ili forum legalnog sadrzaja vezan za odredjenu tematiku

p.s. kako ne skinu warez sadrzaj sa warez foruma,
jedno vreme je bilo potenciranje price o autorskim pravima,
da li je to samo prica ili su sprovodjene neke akcije,
to pisem jer nasi warez forumi bez smetnje i odlicno rade:dontunderstand:
 
ako je forum profi clanovi placaju da dobiju kriticne informacije iz te branshe tako se pravi ozbiljna kinta ako clanovi placaju clanarinu na mesecnom ili godisnjem nivou

drugi nacin je da se prodaje mesto za reklamiranje sajtova sa slicnom tematikom

i jedno i drugo zavisi od kolicine saobracaja i tematike foruma
 
Da bi zaradio novac od foruma, poželjno je da on bude na engleskom jeziku i da bude pun korisnih informacija. Takođe je jako bitno da bude forum u pravom smislu te reči, dakle da se vodi diskusija, da imaš makar stotinak redovnih članova koji svojim znanjem doprinose kvalitetu. U današnje vreme teško je napraviti takvo nešto, jer su ljudi prilično lenji i okreću se nekim mikro formama, forumi polako umiru...

Ako već želiš da počneš, znaj da ništa ne možeš dobiti bez dosta rada i truda... Što se tematike tiče, složićete se da je previše svaštarskih i warez foruma, ja sam više za neke kvalitetnije diskusije, makar i sa manje članova. Na warez forumima ljudi se registruju, pokupe linkove i doviđenja. Ako im sutradan ne pružite ono što treba, registrovaće se na drugom mestu... Tako stvari trenutno funkcionišu.
 
nisu svi warez forumi takvi
warez forumi sa SEO tematikom zatvorenog tipa uglavnom imaju 100+ clanova koji samo zbog svoje aktivnosti ostaju clanovi nema tamo membera na papiru to sve delete/prune
i novoregistrovani sto uslovno receno nisu na istom nivou imaju malo vremena da se usklade sa spikom 200 na sat ili isto dobiju delete/prune/bann

samo ko daje informaciju dobija informaciju jer je to dvosmerna ulica

ko je dosao po linkove dobije linkove iz nekog otvorenog boarda od opste dostupnog software-a a informacijama od bitnog znacaja raspolaze samo ekipa ljudi koja se vrlo dobro zna obicno godinama

Imam cast da hostujem jedan takav forum koji ima oko 200 clanova od svuda iz sveta koji se bave web publishingom i optimizacijom. Tu se bukvalno saradjuje sa direktnom konkurencijom u promociji komercijalnih sajtova.

dobri clanovi moraju da imaju uvek pogodnosti i svaki "namenski" forum ima vishe klasa korisnika

a warez forumi gde vise attention bitches shto postuju software koji ionako svuda moz se nadje i to sa repme pristupom zeljni reputacije su lameri i n00bovi jer obicno su losi krakovi za naslove i oni sami ne upotrebljavaju taj naslov vec samo postuj, salji dalje, veze to sa kvalitetom nema

da bi forum zaradjivao mora da ima mnogo clanova parazita koji su spremni da plate da bi ostali u boljem delu foruma ili veliku kolicinu saobracaja da bi mogli da prodaju adove
 
Poslednja izmena:
George_Faust, ja se nisam sretao sa forumima o kojima ti pričaš, tako da je logično da neću pričati o njima, a ovi kojih ima na svakom koraku su (čini mi se) baš kao što sam ih opisao.

Slažem se sa tobom, da to niđe veze nema ;)
 
Ja ne vidim sta je lose u google adsense, ako forum ima veliki broj posetilaca dnevno, moze se zaraditi neki dinar ,a sad ti ako planiras da mlatis hiljade $ to je prakticno nemoguce, forum treba da ti bude na nivou ove krstarice po broju poseta,da imas kvalitetne diskusije,dobru mod ekipu, pa ti samo u marketing kolko trebas da ulozis ako imas neke ozbiljne namere,za reklamu ovde,na bureku,na b92,pa tek onda mozes da pricas o nekom ozbiljnom projektu.
 

Back
Top