Privatizacija

Byrger Tidesson

Primećen član
Poruka
778
Pozdrav svim kolegama lovcima.Sta ce biti sa nasim hobijem posto drzava jos od nas nije dinara uzela?Nezvanicno.lovista ce se kao i imovina lovaca u lovackim drustvima privatizovati.Zakon je pred izglasavanjem.Sta dalje kako bi opstali?
 
Realno situacija jeste delikatna.Muzicke zelje odredjene ekipe ljude iz ministarstva su abnormalne. Poslednja informacija koju imam to je da se Nacrt zakona o lovstvu vraca na doradu. Sta ce da se desi po doradi ostaje da se vidi sigurno je samo jedno da LSS preduzima ozbiljne korake u ovom momentu da se izvucemo iz ovog sranja u koje nas guraju. Iskreno nece biti dobro ako lovci ostanu bez krunske organizacije LSS-a i ako se lovackim udruzenjima oduzme pravo na gazdovanje lovistima. Slicnu glupost zapravo istovetnu su napravili Hrvati, Madjari, Slovaci, Cesi se upravo glibe. Sta se naime desava? Finansijski mocnici dodju zakupe lovista , odstrele sve sto se odstreliti moze i posle ih boli uvo, tj. i ne pomisljaju da se bave odgojem divljaci jer to je posao koji trazi ozbiljan rad i ulaganja sa krajnje neizvesnim ishodom. U cetvrtak cu imati detaljnije informacije pa cu ih ovde postaviti.
 
Pozdrav svim kolegama lovcima.Sta ce biti sa nasim hobijem posto drzava jos od nas nije dinara uzela?Nezvanicno.lovista ce se kao i imovina lovaca u lovackim drustvima privatizovati.Zakon je pred izglasavanjem.Sta dalje kako bi opstali?

Pozdrav i tebi kolega,
Koliko sam ja bio u toku, poslednje vreme i nisam pa ne znam sta se novo izdesavalo, lovista su trebala da predju pod gazdovanje i upravu drzave a ne privatnika i u tome ne vidim nista lose. Drugacija organizacija i sve ok, licno mi LSS nije doneo nista cime se mogu pohvaliti ili za cim cu zazaliti, naprotiv, godinama gledam istu "paradu" bezobrazluka i javasluka (po sistemu k'o da im je to babovina) i loseg odnosa prema divljaci, lovcima i srozavanje lovstva na nivo gde je sada. Nisam cuo nijednu napredniju ideju za propagiranje lovstva i ocuvanja divljaci vec kontra, puna usta i puni papiri samo sebe, kako da se sto bolje prepakujemo da sve bude kao nekad samo da drugacije izgleda, kamuflirano. Pred odlukom sam da posle jako mnogo godina vise ne budem clan nijednog LU ukoliko ce sve da ostane isto samo vise nema Pantelica..
Niko ne brani formiranje manjih udruzenja, lovackih klubova itd...Uprava kao LS sa gomilom odbora cije odluke ne vrede nista ili se ne i nepostuju, vecina lovaca nije ni cula za njih, nemaju obavezujuci karakter za LU, nije ni potrebna u drugacijoj organizaciji.

A zasto od nas drzava nije dinara uzela??? ;)

p.s. privatizacija delova lovista ili konkursa na kome mogu da ucestvuju i ostale NVO je trebalo da bude pod drugacijim sistemom kontrole i upravljanja , propisi koji precizno regulisu ko ja na sta obavezan i sta mu je duznsot u gazdovanju , dakle opet nista strashno. Opstacemo ali u drugacijem poretku, treba promeniti jer ovo do sada ne valja.
Ako ima nesto novo i drugacije, ja za to ne znam/

Novi predsedik LS je bar mogao da napise i smisli drugacije tekstove za stampu od svojih prethodnika, neverovatno je da je covek uzeo sve isto samo ne pisu imena Zivojinovica i Pantelica, vec sada pise sve to isto kao i pre ali je Popovic u potpisu ili citatu:eek:
 
Koliko sam ja upucen i koliko mi je poznato, madjarska lovista su puna divljaci i puna stranih lovaca, ono sto madjarska drzava nudi u godisnjm odstrelu samo srndaca,mi nemamo ni sveukupno toliko srnece divljaci, o svemu ostalom da ne pocinjem....
 
Drzava trazi mesto gde jos nije oporezovala kako bi punila budzet.mislis li kolega Capreolus da ce drzava da unosi redovno svake godine zeca i fazana (tamo gde treba),brojati divljac i unistavati stetocine,suzbijati besnilo kao sto su lovci do sada radili?ne verujem.Moje licno misljenje je da ako drzava preduzme gazdovanje lovistima da je to prvi korak ka privatizaciji....A onda sto smo se druzili-druzili.Mislim da za ono zasta su neki pre nas gradili i nama ostavili trebalo bi nama i da ostane.Treba samo naci nacin kako.Sta dalje????????
 
Peticija! mislim da ima oko 80000 lovaca i bar jos toliko punoletnih clanova porodice ako ne i dva puta!!
Malo li je!??
A sta mislite da osnujemo stranku imali bi vise glasova nego neke stranke koje su sada napravile vladu!!
Napravimo vladu ( samo da pre toga izaberemo Sojica):hahaha: i onda uredjujemo loviste kako nama odgovara!!!:rtfm:
 

Back
Top