MEDIOKRITET, tražim definiciju i pojašnjenje...

Truman

Elita
Poruka
22.709
Možete li dati definiciju ovog pojma? Može teoretski, a možete dati i praktične primere. Najbolje dati kriterijume.

Razmišljam koliko sam sam mediokritet jer po nečemu verovatno jesam...Lako je to reći to za nekog drugog, ali kako sebe proceniti? Da li je moguće biti u jednom mediokritet, a u drugom autentičan ili je mediokritet opšta kategorija koja zahvata sve oblasti života?

Da li je svako društvo većinski društvo mediokriteta? Ali razlika je što na Zapadu ti mediokriteti su nosioci privrednog razvoja ( srednja klasa...), a ovde to nemamo nego imamo samo mediokritete...

Da li nas naše profesije čine mediokritetima?

Kako prepoznati ko je mediokritet od javnih ličnosti, bolje reći - kako da razlikujemo one koji to nisu od mediokriteta?
I pade mi na pamet - kako zovemo ljude koji nisu mediokriteti, ali da izuzmemo pojam ''genije''? Ne moram valjda biti genij da ne bih bio mediokritet...

ostavljam prostor za vaše sopstvene pristupe ( jer verujem da niste mediokriteti:)), nevezano za moja nabacana pitanja i razmišljanja. Pišite o ovoj temi...
 
Recimo mediokritet evidetan je u tvom slucaju...Recimo kad da nam postavljas temu o nekom hrvatskom sajtu i 3. svetskom ratu...Drzis se tom prilikom drsko jer znas se sa moderatorima,i solis nam pamet...Verovatno si neki polu-uspesni studet a mora recimo da ti odgovara covek sa fakultetom, jos i pisac pri tome...Nemoj da se ljutis jer to nije namera ali to ti je recimo primer MEDIOKRITETA....Ponavljam cilj nije vredjanje,ali sam si trazio primer....
 
mediokritet (lat.) - prosecnost, osrednjost, covek osrednje sposobnosti i vrednosti....

Ok hvala, nije loše za početak ;)

Da li svako ko je prosečan ( recimo prosečne inteligencije ) mora biti mediokritet? To onda zvuči jako surovo...

Mediokritet je recimo neko ko se povodi opštim, tužim mišljenjem jer svog autentičnog nema ( a nema ga jer nema svest, sposobnosti...). Ovo je malo uprošćeno...
 
Ok hvala, nije loše za početak ;)

Da li svako ko je prosečan ( recimo prosečne inteligencije ) mora biti mediokritet? To onda zvuči jako surovo...

Mediokritet je recimo neko ko se povodi opštim, tužim mišljenjem jer svog autentičnog nema ( a nema ga jer nema svest, sposobnosti...). Ovo je malo uprošćeno...

to je iz Leksikona stranih reci ...uvek mozes da objavis kritiku i uputis je Stani Sehalic...:lol:
 
Ne smetaju mi postovi zemlje koju si naveo,vec tema.....Kada neko zloupotrebljava polozaj,on se vec uveliko priblizi mediokritetu....Zato sam to uzeo kao primer.Primoravajuci druge da raspravljaju o temi koj samo njegiv itelekt moze da svari,a tavori u prosecnosti dovodi druge u poziciju da prisustvuju demostraciji mediokriteta...Ovo je samo plastican primer mediokriteta,bez ljutnje,ali tako pocinje u knjizevnosti, filmu i sl.Naime je problem u prosecnosti koja bi da se nametne pa cak i kreira javno mnjenje,sliucaj na nacinalnom nivou i tako OD FORUMA DO GRAND PARADE put je kratak a kvazi stucnaci bez verifikacija bi u da drze 'slovo'.....
 
Ne smetaju mi postovi zemlje koju si naveo,vec tema.....Kada neko zloupotrebljava polozaj,on se vec uveliko priblizi mediokritetu....Zato sam to uzeo kao primer.Primoravajuci druge da raspravljaju o temi koj samo njegiv itelekt moze da svari,a tavori u prosecnosti dovodi druge u poziciju da prisustvuju demostraciji mediokriteta...Ovo je samo plastican primer mediokriteta,bez ljutnje,ali tako pocinje u knjizevnosti, filmu i sl.Naime je problem u prosecnosti koja bi da se nametne pa cak i kreira javno mnjenje,sliucaj na nacinalnom nivou i tako OD FORUMA DO GRAND PARADE put je kratak a kvazi stucnaci bez verifikacija bi u da drze 'slovo'.....

Da,stršljen..podvučena rečenica mi se najviše dopada odakle god da si je prepisao,mada prepisao si je polovično...to je tačna definicija mediokriteta..

Analiza te definicije bi bila,mediokritet=svedeno odsustvo mogućnosti da neko shvati
da upravo neznanje nekome ne dozvoljava da shvati da o bilo kojoj temi može da
se priča sa više aspekata a kad čoveku ponestane znanja on onda atakuje na tudju
nesposobnost,zbog sopstvene nemoći da se sukobi sa svojom prosečnošću..
 
Izvinjavam se ako sam raspravom o mediokritetima,povredio neciju sujetu,ili nesposobnost,da radi svoj posao....Naravno mediokritetima je lakse da ispijaju kafice, ne radeci uspesno svoj posao...Druga osobina mediokriteta ,jeste poltronizam....Naime kako ih obicno krasi lenjost, svakom mediokritetu su potrebni poltrononi ,kao kralju dvorske lude,da hvale njegovu nesposobnost....Jos sbih dodao kod mediokriteta,moguce da sam nehotice povredio,mediokritetski ukus nekih i pomenu im omiljenu verovatnu emisiju-GRAND-PARADU sto mi nije bio cilj ...pustio bih autora da nastavi sa izlaganjem,i da ne zameri ukoliko smo malo skrenuli sa teme.....
 
Ko za sebe misli da je glup?

Varijanta dva: Ko za sebe misli da je njegovo gledanje na stvari prosecno , ako se vec mnogo trudi?

A onaj osecaj kad sebe iznenadi necim novim zakljucenim , da li je to dokaz da nije vise mediokritet?

-------------------------------------------------------------------------
Za trumana....
Mozes sve da gledas iz nekoliko uglova, ali teorijskih, a posebno kasnije cemo naravno gledati sve iz prakticnih razlicitih uglova....

Mozes da gledas sve kao APS ocenu percepcije....jer onda se selekcionisu i generisu aktivnosti prema toj percepciji i prema javnom utisku percepcije drugih....(hm, evo ispade iz bubrega nesto kao definicija iz ovog ugla).
To je iz ugla definisanja , procenjivanja....i nema mnogo veze sa realizacijama mediokriteta...
Zasto nema?
Pa maksimalno prilagodjena percepcija toj javnoj percepciji izaziva osecanje da ste najmanje mediokritet....tj mediokritetno vam je sve ono ispod vaseg nivoa , a to sto ste masovno podrzani i u pravu , to vam pokazuje da ste u pravu...

Evo druge definicije mediokriteta, "ako vam neko kaze da ste u pravu , znajte da ste mediokritet".

Pa tu je i ugao dobrote, tj ugao gde se mediokritetno shvata po oblastima , znanjima , pa mediokritet postaje prosecno potreban nivo razumevanja i znanja i ponasanja, tj opsta kultura....

Kultura je znaci idealan pokazatelj vaseg mediokriteta.To bi bila sledeca definicija....(znaci nekulturan moze biti ili dno ili vrh....).

Primetio sam jednu gresku kod tebe. Autenticnost kao opozit od mediokritetskog....
To nikad ne sme da bude deo tvog razmisljanja ,jer si sebe samim tim osudio na mediokritet makar bio ekstreman u svojoj razlicitosti....
Suprotno od mediokritetskog je nemediokritetsko...
Suprotno od autenticnog je neautenticno....
A zasto vezujes? Pa zato sto neautenticni mora da ode na pijacu i kupi modele ponasanja i onda uzima mediokritetsko....pa ti po tome izjednacavas neautenticnost sa mediokritetom , ali sto je zaebano i gresno , izjednacavas i nemediokritetsko i autenticno....

I evo je sledeca definicija, na zalost , na nizem stupnju sustinskog razumevanja mediokriteta....
Mediokritetsko kao usrednjeno pojavljivanje odredjene pojave, stava, mogucnosti , odnosa , svega....iliti sto ce reci, covek koji kopa nos prstima je uvek bio mediokritet u beogradu,dok debil nikad nije mediokritet u beogradu...

Elitizacija nemediokriteta, a to je mislim prisutno u tvojoj zelji da istupis iz mediokriteta....i zelja da istupis na gornjem kraju mediokritetskog tetrapaka....
Elitizacija mediokriteta je prisutna kod ovo dvoje sto te kritikuju zbog pristupa nekoj temi hrvatskih foruma....
I kod tebe....

I sadrzana je i u definiciji clana Brani....samo pogled sa donje strane tetrapaka....
A svima se cini da znaju sta je gornja a sta donja strana tetrapaka....Ono sto je ka meni i ispod mene kad podignem tetrapak , to je donja strana, a ono sto je iznad mene i od mene je gornja strana tetrapaka....
Ljudi prvo podignu tetrapak, to im je zelja (seti se moje teze da zelje oblikuju i zakljucke i razmisljanja) pa onda definisu sta je gore, a sta dole...opet sebiugodno....

Postoji pristup izlazenja iz mediokriteta, nemediokritetskim pristupom...na glup i na pametan nacin...
Svako izlazenje iz mediokriteta se placa, to odmah da se zna....i vremenom i uspehom i prihvacenoscu i psihickim angazovanjem....(treba biti jak da bi mogao izvan kolibe ili grupe po kijametu)....
Individualnost ili ono sto ti rece teznja ka autenticnosti je jedan nacin , glup, ali nekad dovodi do nekih dosegnuca....
Jedan od dobrih , je znanje....Ali mediokritetski je teznja ka znanju , zar ne....?
Jeste , na nacin koristoljubivog i optimalnog i oportunistickog...
Predji ovu granicu , i ispasces glup , garantujem i LBarbari i strsljenu...(prvoj lakse nego drugom)
Jer tvoje neumereno jeste glupo iz njihove perspektive, a znanje koje proveris i steknes ce te izdvojiti iz mediokritetskog....sa garancijom....

I eto neke nove definicije mediokriteta...preko znanja....
Svako dublje i sire posmatranje odnosa, objekata dovodi do nemediokritetskog koje na zalost ne mora biti uvek i istinito, jer se na apstraktnom polju nema covek za sta uhvatiti i proveriti (sto nije tacno, ali tako ljudi misle)....
Da li ce tvoj put od mediokritetskog zavrsiti gore ili dole zavisi od izgradjenosti metoda , sposobnosti , inteligencije (hajde da i nju pomenem)...
Isplativost vanmediokritetskog je samo dok je blizu tetrapaka....dakle dok je prorok ili dok ima prestiznu razliku (trzisni pojam, ali je bas smisao toga odgovarajuci, sa prenesenim svim osobinama koje mora da zadovolji prestizna razlika)....jer mi svi volimo komparativnu reklamu (salim se, samo prigluplji to vole, ali to je debela vecina....neki zato sto ne mogu da ne budu glupi, a drugi zato sto im je tako lakse....)...

Ima jos... a jos nisam ni stigao do konformnog definisanja mediokritetskog, kroz interakciju...
Pa polna selekcija koja zahteva mediokritetsko jer je izopsteno ono sto nije mediokritetsko...(nek te ne lazu da bi sve ...urcinu od 30 cm.... bi one , ali ocima, a ziva istina je vic kad place zato sto ne moze vise da stane.....)....
Ima tu jos puno razlicitih kriterijuma za mediokritet...
Neki od njih nisu spojivi sa ostalima...a neki daju dobar pregled ovako kad ih nagomilam.
 
"mediokriteti.... zene ili muskarci.... mladi ili stari... kao pojam ili crta lichnosti.... obicno je vezano za mushki rod ali danas zene preuzimaju tu palicu kao americka stafeta na olimpijadi i cesto stoje na njenom pijedestalu ovenacani lovorikama gluposti... razlog je jako prost. oslobodjenjem od muske dominacije emancipacija zena na povrsinu izbacuje sve duhovne atavizme njenih neurastenija, nezadovoljstava konstantnim sopstvenim neshvatanjem sebe, svoje mizantropije, licemerja i sveta u kome zivi gde ne ume da prepozna koji joj je drustveni polozhaj najprimereniji a koji ne zheli da prizna...vezano je obicno za menopauzu i nedostatak svega... od strasti, ljubavi, prave duhovnosti na ime one lazhne tj. vestacke koju gaji u sebi i promovise je u formi laudator temporis acti ne shvatajuci da tim svojim ponasanjem drzi samoj sebi i svom sirotinjskom duhu najcistiji laudatio funebris. muskarci pak globalno gledano savrseno dobro prihvataju stvarnost kao odrednicu i putokaz u kome se krece danasnja civilizacija i normativni red gde je onaj ko je inetligentniji povlasceniji za razliku od onoga ko je duhovno obogaljen. problem nastaje kad neuroze pocnu da lece pivom ili rakijom i deformacija telesnog pocinje pogubno da deluje na rastroshnost njihove egzaltirajuce duhovnosti koja se valja u kalu prostakluka u kome se oseca sigurno bas kao svinja u valovu.

mediokriteti se najbolje prepoznaju kada im dash malo vlasti... sve ono skriveno, gajeno, mazheno i pazheno godinama kod oba pola vezano za nihilistichko zlo pogubne samoobmane pocinje da buja ako pored njih u blizini i tu na dohvat ruke primete nesto sto je sushta suprotnost njihove zidom plača omedjene duhovnosti.onda na scenu stupa filozofija tipa noli turbare circulous meos koja za za razliku od arhimeda koji je sushtinski imao viziju neceg kontemplativno filozofskog dok je crtao chuvene krugove u pesku sirakuze, mediokritet tj. vlast, a u ovom slucaju vojnik, stavlja se u poziciju sudije koji gazi ono sto njegova svest nikad nece razumeti i ubija ispoljenu inteligenciju kod drugoga koju u sebi naravno nikad nije uspeo da razvije jer zaboga on je samo vojnik, on odredjuje pravila igre gde svoj debalans razuma stavlja u diskurs podsvesne bujajuce i frustrirane svesti te jednim potezom macha eliminise uzrok svoje nervozno naopake orgazmicke samodopadljivosti.

inteligentni ljudi zive svoje fantazije...mediokriteti ih samo sanjaju...inteligentni ljudi stvaraju... mediokriteti im to brishu ili rushe... inteligentni ljudi misle... mediokriteti kopiraju njihove misli i predstavljaju ih kao naopake prozvode svog bezumlja... inteligentni ljudi imaju svoju intimu koju ne dele ni sa kim a pri tom ceneći tudju .... mediokriteti trachare o tudjoj na sav glas i uz zvuke deformisanog schlendorfovog limenog dobosha pri tom posprdno poskakuju uz kakafoniju krikova svojih pristalica koji im aplaudiraju na samo za njih otvorenoj sceni.... inteligentni ljudi ne zele vlast u bilo kojoj formi jer im je duh deus ex machina... mediokriteti su u stanju da se za gram vlasti bore do zadnjeg trzaja svog bolesnog patoloshkog kvazi duha koga je veliki ciceron kanalisao kao jedan obichan i zastareo gnev koga od miloste mi srbi nazivamo mrzhnja.... odium est ira inveterata.... za inteligentne bez obzira na pol ceo zivot je in baccho et in venere... za mediokritete je ceo smisao postojanja jutarnji uzvik salve rex ili pak salve regina kada ugledaju svoje bestidno, lazhno i prazno lice u iskrivljenom jutarnjem ogledalu gde su sami sebi najlepshi, najpametniji, najmudriji, najposteniji, najobjektivniji, najmilosrdniji a svojim svakominutnim postupcima potvrdjuju opravdanost ovakvih tema i to bas na ovom mestu."


p.s. Pozdrav od Marlona!!!
 
Može li inteligentan čovek biti mediokritet?


U bukvalnom prevodu/značenju mediokritet je osoba osrednjih umnih sposobnosti. To bi značilo da je mediokritet neko kome IQ nije prešao preko stotke.

Danas se pojam mediokriteta (pogrešno) vezuje za ljude koji nisu uspeli u životu, ili koji su pogurani kako bi uspeli pa se održavaju tuđom zaslugom – jer su sami nesposobni da se izlaktaju za svoju poziciju. Danas je, nažalost, mnogo štošta uvrnuto, iščašeno i izvrnuto, pa ćemo, tako, olako proglasiti neupadljivog čoveka za mediokritet; ili ćemo, naprotiv, mediokritetom nazvati osobu koja nam nije simpatična.
Ispada da se ljuski rod deli na genijalce, imbecile i mediokritete – a ovi poslednji su neki prelazni, evolutivni oblik između genijalaca i imbecila, ni dovoljno tupi da budu imbecili, ni dovoljno umni/duhovni da budu genijalni. Materijal za oblikovanje, ljudi koji nisu u centru ali ni na marginama, nego negde između .. Osim kad je suprotno, pa su na poziciji vlasti. Tada mediokritet odjednom postaje kult ili alter homo – najveći neprijatelj.
Svi se, naravno, postrojavaju u red genijalaca. Da bismo za nekog ustanovili da je mediokritet, moramo biti sigurni kako smo oskočili barem za lestvicu iznad i da smo sa te pozicije kvalifikovani da dajemo validne procene o nečijim umnim/duhovnim/emotivnim sposobnostima ... a svaka kvalifikacija te vrste stavlja ocenjivača nečijih umnih/duhovnih/emotivnih sposobnosti u kategoriju gordih.
Mediokritet je funkcionalan ali ograničen uskošću sopstvenog duha; prisutan ali bezličan; neoriginalan, prosečan ... i kao mediokritet vidljiv samo u svetu natprosečnih, odnosno onih koji sebe smatraju natprosečnim. Ko će biti taj vrli procenitelj, senzor za otkrivanje mediokriteta, ko će izvšiti evaluaciju ljudskih sposobnosti? Duhovnik, koji će ateistu/agnostika proglasiti za slepca? Političar, koji će glasačko telo svog oponenta nazvati ruljom, sastavljenom od mediokriteta? Psiholog, na osnovu Rošarovog testa? Zaključiće da je ispitanik mediokritet zato što na crtežu nije video Vavilonsku kulu već noćnog leptira? Učiteljica, na osnovu niza trojki u dnevniku? Predsedavajući Mense? Ivan Zeljković?
Ako je mediokritet samo još jedno lice u gomili, nezapaženo usled svoje osrednjosti (pri čemu je opažaj subjektivni doživljaj), nije li ipak važnije da svaki čovek – genijalan i manje genijalan – bude integarae frontis homo?
 
Dobar tekst, ali ne bih rekao da posle mediokriteta ide genij. Posle mediokriteta ide neko ko je natprosečan i to je to...Čini mi se da je mediokritet previše subjektivna kategorija i da varira od oblasti do oblasti. Može li, recimo, neko po visini iq-a biti visoko natprosečan ali po emotivnim sposobnostima biti mediokritet? Mislim da može...i u šta onda da ga svrstamo. Mislim da je svrstavanje zapravo nepotrebno i suvišno....
 
Mediokriteti su obicni ljudi. Zadovoljni ili malo manje zadovoljni.Uglavnom su ovce.Oni ne vole galamdzije. Ne vole nikog tko bi mogao znaciti bilo kakvu promenu. Uglavnom ne vole one drugacije. Bez obzira kakvi ti drugaciji bili, jer ih to potseca na cinjenicu da svet nije ukopan na mestu.
Mediokriteti to ne vole, ne vole promenu. jer su tada izgubljeni. Ne vole promenu, jer su prilagodili svoje dogme na trenutno stanje.
Mediokriteti, sta ste se uneredili? Svet koji dolazi ce biti puno drugaciji. Vreme je da napustite svoje dogme, te da se pribilizite realnosti. Nije tesko, cak cu biti slobodan ponuditi kurs za najnesposobnije.
Medikoriteti su ljudi kojima je dovoljno dobro i ovako. Meni ocito nije dovoljno dobro cim se toliko koprcam. Naravno, nekad bih voleo da sam mediokritet. a nekad sam presretan sto sam ovako sjeban. pa sam na kraju skapirao da to nema veze sa srecom. jer svako nosi svoj teret.
Ali, postoji odredjeni antagonizam izmedju mediokriteta i ludaka. Koji je po mom misljenju suvisan. Hocu reci, svet treba i jedne i druge. ili jos bolje, mi ludaci smo oni koji stvaraju bolje sutra za tone medikoriteta. I zato mi jako smeta sto mi mediokriteti stalno podmecu noge.
Ja mislim da i medju galamdzijama, ludacima i revolucionarima ima jako puno mediokriteta.
Mislim da cak i vise nego medju onim "mirnijima" ...forum je dokaz za to...zasto ????
Nisu problematicni mediokriteti u drustvu, jer ne naglasavaju sebe i svoju ulogu ili "zadatak". Oni mirno zive.
Napast su oni obicni koji su sebi utuvili u glavu nekakvo samo njima znacajno „guslanje“ pa kad napapirce tri knjige (ili napisu jednu) dave ostatak sveta u svojoj beskrajnoj ekstenziji mediokritetstva.

PS- ovo spada na filozofiju, jer bih voleo da se povede rasprava o filozofiji mediokirteta. Mozemo ubaciti i on vs. recimo mediokriteti vs. ludaci. ili nesto slicno....opet primer forum
 
Dobar tekst, ali ne bih rekao da posle mediokriteta ide genij. Posle mediokriteta ide neko ko je natprosečan i to je to...Čini mi se da je mediokritet previše subjektivna kategorija i da varira od oblasti do oblasti. Može li, recimo, neko po visini iq-a biti visoko natprosečan ali po emotivnim sposobnostima biti mediokritet? Mislim da može...i u šta onda da ga svrstamo. Mislim da je svrstavanje zapravo nepotrebno i suvišno....

Naravno da posle mediokriteta ne ide genije. ;)

Valjda može. Koliko mi je poznato, savremena psihologija pravi razliku između IQ i EQ - ako je uopšte o tome reč.
Nekada se inteligencija definisala kao sposobnost prilagođavanja. Prilagoditi se, u tom kontekstu, moglo bi da znači svašta što nema blage veze sa emocionalnim koeficijentom. Sposobnost prilagođavanja imaju i oportunisti, makijavelisti i licemeri sa, možda visokim IQ, ali bez sposobnosti empatije. S druge strane, da li "mediokritet" sa prosečnim IQ može imati natprosečno visok EQ?
 
Može li inteligentan čovek biti mediokritet?

Vidite,desi se svakom coveku da postupi kao mediokritet pa sto ne bi i inteligentnom. Samo za razliku od pravog mediokriteta, inteligentan covek to shvati i posteno prizna sebi da je neki put ispao mediokritet,dok pravi mediokritet nikada ne dopusta ni najmanju sumnju da je mediokritet zbog samoobmane sopstvene bezgresnosti i oko svog mediokritetstva pravi vrzino kolo opravdanja iz koga ni najinteligentniji covek na zemaljskoj kugli ne bi nasao pravi izlaz a da ne postane momentalni mediokritet.
 
Dobar tekst, ali ne bih rekao da posle mediokriteta ide genij. Posle mediokriteta ide neko ko je natprosečan i to je to...Čini mi se da je mediokritet previše subjektivna kategorija i da varira od oblasti do oblasti. Može li, recimo, neko po visini iq-a biti visoko natprosečan ali po emotivnim sposobnostima biti mediokritet? Mislim da može...i u šta onda da ga svrstamo. Mislim da je svrstavanje zapravo nepotrebno i suvišno....

Kolega,mediokriteti trose vazduh onih koji bi zeleli disati punim plucima...
...IQ na kvadrat Vam tu nije bitan !!!!!
 
Ambasadore, ti govoriš o mediokritetima kao ukalupljenim ljudima, kojima je dobro i "ovako" ... o ljudima koji se plaše promena jer ne vide ništa izvan svog vremena i prostora. Ali, nisu svi takvi ljudi obavezno i mediokriteti. Možda neki od njih uopšte nisu mediokriteti ... možda su tihi vizionari koji se, jednostavno, boje učešća u kopernikanskim obrtima?
I zašto je samo "ludacima" data privilegija da dižu revolucije?
Smeli dižu revolucije ... Pravi mediokriteti ih ćutke podržavaju, onda kada je alibi za revoluciju dobro upakovan i to najčešće kada je revolucija već počela, sa perspektivom povoljnog ishoda.
Nisu li mediokriteti konformisti?
 
Poslednja izmena:
mediokritet (lat.) - prosecnost, osrednjost, covek osrednje sposobnosti i vrednosti....


eto....

Ali koji su parametri po kojima se individua ocenjuje kao "prosečna".... Možeš biti intelektualno prosečno obdaren ali istovremeno imati talenat da gajiš sobno bilje....Ili si genije ali emocionalno na nivou deteta od 5 godina. Ne volim etiketiranje (mada ponekad upecam sebe kako to radim). Verujem da je svaki čovek na planeti u nečemu sjajan...
 

Back
Top