IOS, MICONOS, ili ZAKINTOS!?

Mikonos je jako skup 50 evra je koštala karta od Iosa do njega + tamo šta želiš već.
Santorini vredi obići pravo grčko ostrvo samo je malo više fancy i sve vrvi od posetilaca.Ona vulkanska plaža je zanimljiva nisam primetio da je hrana skupa barem ona na ulici Giros 1.5 evra i tako to.
Ios - ko želi druženje i provod,sporske aktivnosti i tako to neka slobodno ide neće se pokajati ostrvo vrvi od života.Postoji i ona plaža na kojoj su žurke 24 h ne sećam se više kako se zove.Možda je mala mana u tome što su svi oni klubovi previše iskomercijalizovani ali sve ostalo je super plaže,smeštaj sve.
 
Sto se Iosa tice, bila sam tamo prosle godine i kakav je provod zavisi od toga sta ocekujes.. Sto se mora tice izuzetno je hladno (ne preterujem) i na plazi stalno duva neki vetric koji ima tendencije da preraste u pravi veeetar i onda imas preska u ocima, nosu, kosi, ustima.. :)) Jako je vazno i preko koje agencije ces ici. MI smo isli preko jedne agencije za mlade iz BG i pre svega su bili totalno neorganizovani...ili da citiram njihov slogan..toootalna ludnica, ne u preterano pozitivnom smislu.. Put do tamo je uzasno naporan, bar ako ides kako smo mi isli.. bus, brod.. Ostrvo kao ostrvo je jako lepo, ljudi su opusteni, uopste nije vazno koliko imas godina da bi se dobro proveo..Muzika je uglavnom elektronska, ali je masa generalno u dobrom raspolozenju tako da je nocni zivot super, kakvu god muziku da slusas.. naravno, ako ti je ekipa ok.. Klubovi rade do jutra, ali bukvalno..Ostrvo nije skupo, ni za hranu ni za pice.. ako bi isao u privatnoj organizaciji doslo bi te mozda i jeftinije mada je i preko agencije smesno (350 eura za 11 dana je bilo prosle godine).. I sto se smestaja tice, najbolje ti je da budes smesten gore u Chori, a ne u luci jer svakako na plazu moras busicem, pa bar da nocu budes u centru zbivanja..
Sto se mykonosa tice, bila sam na 2 dana, i jedino mogu reci da je preterano skupo i ugladjeno i da je masa dosta zategnutija nego na Iosu, a sta ce sti se dopasti naravno da zavisi od toga koliko godina imas.. Mykonos je ipak za malo starije (mada spadam u tu kategoriju Ios bih pre odabrala), kao i Santorini..
Zakyntos je dosta blizi ako ces ici busom (trajektom od Atine na pola sata) i ima fantasticne plaze i lepo more.. Sto se provoda tice ima dobrih mesta za izlazak ali nije kao na Iosu i tu ti provod zavisi mnogo vise od ekipe sa kojom ides..Takodje, nije pretrano skup, cak bih rekla da je na Zakyntosu sve tipicna Grcka..
Da ne smaram vise ako te nesto detaljnije zanima pitaj!
 

Back
Top