Alkoholizam

Black_Swan

Aktivan član
Poruka
1.391
Ovako...Mozda je tema vec bila...al ovo je nesto drugo.....
Da li znate kako moze da se pomogne decku koji ima 16 godina,ali puno pije(pod tim puno mislim oko 10ak piva na DAN,a vrlo cesto vise...)?
Zanima me koliko je to opasno,tj znam da je skroz stetno i to,ali kako tacno utice na organizam?
Da li se nekako moze odvici?
Da napomenem:On nije neki burzuj,naprotiv,teska materijalna sit.,ide u losu skolu....etc....Medjutim,jako je dobar,fn,zabavan i ostalo....
Ne razumem kako moze toliko da pije.A trezan je i posle nekog 10og piva...Pa ga ponekad uhvati pa povraca....i sl.
Da li takvi ljudi mogu imati neku "svetliju" buducnost?
Ja ovu osobu volim na jedan poseban nacin,i stvarno bih dosta toga(koliko mogu)uradila da mu pomognem....

Stvarno je tuzno kad vidim kako sj*bava svoj zivot... :cry: :cry:
 
Pa sad...ako mu ti kazes "nemoj", nece te poslusati :( Tako da.......neki strucnjak i mozda neko lecenje.
Njegovi roditelji bi u svakom slucaju, ako ih uopste briga, treba da znaju. Ne znam bas da li ti licno treba\zelis da im kazes, ali treba naci nacina da saznaju. A ako su neki monstrumi mogu da mu zabrane da se vidja sa starim drustvom (ti tu spadas), ali ako vide da si ti ok, onda nece biti problema.
 
QchCK*a:
Pa sad...ako mu ti kazes "nemoj", nece te poslusati :( Tako da.......neki strucnjak i mozda neko lecenje.
Njegovi roditelji bi u svakom slucaju, ako ih uopste briga, treba da znaju. Ne znam bas da li ti licno treba\zelis da im kazes, ali treba naci nacina da saznaju. A ako su neki monstrumi mogu da mu zabrane da se vidja sa starim drustvom (ti tu spadas), ali ako vide da si ti ok, onda nece biti problema.

A,da je tako jednostavno....Ne druzimo se mi dugo..Ne znam mu roditelje(al kad je jednom dosao i rekao "provalio sam da mi cale ima svalerku,a mama nece da se razvede" itd da ne duzim... :roll: :roll: mogu misliti....
Da mu ja kazem nemoj...m nema sanse da ce poslusati....Lecenje-ne znam kako sve to ide,potpuno sam neinformisana u vezi toga,a i pitanje je da li bi on hteo...
Njegovi roditelji verovatno znaju da pije-pa rekla bih da se nekad pijan vraca kuci,ili takav dolazi u skolu,a tek mogu da pomislim kako je kad izadje u grad :roll: Verovatno ih ili bas briga,ili su ono -porodica u raspadu,problemi,pare itd...
Sad sto se tice drustva...I oni su takvi....ja ne spadam u to drustvo,mi jesmo prijatelji(mozda cak i malo vise)ali nismo cesto zajedno,naprotiv....Ja ipak ne mogu s klosarima da se druzim...
Ali zelim da mu pomognem...da shvati....
Mnoooooogo mi je krivo sto to radi.... :cry: :cry: :cry:
 
pa 10 piva uopste nije puno... ja sam sa 16 godina mogao oko 14 piva da stucem dok ne pobrljavim... a sada pijuckam oko 4-5 nedeljno... to su lude godine... kako dodje, tako prodje...
nema razloga za brigu :D PIVO RULEZ
 
DJ_MaRe:
pa 10 piva uopste nije puno... ja sam sa 16 godina mogao oko 14 piva da stucem dok ne pobrljavim... a sada pijuckam oko 4-5 nedeljno... to su lude godine... kako dodje, tako prodje...
nema razloga za brigu :D PIVO RULEZ

chu nema razloga za brigu ....
ko zna shta je tebe spaslo al to ne znaci da njemu nece nista biti. strashno ..... 14 piva. sta ti se desilo s glavom, a? :roll: :)
 
Black_Swan:
Ovako...Mozda je tema vec bila...al ovo je nesto drugo.....
Da li znate kako moze da se pomogne decku koji ima 16 godina,ali puno pije(pod tim puno mislim oko 10ak piva na DAN,a vrlo cesto vise...)?
Zanima me koliko je to opasno,tj znam da je skroz stetno i to,ali kako tacno utice na organizam?
Da li se nekako moze odvici?
Da napomenem:On nije neki burzuj,naprotiv,teska materijalna sit.,ide u losu skolu....etc....Medjutim,jako je dobar,fn,zabavan i ostalo....
Ne razumem kako moze toliko da pije.A trezan je i posle nekog 10og piva...Pa ga ponekad uhvati pa povraca....i sl.
Da li takvi ljudi mogu imati neku "svetliju" buducnost?
Ja ovu osobu volim na jedan poseban nacin,i stvarno bih dosta toga(koliko mogu)uradila da mu pomognem....

Stvarno je tuzno kad vidim kako sj*bava svoj zivot... :cry: :cry:
ako ima dobru jetru moze jos vise da cuga... nista mu nece biti (fizicki)... ima nekih primera za to...

E sad, mozda se smiri (to je taj neki period: ,,Vidi, ja sam veliki, mogu da pijem'' ili jednostavno voli da popije)... a moze i tezak alkos da postane...

O posledicama pica na organizam (psihicki i fizicki) mozes naci bilo gde na netu, da ne smaram sada...
 
Ma pio sam i ja i to sve i svašta sve dok nisam onako se dobo iživio i postalo mi ofucano jer ni materijalno nisma mogao da pratim. Ama nema dana kad nisam pio i to sve neke mućkalice poput piva i vina i votke(sve zajedno) da me onako dobro tresne , na raspustu se nisam odvajao od flaše. Ni sam neznam kako sam prestao eto samo se dogodilo kad sam upoznao sadašnju devojku. Ali i sada znam kad se dočepam pića na nekim proslavama da pijem ko nekada. Ma koga ja to zavaravam volim i sada ja da pijem ali nemogu stalno nego samo jednom mesečno da se malo prodrmam -ma zdravo je to. Ali sada samo pijem vino. za maturu mi je razredna izbojala nekih 13 čaša vina a mene nije uhvatilo u opšte ali je to zbog neprestanog jurcanja i skakanja od 20-02:30. Ali ujutru sam pio vode kao nikada pre. Ma cela dva dana sam samo pio neke supe i čorbuljake i sokove dok nisma nadoknadio tečnost. Ali ni sam ne znam kolko sam popio jer mi je ono bilo samo izbrojano a posle toga smo nastavili u jednoj diskoteci do jutra.....itd

Sve u svemu možeda ova situacija kod druga i da bude opsana i bezazlena jer sve to zavisi od karaktera i razloga zbog kojeg pije. Šta raditi e to neznam jer valjda će ga proći jer ja sam pio od sedmog razreda do drugog srednje i od tada umereno pijem tokom meseca ali jednom mesečno moram da se dobro produvam. OČIGLEDNO JE DA JE NJEMU OVO PRODUVAVANJE ALKOHOLOM POTREBNO U VEĆOJ MERI ZBOG ČEŠĆIH PROBLEMA.

POZ. i valjda će sve na dobo izaći
 
Pa ne znam da li je zbog problema(koje verovatno ima,ali izgleda kao da ga boli ***** za sve)...Jer on nije stalno pijan,cini mi se da obozava pivo pa zato tako preteruje... :? Ma nemam pojma...Aj samo da se nadam da ce ga proci... :roll:
 
Black_Swan:
kad je jednom dosao i rekao "provalio sam da mi cale ima svalerku,a mama nece da se razvede" itd da ne duzim...

Raspad u porodici moze da bude razlog njegovog opijanja, a roditelji se mozda svadjaju po ceo dan pa ne obracaju paznju sta im sin radi. U svakom slucaju, treba da saznaju.

Black_Swan:
Lecenje-ne znam kako sve to ide,potpuno sam neinformisana u vezi toga,a i pitanje je da li bi on hteo...

Pa posto ima samo (to samo je jako relativno) 16 god, verujem da njegovi mogu da ga prignjece da se leci.

Black_Swan:
Njegovi roditelji verovatno znaju da pije-pa rekla bih da se nekad pijan vraca kuci,ili takav dolazi u skolu

Pa ako dodje kuci pijan jednom u mesec dana (ako pretpostavimo da njegovi toliko puta izvale), verovatno se njegovi ne brinu. Drugo, moze i da zna kako da se ponasa i kako pijan da iskulira matorce. A moze i od kuce normalan da krene, pa da se na putu do skole zvekne.

Black_Swan:
Sad sto se tice drustva...I oni su takvi...

Eto jos jednog potencijalnog razloga sto pije. Mozda mu je to cool :roll: pa se sad sa njima unistava. Mozda je jedini nacin da bude prihvacen u tom drustvu, da se razbija. Mozda je to drugacije krenulo, sa manjom kolicinom, pa su svi zajedno povecavali, pa kolektivno ne vide dokle su zaglavili, mada to ne verujem.
 
E za to zadnje vec nisam sigurna "da pije da bi bio prihvacen" u tom drustvu,jer oni prihvataju npr i mene koja uopste ne pijem,a i neke druge ljude koji ne piju....
Mada sasvim je moguce da je on poceo da pije zbog njih...
I,da,on je panker...A svi mi znamo kakav stav imaju pankeri prema pivu :roll: :roll: :roll:


I ovo je moja 1000 poruka! :D
 
Black_Swan:
Ovako...Mozda je tema vec bila...al ovo je nesto drugo.....
Da li znate kako moze da se pomogne decku koji ima 16 godina,ali puno pije(pod tim puno mislim oko 10ak piva na DAN,a vrlo cesto vise...)?
Zanima me koliko je to opasno,tj znam da je skroz stetno i to,ali kako tacno utice na organizam?
Da li se nekako moze odvici?
Da napomenem:On nije neki burzuj,naprotiv,teska materijalna sit.,ide u losu skolu....etc....Medjutim,jako je dobar,fn,zabavan i ostalo....
Ne razumem kako moze toliko da pije.A trezan je i posle nekog 10og piva...Pa ga ponekad uhvati pa povraca....i sl.
Da li takvi ljudi mogu imati neku "svetliju" buducnost?
Ja ovu osobu volim na jedan poseban nacin,i stvarno bih dosta toga(koliko mogu)uradila da mu pomognem....

Stvarno je tuzno kad vidim kako sj*bava svoj zivot... :cry: :cry:
Nije da te plasim......ali nece taj jos dugo ako nastavi takvim tempom.
 
Black_Swan:
Alexandra9:
Black_Swan:
bleach:
E Swan...
a drugovi? svi piju? :?

aha :( I drugarice....Dobro,90% njih... :roll:
klasika, navikni se na to... Devojke cak' i vise cugaju nego decki...
Znam...Bas bzvz.... :roll: ...Al jedino dobro je sto se ne napije od toliko piva,nego ostane hladan i potpuno OK i obican...Cudno...
Ali mu stuca i peva svaka celija u njemu... Sve je to ok dok ne pocnu da prave nered (tucha, bacanje stolica i casa)... :lol: Ne, ne salim se. Tako se zaista moze opisati pijano ,stanje' i njegov uticaj na organizam... :wink:
 

Back
Top