Деведесете...

Дракула

Zainteresovan član
Poruka
461
1992 сам годиште.Када сам рођен почело је оно што је почело...Када су биле деведесете, дешавало се то што се дешавало...

Али ја о томе заиста не знам ништа...Или не бар онолико колико бих желео..

Какав је живот био, каква је кулутра била (уколико ју је било), какве су то околности довеле до оног бомбардовања, а и оног, ако смеm да га тако назовем, граћанског рата..Гледано са ове историјске дистанце...Како је народ живео...

Желим ваше субјективно мишљење...

п.с
Молио бих модераторе да не бришу тему или да је не пребацују на подфорум ,,Политика", јер се тих дана заиста записивала свакодневно историја, чини ми се, још увек има утицаја данас...Хвала на разумевању...
 
Poslednja izmena:
14.vandredni kongres skj,kada su slovenacka i hrvatska delegacija napustile skup,jer se nisu slagali sa odlukama.
Prvi visestranacki izbori,u Sloveniji,Hrvatskoj i Bosni pobedjuju nacionalisticke partije,a u Srbiji SPS.
Hrvatska se naouruzava ( afera Martin Spegelj). Slovenija je proglasila ocepljenje i tom prilikom su sa ledja poubijali 20 vojnika JNA ( uglavnom mladica od 18,19 godina).Hrvatska je takodje proglasila ocepljenje,izbrisala Srbe kao konstitutivan narod,Hrvatski politicari su davali neodmerne izjave sto je jos vise zateglo odnose.Simo Djodan Ne moze Srbija poslati toliko Cetnika koliko ih mi Hrvati I muslimani mozemo pobiti.Srbi su proglasili Republiku Srpsku Krajinu.1992. pocinje rat u Bosni.Na Srpskoj svadbi je ubijen svat jer je nosio Srpsku zastavu.
Srbiji se uvode genocidne,nepravedne i nicim izazvane sankcije.Prestaje strip Alan Ford da se pojavljuje u Yugoslaviji, a zlatna serija i lunov magnus strip kao i ostali stripovi prestaju da izlaze.Dragana Mirkovic postaje zvezda broj jedan,inflacija polako krece...
 
mnaogoa ste mi vi klici naiva..;)
mlad si.cuti i uzivaj,za glupost ne pitaj..da se ne ponavlja..
..doosadno je,bate.

Уживам ја у животу, али ме једноставно занима то време, јер сам тада био клинац и нисам био свестан ничега...Па ми сада треба резиме свега тога...
 
Sta reci...

Ako se drzava opire liberalkapitalizmu, otvaranju trzista za zapadne lovatore i privatizaciji, onda samo preostaje da se instalira vlast koja pogoduje tim interesima.

Da se otarasis stare vlasti, uvalis lepo sankcije da povecas nezadovoljstvo naroda, pa, ako i to ne pomogne organizujes raznorazne bundzije i dobosare, pa onda nenasilnom otporu na zemlji pruzis i vazdusnu podrsku i tako...

Manje-vise, ima da vas rokamo dok nas ne pustite da radimo sta hocemo.

Jugoslavija je za razliku od nekih drugih istocnoevropskih zemalja imala jos i separatisticke tendencije, jer su ljudi kapirali da ce i oni snositi posledice sve dok budu vezani za Srbiju, t.j. Beograd kao prestonicu.

Ako me pitas kako je to izgledalo u svakodnevnom zivotu...

Razlika je bila u tome sto tad ljudi nisu imali para, a prodavnice su bile prazne, dok danas ljudi nemaju para, a prodavnice su krcate.

Tada je postojao rad na crno, ali je inspekcija rada pravila redovne iznenadne posete firmama i kaznjavala poslodavce, dok danas ljudi ne znaju kako izgleda inspekcija rada, jer trenutna vlast ima razumevanja za biznis amaterstvo, kao dok se malo stane na noge...

Tada su nezaposleni magistri i doktori bar mogli da svercuju i preprodaju na pijaci da bi preziveli, a danas ce morati jos da plate porez i kupe fiskalnu kasu DA SE ZNA RED!!!

Dakle i tad smo jeli govna, kao i sad, samo sto ih sad jedemo sa slagom i pravimo se da nam je mnoOogo slatko.
 
Poslednja izmena:
Jadan je onaj čovek koji je devedesetih bio mlad...
Eee mladosti gde si potrošena :dash:
Ljudi prime platu i nemaju ni za kutiju šibica,čokolada i gusti sokovi luksuz,što se izlazaka tiče može ali ispred drakstora na čuveno vitez pivo :per: koje je sastavljeno od takvih hemiskih sastojaka da se ublaže silni ratni porazi.
Da bi se izborio protiv devedesetih morao si da ih ignorišeš ,kao sediš po ceo dan u kući i baviš se nečim pametnim što ti je dostupno u datom trenutku.
Bilo je i finih stvari eto sećam se recimo jednog letovanja 91 ili 92 gde se ljudi sunčaju na plaži i pretvaraju se da se ništa ne dešava dok u daljini sa okolnih brda gruvaju haubice.
Ima toga još da se piše ali je bolje da se zaboravi...
 
Jadan je onaj čovek koji je devedesetih bio mlad...
Eee mladosti gde si potrošena :dash:
Ljudi prime platu i nemaju ni za kutiju šibica,čokolada i gusti sokovi luksuz,što se izlazaka tiče može ali ispred drakstora na čuveno vitez pivo :per: koje je sastavljeno od takvih hemiskih sastojaka da se ublaže silni ratni porazi.
Da bi se izborio protiv devedesetih morao si da ih ignorišeš ,kao sediš po ceo dan u kući i baviš se nečim pametnim što ti je dostupno u datom trenutku.
Bilo je i finih stvari eto sećam se recimo jednog letovanja 91 ili 92 gde se ljudi sunčaju na plaži i pretvaraju se da se ništa ne dešava dok u daljini sa okolnih brda gruvaju haubice.
Ima toga još da se piše ali je bolje da se zaboravi...

I pretpostavljam da si ti pristalica price o nakaradnoj drzavnoj politici. :think:

Ono, ,,sami smo krivi" i slicni mazohizmi...?
 
I pretpostavljam da si ti pristalica price o nakaradnoj drzavnoj politici. :think:

Ono, ,,sami smo krivi" i slicni mazohizmi...?

Grešiš, nisam pristalica toga.
Koliko je unutrašnja situacija bitna toliko je bitna i spoljašnja jedno bez drugog ne može ne treba zanemariti ni uticaj spoljnog faktora.Isto je to kao i u životu pojedinca koliko se god trudio ne možeš napraviti da te svi ljudi vole ali isto tako i sam snosiš odgovornost za svoje postupke i pogreške.
Ali nisam ni pristalica toga da smo mi idealni a da su svi drugi nakaradni.;)
 
Poslednja izmena:
Grešiš, nisam pristalica toga.
Koliko je unutrašnja situacija bitna toliko je bitna i spoljašnja jedno bez drugog ne može ne treba zanemariti ni uticaj spoljnog faktora.Isto je to kao i u životu pojedinca koliko se god trudio ne možeš napraviti da te svi ljudi vole ali isto tako i sam snosiš odgovornost za svoje postupke i pogreške.
Ali nisam ni pristalica toga da smo mi idealni a da su svi drugi nakaradni.;)

Sasvim zdrav stav, sto se mene tice.
 

Back
Top