Formatiranje iz DOS-a

1

1212

Gost
Ej ajd recite mi kako da udjem u DOS?Koliko znam(a to je malo)trebalo bi da ima negde opcija RESTART IN MS-DOS?hocu da formatiram samo C: a tu mi je windows,pa moram iz DOS-a.Imam XP ako nesto znaci
 
posto i onako moras da reinstaliras sistem samo ubaci install CD i prilikom izbora diska/particije lepo reci da oces da ga formatiras...

ako hoces da instaliras linux onda imas isti izbor na njegovom CD-u

ako hoces da instaliras win98 umesto XP-a treba ti sistemska disketa 98ice... ukoliko imas samo jednu particiju startuj sistem sa diskete, udji u fdisk i idi na NON-DOS particije i obrisi sta tamo ima (ukoliko je xp instaliran na NTFS fajl sistemu)... zatim napravis novu particiju, aktiviras je izadjes napolje, podignes sistem sa diskete i radi sta ti je volja..... ukoliko ih imas vise (a ne zelis da ih izgubis) onda prvo instaliraj partition magic (recimo) na xp i konvertuj primarnu particiju (c:) u FAT32.... onda start up disketa win98 i format c:
 
baci win98 startup disk pre nego sto upalish kompjuter, upali kompjuter, odaberi STart computer with cd rom support, ukucaj format c:/s kad odradi uzmi ubaci cd-rom sa instalacijom '98mice i instaliraj :wink:
 
E pazi ovako.Ja sam to radio sto puta.nije problem u tome sto se windows ocitava sa c: particije vec BOOT i zato moras da namestis da ti se BOOT ocitava sa nekog drugog medija(floppy ili cd).Ako ces sa floppija, ubacis prazan floppy ides my computer desni click na c:, format, create ms dos start up disc.Mada sa svakog windows Xp instalacionog diska mozes da ocitas BOOT, pa startup disc nije neophodan.Sad udjes u bios, ides na opciju BOOT iskljucis mogucnost ocitavanja BOOT-a sa HDD-a(stavis disable) i sa floppija ako ces da radis preko cd-a ili i sa cd-a ako ces da radis preko flopija.Ubacis startup disc/windows Xp instal disc da bi se BOOt ucitao i potom formatiras c: i instaliras windows Xp.Moj ti je savet da sve radis preko windows Xp instalacionog disca.
 

Back
Top