Majka Tereza - svetica...

Posle tragicne smrti Lady D, koja ja je pored svoje veze sa napoznatijom kraljevskom porodicom na svetu bila poznata po svom humanitarnom radu svet je nekoliko meseci kasnije napustila i cuvena svetska humanitarka casna sestra poznatija kao Majka Tereza rodjena je kao Agnes Gondže Bojadžiu, alb. Anjezë Gonxhe Bojaxhiu, davne 1910. godine u Skoplju, u albanskoj katoličkoj porodici, koja je osnovala red Misionarke milosrđa i dobila Nobelovu nagradu za mir 1979. za svoj humanitarni rad. Sirom sveta je poznato da je ova skromna zena, koju su svi jednostavno zvali Majka Tereza zbrinjavala siromašne, bolesne, siročiće i umiruće u indijskom gradu Kalkuta. Misionarke milosrđa su rasle pod njenim vođstvom, one su proširile svoj red i u druge zemlje. Do 1970ih ona je postala poznata u svetu kao humanitarac i zatupnik siromašnih i bespomoćnih, delimično zahvaljujući dokumentarnom filmu i knjizi „Nešto lepo za Boga“ Malkolma Mageridža.
Posto je posedovala indijsko drzavljanstvo poznata je njena izjava: „Po krvi ja sam Albanka, po nacionalnocti Indijka, dok moje srce pripada Isusu Hristu“.Papa Jovan Pavle II ju je beatifikovao i dao joj titulu „Blažena Tereza od Kalkute“. Ona predstavlja jednu od ikona 20. veka i njena popularnsot je neprevazidjena. Uzor je mnogim osobama sirom sveta.
Ipak, posle njene smrti pojavile su se price, koje su otkrile drugu stranu ove mile starice. Godinama podrzavana od najvece svetske marketinske kompanije Vatikana, Majka Tereza je dobijala ogromne svote novca iz celog sveta, koje su zavrsavale svuda, ali ne i u njenim skromnim bolnicama, koje su rapolagale sa minimalnim sredstvima. Cesto su hiruski zahvati vrseni u nehigijenskim uslovima i bez anestezije, cak je i jedan od motoa njenog reda bila da trpljenje bola pomaze u priblizavanuju Bogu, ali ona sama nije mnogo trpela, jer je za svoje intervencije imala citav niz strucnjaka u kalifornijskim bolnicama. Majci Terezi su mnogi zemrali na prozeltizmu, jer je indijske sirocice na fin nacin otimala od hinduskinja (po religiji) i odgajala kao rimokatolike. Interesantno je da nikada nije zalazila u islamsku sredinu. Pored toga, protestantske misije u Indiji su tokom 80. ih i 90. ih izvestavale javnost o organizovanoj prostituciji i trgovini zenama, koju je pomagao ovaj red. Izmedju ostalih, sluzbenice ovog reda su snabdevale neke od lokalnih indijskih radza mladim devojkama, kao i decacima. Svaki pokusaj kritike Majke Tereze bio je u korenu sasecen.
Majka Tereza nije bila samo humanitarna radnica, vec i vrlo kontorverzna politicarka, koja je podrzavala Hrvatsku u toku rata u Hrvatskoj i Bosni. Zna se da je bila jako dobra prijateljica Bila Klintona, koji je poznat po svojoj razvratnosti. Krajem 80-ih godina prošlog veka mnoge je šokirao Martin Skorseze svojim filmom "Poslednje Hristovo iskušenje". Masovne proteste ogorčenih vernika tada je predvodila niko drugi do Majka Tereza.
Jedna od knjiga koja je uzburkala javnost je The Missionary Position: Mother Teresa In Theory And Practice, Christopher Hitchens, ali ona je brzo pala u zabroav.

Ko je u stvari ta mala mila baka, koju u istinskim protestantskim krugovima nazivaju i madrona (upravnica kjavne kuce)?

Није проблем што их је обраћала из идолопоклонства у јерес.Него што нема никог ко би те Индусе из папизма обраћао у Хришћанство.
 
Није проблем што их је обраћала из идолопоклонства у јерес.Него што нема никог ко би те Индусе из папизма обраћао у Хришћанство.

Jeres je jeres samo iz tvog ugla, a papizam i nije tako strašan kako ti se čini. :) Izgleda da stvarno niko nije bio pametan pa da ode i uradi to isto za one gubavce. Hrišćanstvo je prepuno moralisanja, dok papizam i jeretičari nešto konrektno čine. Tragedija, zar ne? :(
 
Jel to Akakije propovjeda? :think:

Ako je neko bezgresan, onda je on Bog. Posto je Isus bezgresan, ona je svima nama uzor u etickom delovanje, medjutim babilonska bludnica je proglasila svog vladara za bezgresnog, cime je postao Bog (dokaz da on to prihvataju kao tako je i to da ako neko unese vodu u kojoj je papa, ona postaje sveta (gadost idolopoklonstva)), a Devica Marija, je proglasena Bezgresnom pre zececa i posle, tako da je ona sa nivoa obicne zene i "Bozije sluskinje", podignuta na nivo bozanstva.
Isus (ako ga uopste i postuju) + Beni + Devica Marija = 3.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Ako je neko bezgresan, onda je on Bog. Posto je Isus bezgresan, ona je svima nama uzor u etickom delovanje, medjutim babilonska bludnica je proglasila svog vladara za bezgresnog, cime je postao Bog (dokaz da on to prihvataju kao tako je i to da ako neko unese vodu u kojoj je papa, ona postaje sveta (gadost idolopoklonstva)), a Devica Marija, je proglasena Bezgresnom pre zececa i posle, tako da je ona sa nivoa obicne zene i "Bozije sluskinje", podignuta na nivo bozanstva.
Isus (ako ga uopste i postuju) + Beni + Devica Marija = 3.

Исус је Христос један Бог са својим Оцем и Светим Духом.
 
Ništa čudno kad neko mehanički pristupa djelima iz sebičnih razloga da sebe ispuni
da uništi vlastitu prazninu.
Očigledno ta osoba sebe nije volila pa nije ni druge.
Bila je vjerni sluga Vatikana i slala ogromne novce njima od donacija bogataša.
A dolara nije htjela da potroši na ljekove protiv bolova za ljude koji su bili bolesni.
Jer navodno Krist tako hoće,da kroz bol su bliže njemu.
Ta osoba je imala primarni cilj što veću brojku konvertirati na katoličanstvo makar i pri smrti čovjeka kad je najslabiji i kad bi prihvatio sve da se prestane bojati smrti.
I u času smrti bi ih pitala da li prihvaćaju Petrovu crkvu kao spasenje i ključ za raj.
itd
Mislim jedna bolesna doktrina i njezina djela bez obzira što je cijeli život provela s bolesnim osobama ništa dobra nije učinila.
Više bi jedna bolničarka s torbom ljekova pomogla da je bila tamo nego ova osoba kao
andjeo smrti.
Grozno i na samrti je tražila egzorcista da joj demona istjera, ima dokumentacija o tome.
Ljudi koji su bili s njome progovorili su u javnost odavno,bilo je u novinama u Hrvatskoj prije
godinu dana mislim .

:ok:
Врло расудљиво и лепо срочено.Приказ правог лица ове католичке назови светице!:ok:
 
Ма шта они чине?Воде људе у пакао.

Jel? Možda po tebi, ali ko si ti da bi doneo konačan sud o tome? Ovakva generalizacija je bespotrebna, pa taman i da si u pravu.

Ma они обожавају папу уместо Господа Исуса Христа.Односно Свете Тројице.

Ok, daj mi neke citate iz katehizisa RKC o ovome, ili bilo šta slično, da oni obožavaju papu umesto Hrista. Inače ti sledi prijava za širenje dezinformacije ili za plasiranje lažnih informacija. Ok? Nije fer da se žališ za druge da spamuju tvoju temu i sl., dok i ti sam to isto radiš, usput sa nula (množina) dokaza i argumenata. Da ne kažem na šta liče ostali "komentari" o katoličkoj crkvi. Smešno.
 
Ništa čudno kad neko mehanički pristupa djelima iz sebičnih razloga da sebe ispuni
da uništi vlastitu prazninu.
Očigledno ta osoba sebe nije volila pa nije ni druge.
Bila je vjerni sluga Vatikana i slala ogromne novce njima od donacija bogataša.
A dolara nije htjela da potroši na ljekove protiv bolova za ljude koji su bili bolesni.
Jer navodno Krist tako hoće,da kroz bol su bliže njemu.
Ta osoba je imala primarni cilj što veću brojku konvertirati na katoličanstvo makar i pri smrti čovjeka kad je najslabiji i kad bi prihvatio sve da se prestane bojati smrti.
I u času smrti bi ih pitala da li prihvaćaju Petrovu crkvu kao spasenje i ključ za raj.
itd
Mislim jedna bolesna doktrina i njezina djela bez obzira što je cijeli život provela s bolesnim osobama ništa dobra nije učinila.
Više bi jedna bolničarka s torbom ljekova pomogla da je bila tamo nego ova osoba kao
andjeo smrti.
Grozno i na samrti je tražila egzorcista da joj demona istjera, ima dokumentacija o tome.
Ljudi koji su bili s njome progovorili su u javnost odavno,bilo je u novinama u Hrvatskoj prije
godinu dana mislim .


Sluge zla su svuda iste.Opsesija njim nastaje sa količinom raspoloživih para i doktrinom koja je uvek satanistička....
 

Back
Top