Najpovoljnije zanimanje u Srbiji

Pa izvolite?

  • Filoloski fakultet(Jezici)

    glasova: 0 0,0%
  • Menadzment

    glasova: 0 0,0%
  • Kriminalistika:S

    glasova: 1 7,7%
  • Matematika

    glasova: 1 7,7%
  • Prirodne nauke

    glasova: 3 23,1%
  • Drustvenjaci

    glasova: 0 0,0%
  • Ekonomija

    glasova: 3 23,1%
  • Medicina

    glasova: 0 0,0%
  • Pravo

    glasova: 3 23,1%
  • Elektrotehnicki fakultet

    glasova: 1 7,7%
  • Umetnost(Likovno,muzika....)

    glasova: 0 0,0%
  • Filozofski fakultet

    glasova: 0 0,0%
  • Arhitektura

    glasova: 1 7,7%
  • Politicke nauke

    glasova: 0 0,0%
  • Fakultet sportskih umetnosti

    glasova: 0 0,0%

  • Ukupno glasova
    13
  • Anketa je zatvorena .
Meni deluju perspektivna dva fakulteta:

1) Univerzitet Megatrend-Geoekonomski fakultet.On predstavlja spoj ekonomije i diplomatije. Možda je zbog više stranih jezika koji se izučavaju nekima deluje težak, ali na njemu postoji veliki broj smerova koji obrađuju ekonomiju i politiku raznih regija sveta. Recimo: Sektor za Balkan, Evropsku uniju, Rusiju, Severnu Ameriku, Bliski istok, Istočnu Aziju i Pacifik ...

2) Računarski fakultet-svedoci smo velikog tehnološkog napretka 21.veka. Danas se ništa ne može raditi bez kompjutera. Naročito mislim da su perspektivni softverski inženjering u oblasti Virtuelne realnosti i Veštačke inteligencije.
 
Mozda su prebukirani ali ja to jednostavno volim ekonomiju i pravo (vise ekonomiju) i kako ja mogu da radim nesto sto mi se ne svidja?

ne ne, naavno, da treba da se bavish onim sto volish, i ekonomija je nauka, a ko stiti nauku bolje nego pravo? zar ne? ;)

Samo mislim da je buducnost u nauci, jer je dosta ljudi izbegava, a tu se krije tajna uspeha u buducnosti. Uz pomoc ekonomije (da obezbedi sredstva) i prava (da stiti) mozemo da izgradimo bolje drushtvo.

:cmok:
 
1.pravo
2.ekonomija
3. medicina

I tek sam sad videla,pitas kako niko ne pominje medicinu pa evo,ali moj topao savet,nemoj da biras shta ces da studiras po tome shta se najvishe kotira,pogotovo u nashoj zemlji,neces biti dobar u onome shto ne volis samim tim bicesprosecan samim tim..propadas. Izaberi ono shto zaista volis,ako je sranje zaposlenje vijaj stipendije za inostrantsvo i idi za tvojim snom,pa makar on bio da budes astronaut
 
1.pravo
2.ekonomija
3. medicina

I tek sam sad videla,pitas kako niko ne pominje medicinu pa evo,ali moj topao savet,nemoj da biras shta ces da studiras po tome shta se najvishe kotira,pogotovo u nashoj zemlji,neces biti dobar u onome shto ne volis samim tim bicesprosecan samim tim..propadas. Izaberi ono shto zaista volis,ako je sranje zaposlenje vijaj stipendije za inostrantsvo i idi za tvojim snom,pa makar on bio da budes astronaut

Eeee znas sta, ja sam tu u velikoj dilemi, upisao bih cistokrvnu hemiju jer je obozavam ali bih upisao farmaciju jer se kotira, ima i tu hemije ali nije to ono sto ja zelim farmaceut, zelim be hemicar da budem naucnik:roll:
 
Mene zanima jako psihologija, ali nisam sigurna da li zelim to da upisem zato sto ne znam kako cu naci zaposlenje posle toga, sta ce biti kad zavrsim i tako... a, sada sam u ekonomskoj srednjoj, i znam da je malo nelogicno da pokusam sa psihologijom, ali ekonomija me vise ni malo ne zanima...
 
:confused:Medicina, ekonomija i prava 'najbolje kotirani' kod nas?
Ljudi, obidjite malo bolnice i pitajte lekare koliko dugo volontiraju pre negosto dobiju posao? Ponekad i po 4 godine... Specijalizacije su bile stopirane pre par godina...ne ynam sta je sada sa time...mnogi koji se maltretiraju tih 6 godina na medicini zavrse prodajući ili reklamirajući lekove...ista stvar je i sa farmaceutima.... steta!

Na ekonomiji i pravima najvise ljudi odustaje tokom studija (narocito na pravima)....a kada kayem 'ekonomija' mislim - državni fakultet... da ima posla - ima - za ekonomiste.
Pravnici stoje mnogo gore - upoznala sam mnogo mladih ljudi koji su zavrsili prava za 5 ili 6 godina i zatim su mogli da nadju poslove samo u administraciji (citaj: da budu sekretarice i sl.) Nisu bili bas zadovoljni...iako su voleli da uce to sto su ucili na fakultetu..

Idealno je kada se poklopi ono sto neko voli da uci i ono sto voli da radi....ali na zalost, da radis mozes u samo jednoj oblasti od svih onih predmeta koje po školama učiš...
 
I...da...za psihologiju...samo napred :super:

Ove godine je upisalo dvoje sa zavrsenom srednjom ekonomskom...i bice im i lakse za neke predmete...ima tu ljudi i koji studiraju paralelno psihologiju i ekonomiju - to ti je kombinacija koja posle daje odličnog stručnjaka za marketing :D
 
Ma kakvo racunarstvo i informatika, pa danas i klinci rasturaju kompove,ko ce da zove nekog inzinjera da mu namesta nesto komp ili da programira program...Evo firma mog caleta zove milicionera kome je hobi programiranje da pravi program za firmu jer im se vise isplati on nego nekog mr dr sa ETFa kome bi trebali grdne hiljadarke evra da munu...
 
Po meni medicina, ekonomija i pravo nisu ni malo perspektivna zanimanja u Srbiji...osim ako niste medecinska sestra :). Sto se mene tice prednost dajem prirodnim naukama. I po svoj prilici, iako to nije ono sto sam ja zeleo, ove nedelje ipak idem da upisem fizicku hemiju...:)
 

Moja sestra je zavrsila hemiju i biologiju pa sad predaje u osnovnoj skoli, gomilama dusa nenormalnih, i to kao zamena...

Ako ti vec ide hemija, iskoristi je za nesto drugo, eto kao farmaciju (mada i to je pitanje koliko je sigurno).

Meni je sve ovo bedno kod nas...pogtovo za medicinu :( Prvo, upisuju se sve sami mamini i tatini sinovi i cerke preko veze, pa tek posle ostali. Buduci savesni lekari...pff.
A ko ima srece da se upise samostalno, ubija se 6-7 godina i na kraju je pitanje kakvo ce zaposlenje naci i da li ce ga naci uopste.

A i biti programer npr, nije nista posebno...kome god treba program ili bilo sta, dovede Indusa, plati mu sendvicem i kolom, on sredi i svi srecni i zadovoljni :)

Sve u svemu ne znam :D Kad pogledam sve ovo, najradije bih zauvek ostala u srednjoj skoli :D
 

Back
Top