Ubuntu

momcina43

Početnik
Poruka
20
Pozdrav od mene imam jedno pitanje naime o cemu se radi imam instaliran Ubuntu 8.10 zanima me da li mogu da svakom desktopu koji imam da postavim drugu pozadinu mislim drugaciji Walpaper i kako da to uradim unapred zahvalan na svakoj pomoci :)
 
Pitanje ako mislimo na isto mi deluje isuvise jednostavno,a temu nisi morao pokretati jer vec postoji kutak za Ubuntu.Iako nemam ovaj sistem predpostavljam da pozadinu menjas tako sto u slobodan deo desktopa kliknes desnim klikom,properties i tu nadjes gde se menja slidza i zamenis je...
 
Ovde je jedna interesantna alatka za igranje sa desktop slikama. Pretpostavljam da je ima u Ubuntu-ovim repoima, pa je instaliraj odatle.


Inače, sam nautilus pri iscrtavanju desktopa ne ume da iscrta različite slike za različite desktope (bar je tako bilo do skora... ne koristim Gnome pa baš i ne pratim ovo).

btw: Koristiš Gnome, right?!
 
Ovde je jedna interesantna alatka za igranje sa desktop slikama. Pretpostavljam da je ima u Ubuntu-ovim repoima, pa je instaliraj odatle.


Inače, sam nautilus pri iscrtavanju desktopa ne ume da iscrta različite slike za različite desktope (bar je tako bilo do skora... ne koristim Gnome pa baš i ne pratim ovo).

Nema ga u repoima, jedino da se instalira iz source-a ili probati sa poslednjim .deb paketom za 8.04 jer novijih nema. http://www.getdeb.net/app/Wallpapoz

btw: Ovo za nautilus jos uvek vazi :D
 

Back
Top