БЕОГРАД ИМА АЛБАНСКУ И ХРВАТСКУ УЛИЦУ,А НЕМА СРПСКУ,ДА ЛИ ТО ТРЕБА ПРОМЕНИТИ?

БЕОГРАД ИМА АЛБАНСКУ И ХРВАТСКУ УЛИЦУ,А НЕМА СРПСКУ,ДА ЛИ ТО ТРЕБА ПРОМЕНИТИ?

  • Да

  • Не


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Poruka
75
У Београду постоје две улице чији називи вређају велики број Београђана,поготово после ближих историјских догађаја,албанска и хрватска,а уједно не постоји српска улица,да ли то треба променити?
 
Ima i Zagrebačku, i Augusta Šenoe i Tina Ujevića i ...

Istorija ne počinje od nas, i ne završava se sa nama, pa zato mislim da ne treba menjati. Albanska nije ni data zbog ljubavi prema albancima, nego zna se zašto ... Hrvate volim i poštujem - isto kao oni mene, ali mi ne smeta ime, kod njih su i putokazi bili promenjeni - umesto Beograd pisalo je Lipovac! A naša čuvena književnica kad je bila predsednica komisije za nazive ulica, progurala je da jedna od ulica dobije ime njenog oca - koji je bio ministar u Nedićevoj vladi. Mi treba da dajemo imena onim ulicama koje smo mi napravili, a ono što smo nasledili trebalo bi da zadržimo.
Zbog toga, ne mogu da glasam ni za ni protiv, ali mislim da treba jedna ulica da se zove Srpska, kao što mislim da i Kraljica Draga treba da ima svoju ulicu.

Za ovo što sam podvukao (naknadno), izgleda sam ogrešio dušu... Izgleda da joj nije uspelo ...
 
Poslednja izmena:
Ne znam prijatelju moj,ali treba da se izjasne i oni koji su propatili i izgubili sve u zivotu zbog Hrvatske i Albanije,a ogroman ih je broj...

Hajde neka se nadje jedan ucesnik foruma koji ce argumentovano da dokaze da smo nekada u istoriji imali bilo kakvu korist od Hrvatske i Albanije,samo stetu,da ne pominjem detalje iz Jasenovca nije mesto tome na ovom podforumu!!! Cemu onda pocast dodele imena ulicama?

Nikada nije trebalo dodeliti ta imena nekim ulicama u Beogradu,to je uradjeno politicki i ako nesto treba ispraviti,onda je to to...

Nisam za promenu imena svakoj ulici koja ima veze,indirektne ili direktne sa tim drzavama,naravno da zasluzni ljudi iz tih zemalja treba da zadrze svoje mesto u nasoj istoriju!

Treba dodeljivati imena ulicama koja ce biti istorijski dokazana da ne bi bila menjana,ma koja grupa ljudi da dodje na vlast...

Evo jednog pozitivnog primera,Ulica Vuka Karadzica nema potrebe da ikada bude preimenovana,jer je Vuk karadzic za svaku vlast Vuk Karadzic!

Evo jednog negativnog primera,Bulevar AVNOJ-a je nazvan tako u doba komunista,a onda su dosli drugi na vlast i dodelili ime Bulevar dr.Zorana Djindjica...Ako i kada dodju treci na vlast,prvo sto ce uraditi je promena naziva te ulice,ili bulevara,zivi bili pa videli...
 
Poslednja izmena:
Terminatore, ne želim raspravu po ovom pitanju. Svaki beograđanin, bilo da se ovde rodio, ili se u njega popeo (uz Balkansku) ima pravo na svoje mišljenje, simpatije pa i animozitete. Parafraziraću nekog, ko je očigledno bio nečija žrtva: " Ne smeta mi šta su mi radili, samo da nisam postao kao oni..."
 
Koliko znam [taksista sam] u Kotezu postoji Srpska ulica. Jedino ako nije promenjeno ime

U Kotezu postoji ulica imenom "Hrvatska" i dan danas je zvanicno takav naziv! Gradjani iz te ulice su samoinicijativno 90-tih skinuli tablu sa natpisom "Hrvatska" i okacili "Srpska",koliko sam upucen to im zvanicno niko nije odobrio...
Gospodine "jerotije",mozda vi mozete da proverite na GPS uredjaju,ako ga posedujete,ili kod nekog kolege...Pozdrav
 
Gospodine "jerotije",mozda vi mozete da proverite na GPS uredjaju,ako ga posedujete,ili kod nekog kolege...
Proverio sam i nema na GPS-u ali pouzdano znam da postoji i da se nalazi negde desno kod okretnice autobusa desno pa desno [mislim].
Ne znam dali je promenjeno ime i koje je pre a koje je sad ali znam da stranke kad zovu taksi zovu iz Srpske ulice.
Nisam pogledao knjigu plan grada [Rapajic] ali javicu. Mrzi me da sad idem u auto.

Pozdrav
 
Proverio sam i nema na GPS-u ali pouzdano znam da postoji i da se nalazi negde desno kod okretnice autobusa desno pa desno [mislim].
Ne znam dali je promenjeno ime i koje je pre a koje je sad ali znam da stranke kad zovu taksi zovu iz Srpske ulice.
Nisam pogledao knjigu plan grada [Rapajic] ali javicu. Mrzi me da sad idem u auto.

Pozdrav
Naravno da dobijate pozive iz Srpske ulice,ko bi normalan u Srbiji pristao da mu se ulica zove Hrvatska,ali opet kazem da to zvanicno nije promenjeno...Objasnio sam detaljno iznad u postu,pozdrav.
 
Mislis nije tolerancija zato sto ce neka ulica da se zove "Srpska",a koga mi u tom slucaju ne tolerisemo?

Pazi,u Parizu postoji Ajfelov toranj,a nisam cuo da postoji u Beogradu...Pa kakva su to poredjenja?!
pa imamo avalski toranj, šta hoćeš....čisto srpski, izgrađen od naših para, po drugi put...
samo kažem da je bezveze da se u srpskoj prestonica neka ulica zove ''srpska'', to bi bio baš pleonazam....
 
Pa nije pleonazam,ako u Beogradu postoji "Beogradska",onda moze u glavnom gradu Srbije da se da ime jednoj ulici "Srpska"...
Prijatelji da pojasnim nesto,ne zive Srbi samo u Beogradu! Srbi zive po celom svetu,pa tako postoji i entitet koji se zove Republika srpska...Davanjem imena jednoj od ulica "Srpska",odnosilo bi se na sve Srbe u svetu...
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top