Породица у Србији

Lindemann

Zainteresovan član
Poruka
160
Какви су ваши утисци о томе колико се у Србији цени породица као друштвена заједница и као један од битнијих ствари у животу сваког појединца и колико су јој људи у Србији стварно верни? Какав је ваш став према породици? :)
 
Милсим да си овде помешао потпуно различите ствари:
1. породица као друштвена заједница и колико се она поштује у Србији (шта год под тим поштовањем подразумевао, а мени није баш јасно:roll:)
2. верност у браку
3. наш лични став о породици (нашој или породици као институцији?)
 
Mislim da je ne samo u Srbiji nego svugde u svetu porodica jos uvek najvaznija stvar u zivotu vecine ljudi. Problem je sto se u nekim sredinama smatra da coveku nije vise stalo do porodice ako se npr. razveo ili ako je nevencan ili bilo sta sto odstupa od neke slike idealne porodice koja nam je usadjena od detinjstva tj. mama, tata i par dece, (po mogucnosti decak i devojcica :) ).
Ako prihvatimo da porodicu cine pojedinci povezani ljubavlju i zajednickim zivotom bez obzira na to da li su svi u krvnom srodstvu ili "potpisom overeni" primeticemo da nam je do iste i te kako stalo.
 
Mislim da ne mozes da globalizujes: koliko se u Srbiji ceni porodica... zavisi od osobe, vaspitanja, neposredne okoline, itd.
Koliko je porodica bitna? U odnosu na sta? Trebao bi biti malo precizniji, jer mislim da je suvise opsirno pitanje da bi se dobio konkretan odgovor.
Da podjem od sebe: Ja volim mamu i tatu. I postujem ih, nikad im ne bih nista ruzno rekla ili uradila... Zahvalna sam za sve sta su mi pruzili do sada i jos uvek mi pruzaju...
 

Back
Top