Epidemija Variole u beogradu 70'ih ..moguc tajni bioloski rat?

Black_star

Elita
Moderator
Poruka
22.900
Hm,kao sto pise u naslovu...
Svi su kao ovce u ovoj zemlji upijali domace filmove kao nekakvu prostu razonodu za nemislece bice,statijaznam...
A cinjenica je da su filmovi kao sto su Davitelj vs.davitelj&VariolaVera sve samo ne zabava za prostake...Tamosnji reditelji dobrano intelektualistickoga kova snimali su ostre obzervacije o stanju u tadasnjem ili vecito istome drustvu,namenjene promucurnom gledaocu,izvan konteksta sredine...ali ne vredi bacatti bisere,kao sto izreka kaze,dosao je potom potpuni raspad,Zikina dinastija, tkz.'godine raspleta',kao sto je u nasim filmovima crnog talasa ne neki dubok nacin- i prizivano...:(
Elem,film vezan za temu nosi istu potku koju je isplela tadasnja birokratija: kleti virus u SFRJ uneo je hodza Ibrahim Hoti pri povratku u meku,ali danas pojedini imaju razloga za sumnju u ovo...Procitajte vise u linku ispod,pa onda sta ko misli ili ischaprka dalje u tom smeru,neka napise.:)bu!:cool:
http://forum.burek.com/variola-vera-35-godina-posle-t206883.html
 
Divota. Burek forum je bas onako verodostojan izvor informacija.

Nego, sta bi rekao onda zatop listu nadrealista?

Ja ipak mislim da je Variolu Veru uneo taj hodza, ali ne sa ciljem da pokrene bioloski rat ili sl.
Jednostavno, desilo se, virus je sam od sebe nestao i to je to.

A pticiji grip? svinjski grip? ebola i sida?
Ratno oruzje ili priroda?
 
Moguće je da je virus došao na taj način .Moguće i da nije.
Upita se onda čovek ,logično, kako to da se usput niko nije razboleo?
Meni ,kao laiku, koji u svemu vidi zlu nameru (neobičnih ljudi) usmerenu protiv običnih ljudi,ipak se čini da je ta epizoda poslužila tadašnjoj vlasti da vrši esperimente in vivo.
Naravno isto mislim i o ostalim nabrojanim virusima .
Koj smisli bolji virus skuplje naplati antivirusnu zaštitu i firewall.
Al taj eksperiment je odavno završen pa ne vidim fajde od razglabanja na temu.

Misleći ljudi se ili sami izoluju ili ih neko izoluje, šta ćeš...

Brojleri ionako nemaju potrebe da razmišljaju već da se razmnožavaju i tove.

Sledi pitanje; zašto bi onda baš nas ........?

Odgovor neznam, ipak sam ja samo čobanče sa sela. Možda je ukus našeg straha neka vrsta delikatesa za te neobične što se strahom hrane.
Možda u nama vide pretnju svom nesmetanom planu eksploatacije, muže, šišanja, žetve.
Možda nas za to i uzgajaju? Selektiraju?
Kao mi što selektiramo i "unapređujemo"svinje, goveda , piliće.
Možda mi kao vrsta i možemo da se uzdignemo i pobedimo,samo to mi liči na ideju da se ovce pobune protiv pulina i magaraca ne percipirajući da iza svega stoji neko, čovek ,iza koga opet stoji neka vlada, iza koje opet stoji neka nova stepenica u hijerarhiji predatora parazita.
Pitanje je još koliko bi nam takva pobeda bila na korist i dal bi se u slučaju uspeha pokajali kud i kretosmo u revoluciju? Ko onomad ...
Možda je ipak bolje ležati i ipreživati seno nasušno, jagnjiti se redovno i biti saglasan sa svojom sudbom kletom ili još bolje ne biti svestan svoje nesvesti.
Jer reče negde neko "jadno je znanje koje ne koristi svojem mudracu".
 
Malo mi otupi sikiraciju zbog nepravde nanošene vekovima ovoj mojoj sabraći ,marvi ,koja ne zna ni kad je gladna ni kad je žedna.
Što reko onaj Štulić "...ako si u kremenadli, nisi za kobasice.."


Zamislimo pobunu prasića koju vode probuđeni prasići(tzv prosvetljeni)
i dovedu ih do uspešnog proboja i izlaska sa mrske im farme.
Koliko ih nesreće i opasnosti u vidu raznih predatora ,bolesti ,čeka bez veterinarske zaštite, vakcinacije, tople štale ....?
Pitanje je ;dal bi bilo bolje da su uživali u svom šestomesečnom tovu?

Opet imamo i divljih prasića koji žive pa žive ,pa i njih zadesi fatum ,na kraju.

KRAJNJE ODREDIŠTE JE ISTO ,PUTOVANJE JE DRUGAČIJE.

Svodim izbor na to da biram oćul biti farmsko ili divlje prase.Kad sam već rođen da budem nečija hrana u ovoj inkarnaciji.
I da , biram da budem blatnjavo, izloženo rizicima a opet srećno u svojoj blaženoj pomirenosti sa izvesnim krajem svog mesnatog stadijuma, prase (sad već više vepar kapitalac).
 
To se i ja pitam....
na ovom pdf-u ima bratija koja se tripuje da celi svet zivi u zabludi, da je sve zavera do zavere i da se ratuje iza nasih ledja.
Ima adekvatan medicinski izraz za to, a zove se paranoja, ili manija gonjena ili sl (nisam lekar, pa i ne znam tacan naziv, ali mislim da nabrojani odgovaraju sasvim)

Ja volim sto ne ratujem, sto nisam ni u kakvoj zaveri.. :)
Volim ovde da se zezam kad god mi se cefne, i da zezam "ratnike" izmedju njihovih borbi, kad dolaze do daha.. :):):)
 
Na ovom forumu?
Pa pola planete su vernici koji veruju u ....

Cuj ,papa paranoik ,dalaj lama, hodze i pravoslavni popovi, paranoici ?


Ja bih ,da sam entitet koji te kontrolise, uzgaja i eksploatise ,bio presrecan sto si imam tako mirnu ovcicu ,koja bi,u svojim mastanjima, zamislite ,da bude predator.
Previdjate ,dragi ,da jeste( jesmo) predatori i to oni najuspesniji na svetu(fizickoj ravni). Ipak i takvi smo samo deo lanca ishrane.Pojedu nas crvi.Predator u smislu lovca na duse to je nesto sasvim drugo.

Tvoj profil bih dalje usavrsavao, pod uslovom da imate dobar prirast korisne materije(emocije).
Ove sto stalno pokusavaju da preskoce ogradu i kake u jasle,bih odma u kazan.


Mislim da nasi sagovornici pokusavaju da ukazu da se ne jede samo mesni deo.Pokusavaju da kazu da postoji razlog zbog kog se desava tolika patnja na svetu i osmislili ili bolje reci prihvatili su verovanje da postoje entiteti kojima je materijalni deo nezanimljiv i koji nas koriste kao izvor emocija kojima se hrane.
Ne zaboravimo na kraju da sve civilizacije na planeti svoja religijska uverenja baziraju upravo na toj predpostavci.Od samanizma , paganskih vera starih naroda,preko ,istocnjackih religija, pa do hriscanstva , islama .
Moguce je su svi oni u zabludi i da nista osim materijalistickog aspekta ne postoji.
Moguce i da nije tako.

Ima jedan skec Rowana Atkinsona gda u kabareu glumi necastivog koji docekuje novajlije u paklu.
Simpaticno je kada kaze; "Ateisti , vi mora da se sada osecate glupo".

Zato ,oprezno sa etiketiranjem.
 
Sal- ov.Koji misli da ne ratuje,da nije ni u kakvoj zaveri.
Koji zazmuri kad mu pop kaze da postoje duhovna bica ,Andjeli ,Arhandjeli, i oni drugi, koji su kolko ja razumem istog porekla ali imaju suprotstavljene stavove u odnosu na ljudski rod.
Ne osudjujem ga,to je verovatno uslovni refleks razvijen generacijama jer poznato je kako su zavrsavali oni koji se suprotstave verskim dogmama.
Pa stoga svoj revolt iskaljuje na "ratnicima"protiv matrixa,koji mu ne mogu nista .Kad bi se usudio da iste argumente upotrebi na pdf Religija suocio bi se sa mnogo potkovanijim sagovornicima i verovatno vrlo brzo lego na rudu ,pokajanjem i priznanjem da je to ,eto ,deo tradicije i zato valja poshtovati.
 
Obeco sam sebi da vise necu pripit pisati na krsti al krsim obecanje jer mi je pala ideja na pamet.Ajde mudri i samouvereni suvi racionalisti da pokusate sinhronizovanom akcijom slicnom ovoj na pdf zabava,da se obratite posetiocima teme religija i da pokusate da ih ubedite da ne postoje takva bica kao sto su andjeli i arhandjeli,demoni ,bog i necastivi.Ili mozda draga gospodo u njih verujemo ?
Ako neko ima hrabrosti da priviri i ubedi ih (pokusa)pocecu da vas uvazavam kao prave borce protiv ljudske tupavosti i praznoverja.U suprotnom ste svi skupa samo spameri i trebalo bi vas banovati bar sa ovog pdf . Pazi molim te kakva kolicina zluradosti usmerena protiv jedne grupe forumasa koji zele da veruju u sta vec zele i jednog podforuma koji ocigledno vise posecuju i na njemu postuju podyebanti nego"ozbiljni" makar i copy paste "autori".
Postoji u svakom slucaju razlog da se upitate ;koja me sila tera da ismevam selektivno ?
Pa jednu grupaciju koja veruje da se vodi iskonska borba oko prevlasti izmedju+i - nazivamo verska konfesija i ne usudjujemo se ni da pisnemoa drugu koja to isto radi bez pokroviteljstva dogmi ovako bez imalo zelje da se sagleda ono o cemu bi autor teme voleo da razgovara i moguce sazna nesto(pa zato je valjda i postavio) bestidno omalovazavamo i dovodimo do zakljucavanja skoro vec izvesno?

Po meni je pitanje sa pocetka ostalo sasvim zanemareno.Kako to da se niko od saputnika hodzinih nije razboleo i virus odneo u na primer Nemacku ili Francusku?

Izvinjavam se zbog afekta i pravopisa.
 

Back
Top