Simon Cirenac koji je nosio križ ISUSOV !!!

Prepisani Isusovi govori
Čak su i slavni Isusovi govori, samo prepisani i dorađeni iz starih židovskih spisa.

Ljubi bližnjega svoga kao sebe samoga (Matej 22,39; Marko 12,31; Luka 10,27)
=
Ne gaji srdžbe prema sinovima svoga naroda. Ljubi bližnjega svoga kao samoga sebe (Levitski zakonik 19,18.)

"Učitelju, koja je zapovijed najveća u Zakonu?" (37) A on mu reče: "Ljubi Gospodina Boga svojega svim srcem svojim, i svom dušom svojom, i svim umom svojim.
(Matej 22,37)
=
Ljubav prema Bogu - srž Zakona
Čuj, Izraele! Jahve je Bog naš, Jahve je jedan! (5) Zato ljubi Jahvu, Boga svoga, svim srcem svojim, svom dušom svojom i svom snagom svojom! Bog vaš; hoće da dozna ljubite li zbilja Jahvu, Boga svoga, svim srcem svojim i svom dušom svojom.
(Mnoga mjesta u starom zavjetu)

Sve, dakle, što želite da ljudi vama čine, činite i vi njima.
(Matej 7,12; Luka 6,31)
=
" Ono što ti je mrsko, ne čini svom bližnjemu. To je srž Tore. Ostatak su komentari - idi i nauči ih."
[Talmud Bavli, Shabat 31a; Hillel (rođ. 75 pr.n.e.)]:

"Pisano je: Ne živi čovjek samo o kruhu."
"Pisano je: Klanjaj se Gospodinu, Bogu svomu, i njemu jedinomu služi!"
Ta pisano je: Anđelima će svojim zapovjediti za tebe da te čuvaju. I: Na rukama će te nositi da se gdje nogom ne spotakneš o kamen."
"Rečeno je: Ne iskušavaj Gospodina, Boga svojega!"
=
Pisano je,
rečeno je,
kazano je
........................... u židovskim Svetim knjigama.

Blago čistima srcem: oni će Boga gledati!
=
Pravedan je Jahve i pravednost ljubi, čestiti će gledat' lice njegovo.
PSALAM 11,7

govoraše im: "Subota je stvorena radi čovjeka, a ne čovjek radi subote.
=
Talmudsko geslo, "Sabat je predan tebi, a nisi ti predan Sabatu." (Babilonski Talmud, Yoma 85b).

Blago milosrdnima: oni će zadobiti milosrđe!
(Matej 5,7)
=
Onaj tko pokaže milosrđe prema svojim bližnjima, primit će milosrđe od HaShem-a.
(Shabat 151)

Ne opirite se Zlomu! Naprotiv, pljusne li te tko po desnom obrazu, okreni mu i drugi.
(Matej 5,39)
=
Oni koji podnesu povredu bez da je uzvrate [...] o njima govori prorok kada kaže: Božji prijatelji će jednog dana sjati poput sunca.
(Yoma 23)

Tko god s požudom pogleda ženu, već je s njome učinio preljub u srcu.
(Matej 5,28)
=
Tko pogleda čak i mali prst žene [s požudom] već je sagriješio u srcu.
(Berachot 24)

Onomu tko bi se htio s tobom parničiti da bi se domogao tvoje donje haljine prepusti i gornju.
(Matthew 5,40)
=
Ako netko zatraži tvog magarca, daj mu i sedlo.
(Baba Kamma 92)

Ljubite neprijatelje, molite za one koji vas progone.
(Matej 5,44)
=
Ljubite čovjeka koji vas kažnjava.
(Derech Erets, 9)

"Doista, ako vi otpustite ljudima njihove prijestupke, otpustit će i vama Otac vaš nebeski. (15) Ako li vi ne otpustite ljudima, ni Otac vaš neće otpustiti vaših prijestupaka."
(Matej 6,14-15)
=
Dok god ste vi milosrdni, Bog će vam udijeliti milost. Ali ako nemate milosrđa, Bog ga neće imati za vas.
(Shabat 130)

"Ne sudite da ne budete suđeni!
(Matej 7,1)
=
Ne sudite svom susjedu da se ne nađete na njegovom mjestu.
(Pirke Abot 2)

Jer sudom kojim sudite bit ćete suđeni. I mjerom kojom mjerite mjerit će vam se.
(Matej 7,2)
=
Mjera po kojoj čovjek mjeri druge, biti će primjenjena na njemu.
(Sotah 8)
 
U zadnje vrijeme, vjernici mi žele objasniti (ili sebi) da postoji samo jedan Bog…a različito ga zovu, misleći pritom na Jahvu, Alaha, Krišnu i slične, kako bi izjednačili smisao, bit.

No, u prvom redu, svaki od njih ima posebne želje kako Mu se služi i dodvorava, ne bi li Mu bili mili.
Recimo, Jahve se neće ljutiti ako jedete svinjetinu, dok će vam Alah to već lagano i zamjeriti. Isus pak voli da se jede njega, dok je grčki Kron jeo svoju djecu.
Krišni vjerojatno neće smetati, ako mu kažete Oče naš…no milije mu je Hare Krišna.

A ako pretpostavku o jednome bogu temeljite na Bibliji…opet vam je nešto promaklo.

Čak ni u Bibliji ne piše da nema drugih bogova, pa me sad već i čudi od kud se ta izjava stalno ponavlja među, poglavito kršćanima.

Ako se oslanjate na prvu od 10. zapovijedi…koja glasi:

„Ja sam Gospodin, Bog tvoj, nemoj imati drugih bogova uz mene! "

...to je Samo Naredba. Nemoj ih imati.
Kako ih i možeš imati, ako je on samo jedan...iz čega bi uopće mogao birati?
Osim, dakako, od tamo od kuda i dolaze…
Iz bujne mašte.
To nas navodi na ideju da je i pisac znao kako se bogovi rađaju.
Imaginacijom.

Da stvar bude još malo jasnija, navedena zapovijed je samo crkveno preoblikovana originalna zapovijed koju dade Jahve bog.
(ako netko nije znao, čak se i božja pisana riječ Može mijenjati)


Originalna zapovijed glasi ovako:

"Ja sam Jahve, Bog tvoj, koji sam te izveo iz zemlje egipatske, iz kuće ropstva. 3 Nemoj imati drugih bogova uz mene. 4 Ne pravi sebi lika ni obličja bilo čega što je gore na nebu, ili dolje na zemlji, ili u vodama pod zemljom. 5 Ne klanjaj im se niti im služi. Jer ja, Jahve, Bog tvoj, Bog sam ljubomoran. Kažnjavam grijeh otaca - onih koji me mrze - na djeci do trećeg i četvrtog koljena, 6 a iskazujem milosrđe tisućama koji me ljube i vrše moje zapovijedi". (Iz 20, 2-17; Pz 5,6-21)

Na koga je bog ljubomoran ako nema drugih bogova osim njega?

On zna da ima još bogova...to je jasno rekao i u samom postanku.
Naljutivši se što su Adam i Eva jeli sa drveta spoznaje, kaže ovako:

"Evo, čovjek postade kao jedan od nas - znajući dobro i zlo!"

Pa ljubomoran i ljut, otjera ih iz raja.

U svom milostivom gnjevu se zaprijetio i egipatskim bogovima:

"Ja, Jahve, kaznit ću i sva egipatska božanstva." Knjiga Izlaska (12,12)


To što je on Naredio da se štuje isključivo njega...to nikako ne znaci da nema i drugih
 
Novi zavjet
Ako ste mislili da suludih navoda ima samo u Starom zavjetu, „starom, židovskom spisu“…kako ga danas omalovažava većina katolika, svaki put kada ih se suoči sa strašnim, brutalnim, ljubomornim, zlim Jahvom, o kojem se na vjeronauku uopće ne uči…a isti obitava kroz sve knjige Starog zavjeta… prevarili ste se.
Novi zavjet je krcat apsurdima i kontradikcijama

Kontradikcija ima i od samih početaka.
Npr. da li je Isus kao novorođenče, bježao u Egipat (da se ispuni proročanstvo) ili nije bježao?

Matej 2:15
(13) A pošto oni otiđoše, gle, anđeo se Gospodnji u snu javi Josipu: "Ustani, reče, uzmi dijete i majku njegovu te bježi u Egipat i ostani ondje dok ti ne reknem jer će Herod tražiti dijete da ga pogubi. (14) On ustane, uzme noću dijete i majku njegovu te krene u Egipat. (15) I osta ondje do Herodova skončanja - da se ispuni što Gospodin reče po proroku: Iz Egipta dozvah Sina svoga.

No…

Luka pak kaže (2:22 i 39), da nakon što su ga obrezali i
"39) Kad obaviše sve po Zakonu Gospodnjem, vratiše se u Galileju, u svoj grad Nazaret. (40) A dijete je raslo, jačalo i napunjalo se mudrosti i milost je Božja bila na njemu."


Matej kaže (4:18) da je Isus prvo našao četvoricu apostola, pa je poučavao, pa otišao na goru držati propovijed pred mnoštvom.

Ali…

Luka kaže (6:12) da se Isus pomolio na gori, izabrao dvanaestoricu, pa se zaustavi na ravnu propovijedati mnoštvu.

Ovakvih zbrkanih navoda ima kroz sva evanđelja i u svim etapama Isusovog života…no, čovjek bi pomislio da su se učenici, svjedoci, mogli složiti barem oko nečeg tako važnog kao što je raspeće.
No ni to nije slučaj.

Marko (15:25) kaže: „A bijaše treća ura kad ga razapeše.“

Ali…

Ivan (19:14) „Čuvši te riječi, Pilat izvede Isusa i posadi na sudačku stolicu na mjestu koje se zove Litostrotos - Pločnik, hebrejski Gabata - (14) a bijaše upravo priprava za Pashu, oko šeste ure - i kaže Židovima: "Evo kralja vašega!" (15) Oni na to povikaše: "Ukloni! Ukloni! Raspni ga!" Kaže im Pilat: "Zar kralja vašega da razapnem?" Odgovoriše glavari svećenički: "Mi nemamo kralja osim cara!"

No…

Po Luki (23:44) Isus je već bio razapet oko šeste ure:
„Bijaše već oko šeste ure kad nasta tama po svoj zemlji - sve do ure devete“

Po Mateju ( 27:44) i Marku ( 15:32 ) razbojnici razapeti sa Isusom ga vrijeđaju kao i rulja…no…prema Luki (23:29-40) jedan ga je od razapetih razbojnika pogrđivao:
"Nisi li ti Krist? Spasi sebe i nas!" (40) A drugi ovoga prekoravaše: "Zar se ne bojiš Boga ni ti, koji si pod istom osudom? (41) Ali mi po pravdi jer primamo što smo djelima zaslužili, a on - on ništa opako ne učini." (42) Onda reče: "Isuse, sjeti me se kada dođeš u kraljevstvo svoje." (43) A on će mu: "Zaista ti kažem: danas ćeš biti sa mnom u raju!"
Možda su učenici barem čuli i ispravno zapisali nešto tako važno kao posljednje Isusove riječi?
Nisu.
Matej - Od šeste ure nasta tama po svoj zemlji - do ure devete. (46) O devetoj uri povika Isus iza glasa: "Eli, Eli, lema sabahtani?" To će reći: "Bože moj, Bože moj, zašto si me ostavio?"
(ni jedan povijesni dokument nije zabilježio ovaj fenomen od 3 sata pomrčine)
Marko: A o šestoj uri tama nasta po svoj zemlji - sve do ure devete. (34) O devetoj uri povika Isus iza glasa: "Eloi, Eloi lama sabahtani?" To znači: "Bože moj, Bože moj, zašto si me ostavio?"
Luka: 44) Bijaše već oko šeste ure kad nasta tama po svoj zemlji - sve do ure devete, (45) jer sunce pomrča, a hramska se zavjesa razdrije po sredini. (46) I povika Isus iza glasa: "Oče, u ruke tvoje predajem duh svoj!" To rekavši, izdahnu
Ivan: (28) Nakon toga, kako je Isus znao da je sve dovršeno, da bi se ispunilo Pismo, reče: "Žedan sam." (29) A ondje je stajala posuda puna octa. I natakoše na izopovu trsku spužvu natopljenu octom pa je primakoše njegovim ustima. (30) Čim Isus uze ocat, reče: "Dovršeno je!" I prignuvši glavu, preda duh.

Koliko je žena došlo na Isusov grob i u koje vrijeme?
Po Ivanu (20:1) jedna je žena, Marija Magdalena, još za mraka došla na grob,
No…po Mateju (28:1) Marija Magdalena i druga Marija došle su osvit.

Luka 24:4 kaže da su im se ukazala dva anđela, a Mateju 28:2-5 došao je samo jedan.

Isus se prvi puta ukazao svojim učenicima u sobi u Jeruzalemu, kaže Luka (24:32-37), a Matej (28:15-17), kao da nije bio s njima…kaže da im se ukazao na gori.


U djelima piše čak i ovo – "Bog otaca naših uskrisi Isusa kojega vi smakoste objesivši ga na drvo." Dj 5,30

"Mi smo svjedoci svega što on učini u zemlji judejskoj i Jeruzalemu. I njega smakoše, objesivši ga na drvo!“ Dj 10,39


Kontradikcija i apsurda ima kroz cijelu Bibliju.
Ovo je samo dio.
Nakon svega, teško je odlučiti u što bi se to točno trebalo vjerovati...a da ne vrijeđa
ljudsku inteligenciju.
 
Da ti ja nesto kazem!
Kao prvo postoji samo jedan bog (koje ima drugacije nazive kao Jahve, Alah, Brama itd.)!
Drugo svi ti kao sto su Isus, Muhamed, Buda itd. su bili visoko razvijene duse koji su poslati na Zemlju da prosvecuju ljude!
Evo da vam dam jedan podatak od kojeg cete da se zamislite i zapitate sta se desava!
Znate li da ukupno postoje 70 jevandjelja od kojih su izabrana samo cetiri kao "prava", a znate li zasto su ona izdvojena a ova ostala su proglasena za jereticka, zato sto se u ovim ostalima nalaze podaci koji nikako ne bi odgovarali nijednoj religiji i ljudima koji su imali sebicne ciljeve i koji sebe proglasavaju za tumaca bozije volje, kao npr. da se covek reinkanira kad umre (postoje na hiljade cvrstih dokaza za to) o cemu je pricao i sam Isus Hrist (u tim "jeretickim"), pominje se na vise mesta u Bibliji, starom i novom zavetu.
Treba procitati Tomino, Judino kao i jevandjelje po Mariji Magdaleni i Filipu.
Isus je u Tajnoj knjizi govorio ne da ga slede (kao sto prica hriscanska crkva) nego da se samostalno razvijaju jer su besmrtni "pa mozete da me nadmasite i postanete boljji no sto sam ja (v:Tajna knjiga Jakovljeva 5:19-20).
Ja ovo ne pricam bezveze, o tome postoji mnogo dokaza samo je problem sto se ti dokazi kriju i ljudi ceo svoj zivot provedu u lazima i strahu da ce ako pocine neki greh otici u pakao itd., ali realnost je skroz drugacija i ljudi treba da uce na svojim greskama i da se ne plase nicega jer zivot je prelep i treba ga iskoristiti maksimalno!

Ako nekog interesuje da sazna pravu istinu, slobodno neka mi se obrati i preporucicu mu pravu literaturu!
 
Poslednja izmena:

Back
Top