Alkohol i voznja...

NIkad nisam niti mi je palo na pamet da to uradim,jer ovde ako ti nadju vise od 0,6 promila oduzimaju ti vozacku na 7 ili 8 meseci bez mogucnosti zalbe,kad prodje to vreme onda moras ponovo da polazes.Tako da se nimalo ne isplati.A sto se mene tice svako ko pije pa sedne u auto treba odrati od batina,onda mu oduzeti vozacku dozivotno,tako da ostatak zivota samo biciklu moze da vozi.
 
NIkad nisam niti mi je palo na pamet da to uradim,jer ovde ako ti nadju vise od 0,6 promila oduzimaju ti vozacku na 7 ili 8 meseci bez mogucnosti zalbe,kad prodje to vreme onda moras ponovo da polazes.Tako da se nimalo ne isplati.A sto se mene tice svako ko pije pa sedne u auto treba odrati od batina,onda mu oduzeti vozacku dozivotno,tako da ostatak zivota samo biciklu moze da vozi.

Mastera za nacelnika u saobracajnoj policiji...

Ovako treba da bude stvarno....Da nikom ne padne pamet da sedne pijan....
 
ne ne ne .. kod srbina ne pale batine
nego kazne :) .. 10.000 20.000 100.000 .. 200.000 :)
itd.. al drzava bude fleksibilna .. kaze ok evo subvencionisani krediti
za platjanje kazni :) ... ili 800 dinara dan zatvora pa se srachunaj ..
:)
 
pa mislim ipak je ovo Balkan
sto kaze jedan moj drug, sta spricer? pa to su u nasem kraju davali deci umesto sokica

I zato u saobraćajnim nezgodama najviše stradaju deca izmedju 16 i 22 godine.

Pa nek im i dalje daju špricer umesto sokića.:roll:

@tema

Nisam nikada vozio pripit,a kamoli pijan.Nekome ko u takvom stanju upravlja vozilom ne da treba oduzeti dozvolu ... već ga uz to treba dobro izmlatiti da mu takvo nešto nikad ne padne na pamet.

Gledam pre neki dan nekog klinca koji sa svojih 17,18 godina vraćajući se iz Maxi-ja sa dvolitrom u rukama mrtav pijan ulazi u zatamnjenog Yugića.Jedva je došao do auta gde ga je na suvozačevom sedištu čekao drugar sličnih godina.

I šta očekivati od takvog "nesposobnog stvora" osim da predje preko nekog pešaka na pešačkom prelazu ili da napravi nešto mnogo gore.
 
I zato u saobraćajnim nezgodama najviše stradaju deca izmedju 16 i 22 godine.

Pa nek im i dalje daju špricer umesto sokića.:roll:


E,i ti ga pretera.
. već ga uz to treba dobro izmlatiti da mu takvo nešto nikad ne padne na pamet.


Bahatost,neprilagodjena brzina,nepostovanje propisa i NEZNANJEsu najcesci uzroci saob.nesreca.Bilo bi odlicno da je samo alkohol uzrok ali iz iskustva znam da je neko sa >0.5 promila je sposobniji od nekog koji uopste ne pije.
 
E,i ti ga pretera.


Bahatost,neprilagodjena brzina,nepostovanje propisa i NEZNANJEsu najcesci uzroci saob.nesreca.Bilo bi odlicno da je samo alkohol uzrok ali iz iskustva znam da je neko sa >0.5 promila je sposobniji od nekog koji uopste ne pije.

Ne znam kako neko ko je u alkoholisanom stanju može biti sposobniji od treznog vozača.:roll:

Rizik od saobraćajne nezgode (iznos alkohola u krvi i procena rizika)

-Do 0,4 promila nema rizika za nastanak saobraćajne nezgode
-Od 0,4 do 0,5 rizik se povećava od 20 do 30 odsto
-Od 05, do 0,7 rizik iznosi 200 odsto
-Od 0,8 do 1 rizik raste do 300 odsto
-Od 1 promila rizik iznosi 500 odsto
 
ciletovgolf.jpg


Pogledaj ovo... Imao je 2,30 promila alkohola u krvi, nije se povrijedio ni po prstu a momka kojeg je pogodio u tom tamo plavom golfu iza je poslao u KBC na 20-odnevni odmor... :thumbdown:
 

Back
Top