Pravda za Jovanku

Da li Jovanki treba vratiti privilegije.........

  • DA

  • NE


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

Elita
Banovan
Poruka
15.711
Od maja 1980. kada su je ondašnje vlasti SFRJ izbacile iz njenog i Titovog zajedničkog doma i, potpuno izolovale u oronuloj vili, u Bulevaru mira, nadomak Belog dvora, Jovanka je lišena svih prava. “Osim prava na život, i njega umalo da uzmu”, kazala je jednom u intervju “Novostima”.
Suspendovali su joj tada i slobodu kretanja, nadzirali je, prisluškivali telefonske razgovore i pratili malobrojne, koji su se usudili da joj dođu u posetu. Te noći, kada su je izbacili, oduzeli su joj sve: lična dokumenta, odeću, pisma, arhivu, skupocene poklone koje je sama kupovala, ili dobijala od svetskih državnika i naroda. Pa, i one koje je dobila na venčanju od kumova Ivana Gošnjaka i Aleksandra Rankovića. Koju godinu posle, i Jovankinog potresnog obraćanja Predsedništvu SFRJ, vratili su joj tek nešto od nakita. Doduše, samo onaj koji je bio od stakla i školjki.
Za Jovanku Broz, međutim, bilo je potresnije što su je lišili - ljudskih prava. Bez ličnih dokumenata nije mogla nikud da makne. Bez zdravstvene knjižice da se leči. Bez novca, pogotovo.
Advokat Toma Fila, koji je pred sudom zastupao Jovanku, a koji je sa Dačićem posetio Titovu udovicu posvedočio nam je da Jovanka još nema nova lična dokumenta, ali ni penziju.

Jovanku su inace posetili Rasim Ljajic i Ivica Dacic.

..................................
http://www.novosti.rs/code/navigate.php?Id=10&status=jedna&vest=145573
..................................
Nemam apsolutno nikakvo misljenje o udovoci bivseg predsednika SFRJ,ali ovo je jednostavno bruka i sramota......cime je ona zasluzila da se neko(ma ko bio) ovako ponasha?

Aloo ovo je zena bivseg predsednika.......obicna zena :roll:

I sta normalan covek posle ovako necega da ocekuje od svoje drzave,znajuci da ovo nije jedini ovakav primer.

Ako je zena za nesto kriva,optuzis je i odvedes u zatvor,ali onaj najvise kategorije a ne ovako ko stoka :roll:

Da li neko zna,posto ja ne znam da li je Jovanka necim ovo zasluzila........mislim,samo da se manete tita,chetnika,komunista itd.

Nemam komentara.
 
Poslednja izmena:
Bilo bi cudno da je Jovanka imala status i odnos drzave prema njoj onako kao sto to imaju ex First ladys u dr. zemljama. Ne bi mi bili mi kad ne bi ama bas sve radili naopako. Ali sramotimo se vec 20 godina gde god da nas svet vidi ili cuje, Jovankin slucaj se samo savrseno uklapa u ukupno stanje drustva.
 
treba joj vratiti dostojanstvo.
ne pamtim tita, ali ta zena nije kriva sto mu je bila zena.
srbija svojim odnosom prema toj starici pokazuje svoje najgore lice.
krive su sve garniture politicara koje su na takav nacin dozvolili svojim cinjenjem ili necinjenjem da nas svijet sa dosta prava naziva varvarima.
 
Kad dodje daxt on ce vam lepo objasniti da je Jovanka sponzorusa i da je zasluzila to sto joj se desava jer nije radila kad je bilo vreme i mislila na starost...Tako on nama na Dom i porodica s vremena na vreme ocita lekciju. Verovatno ce i njoj. :)
 
Pravda za Jovanku.Ako država može da plaća račune onom bizgovu što mlati ljude po Americi, može da malo obrati pažnju i na nju.

Ne vezano za njega.

Никакве привилегије, само омогућити да користи људска права и слободе као сви остали грађани ове државе.

Pa i privilegije,ali to ti dodje na isto.
 
Od maja 1980. kada su je ondašnje vlasti SFRJ izbacile iz njenog i Titovog zajedničkog doma i, potpuno izolovale u oronuloj vili, u Bulevaru mira, nadomak Belog dvora, Jovanka je lišena svih prava. “Osim prava na život, i njega umalo da uzmu”, kazala je jednom u intervju “Novostima”.
Suspendovali su joj tada i slobodu kretanja, nadzirali je, prisluškivali telefonske razgovore i pratili malobrojne, koji su se usudili da joj dođu u posetu. Te noći, kada su je izbacili, oduzeli su joj sve: lična dokumenta, odeću, pisma, arhivu, skupocene poklone koje je sama kupovala, ili dobijala od svetskih državnika i naroda. Pa, i one koje je dobila na venčanju od kumova Ivana Gošnjaka i Aleksandra Rankovića. Koju godinu posle, i Jovankinog potresnog obraćanja Predsedništvu SFRJ, vratili su joj tek nešto od nakita. Doduše, samo onaj koji je bio od stakla i školjki.
Za Jovanku Broz, međutim, bilo je potresnije što su je lišili - ljudskih prava. Bez ličnih dokumenata nije mogla nikud da makne. Bez zdravstvene knjižice da se leči. Bez novca, pogotovo.
Advokat Toma Fila, koji je pred sudom zastupao Jovanku, a koji je sa Dačićem posetio Titovu udovicu posvedočio nam je da Jovanka još nema nova lična dokumenta, ali ni penziju.

Jovanku su inace posetili Rasim Ljajic i Ivica Dacic.

..................................
http://www.novosti.rs/code/navigate.php?Id=10&status=jedna&vest=145573
..................................
Nemam apsolutno nikakvo misljenje o udovoci bivseg predsednika SFRJ,ali ovo je jednostavno bruka i sramota......cime je ona zasluzila da se neko(ma ko bio) ovako ponasha?

Aloo ovo je zena bivseg predsednika.......obicna zena :roll:

I sta normalan covek posle ovako necega da ocekuje od svoje drzave,znajuci da ovo nije jedini ovakav primer.

Ako je zena za nesto kriva,optuzis je i odvedes u zatvor,ali onaj najvise kategorije a ne ovako ko stoka :roll:

Da li neko zna,posto ja ne znam da li je Jovanka necim ovo zasluzila........mislim,samo da se manete tita,chetnika,komunista itd.

Nemam komentara.

U ovoj zemlji postoji jedan tezak problem... Svako ko dodje na vlast, hteo bi da izbrise tragove vladavine onog pre sebe... Tolika mrznja prema svom narodu je nezapamcena... Ona je bila zena predsednika i treba da uziva sve privilegije koje ima takva osoba... Sve privilegije koje bi joj ostale kao zeni pokojnog predsednika, marsala i sta sve vec nije bio... Ista sramota se desila sa porodicom Milosevic i sa samim Milosevicem... Da li je on za nesto osudjen... Nije... Da li je bio predsednik drzave i to dugi niz godina... Jeste... Ko ima pravo da mu oduzme pocasti kao bivsem predsedniku prilikom sahrane... Niko...

Ta mrznja koja moze da se izrodi u glavama nasih politicara, koji su inace tako minorni i beznacajni je nezapamcena... Ili situacija gde jedan premijer vlade (koji hoce da se sa njim vidimo u buducnosti - vizionar covek) ne samo da dozvoljava da druga drzava (ili skup drzava) sudi njenim gradjanima, vec za jednog kaze da ga i ne vracaju... Sitne politicke duse... Zato ce ih istorija kazniti... Nece niko ni znati da su vladali...
 
U ovoj zemlji postoji jedan tezak problem... Svako ko dodje na vlast, hteo bi da izbrise tragove vladavine onog pre sebe... Tolika mrznja prema svom narodu je nezapamcena... Ona je bila zena predsednika i treba da uziva sve privilegije koje ima takva osoba... Sve privilegije koje bi joj ostale kao zeni pokojnog predsednika, marsala i sta sve vec nije bio... Ista sramota se desila sa porodicom Milosevic i sa samim Milosevicem... Da li je on za nesto osudjen... Nije... Da li je bio predsednik drzave i to dugi niz godina... Jeste... Ko ima pravo da mu oduzme pocasti kao bivsem predsedniku prilikom sahrane... Niko...

Ta mrznja koja moze da se izrodi u glavama nasih politicara, koji su inace tako minorni i beznacajni je nezapamcena... Ili situacija gde jedan premijer vlade (koji hoce da se sa njim vidimo u buducnosti - vizionar covek) ne samo da dozvoljava da druga drzava (ili skup drzava) sudi njenim gradjanima, vec za jednog kaze da ga i ne vracaju... Sitne politicke duse... Zato ce ih istorija kazniti... Nece niko ni znati da su vladali...

Bravo,a sto je najcrnje to nije misljenje vecine nego uvek nekih 20,30% koji se docepaju vlasti pa iskaljuju svoje hirove.

A mozda i zato sto svako ko se ovde dohvati vlasti tesko silazi,i na kraju uvek ostane u losem secanju pojedinih ljudi.

No to nije bitno,ako se ovako nastavi identicno ce se desiti i sa Tadicevom,Djindjicevom itd. udovicom......jos nije jer je ista garnitura na vlasti,ali kada su to uspeli da urade titovoj zeni,sta li ce ovim pitam se :think:

Zato je ovo najvece shabanisanje u srpskog naroda,ja shvatam da su ljudi zajedljivi,ali meni na pamet ne bi palo da progonim necije udovice,pogotovu kada sam vec na vlasti a protivnik em sto je sisao sa iste,em sto je vec pokojan........zamisli kada se ovako priglupa osvetoljubivost deshava u vrhu vlasti,kako li se ovo odrazava na obicne ljude......:thumbdown:

E srbi,srbi :thumbdown:
 
Због чега привилегије...због стрељања Срба у комунистичким затворима...или што је са титом стварала крватску, мухамеданце, македонце и милогорце 50 година..

Треба јој све укинути и затворити!
 
.....mislim,samo da se manete tita,chetnika,komunista itd.
[/B]
Nemam komentara.

Nauzivala se vala dosta. Dosta je bilo.
Nek se vrati u Liku i ostavi tamo kosti medju svojim precima. To joj je najbolje.

Због чега привилегије...због стрељања Срба у комунистичким затворима...или што је са титом стварала крватску, мухамеданце, македонце и милогорце 50 година..

Треба јој све укинути и затворити!

:rtfm:
 
Prvo lepo da nam (javno) isprica (na detektor lazi prikljuchena) , ko je bio copavi broz.
Pa ako nije slagala (BANDA CRVENA je to) , da joj se da adekvatan smestaj (ca. 40 kvadrata).
P.S
Vilu i privilegije neka joj da Jugoslavija u kojoj je kraljica bila .
 

Back
Top