Roakutan tablete???

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Little Mo

Početnik
Poruka
2
Moj problem sastoji se u sledecem: imam problematicnu kozu, izuzetno masnu i sklonu bubuljicama, taj problem vucem od pocetka puberteta (imam 20 god.) tako da su mi ostale prosirene pore i par manjih oziljaka.
U lecenju sam koristila gotovo sve moguce preparate za spoljnu upotrebu- benzoil peroxid, klindamicin i airol (tretinoin) po preporuci dermatologa. Nista nije znacajno pomoglo.

Interesuje me da li neko moze da mi kaze nesto vise o Roakutan tabletama, da li se prepisuju kod nas i da li su rezervisane samo za "najteze slucajeve" ili ih dermatolozi daju i kad nista drugo ne pomaze?
 
Little Mo:
Moj problem sastoji se u sledecem: imam problematicnu kozu, izuzetno masnu i sklonu bubuljicama, taj problem vucem od pocetka puberteta (imam 20 god.) tako da su mi ostale prosirene pore i par manjih oziljaka.
U lecenju sam koristila gotovo sve moguce preparate za spoljnu upotrebu- benzoil peroxid, klindamicin i airol (tretinoin) po preporuci dermatologa. Nista nije znacajno pomoglo.

Interesuje me da li neko moze da mi kaze nesto vise o Roakutan tabletama, da li se prepisuju kod nas i da li su rezervisane samo za "najteze slucajeve" ili ih dermatolozi daju i kad nista drugo ne pomaze?


znam da pilule za kontracepciju se koriste protiv akni ili mozes da probas PROactiv
 
Pilule nisu long-term solution, koliko shvatam, deluju ssmo dok se koriste,a ne mogu se koristiti vecno.
Ne znam za proactiv, gde to moze da se nabavi?

Volela bih da mi neki dermatolog odgovori da li se Roakutan prepisuje kod nas?
Ili neko ko je mozda koristio, kakva su mu iskustva?
 
Draga mala mo,

ja sam prosla ovu terapiju,jer sam bila tezak slucaj i nista mi drugo nije moglo pomoci. Prvo sam 6 meseci pila odredjene doze, pa godinu pauze i ponovo 3 meseca- Terapija je bila vrlo mucna sa bezbroj nuspojava. Oci su mi bile suve stalno, morala sam da koristim vestacke suze, usta su pucala itd.
Ali isplatilo se. Sada, posle 6 godina od terapije nemam slicnih problema i nista se vise nije pojavilo. Sad pre da imam suvu kozu:)
Koliko se secam kutija tableta je u to vreme bila jako skupa, ne znam kako je sad.
Prepisao mi je dermatolog u Beogradu.
Srecno...
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top