Aktivnost i agresivnost u RS

Tuzni_patak

Elita
Poruka
18.247
Radio sam neki svoj rutinski test iskljucivo za zensku populaciju koji periodicno radim (romantika i stavovi) i ispali su malo promenjeni rezultati....

Pored prisutnosti frustracije tamo gde postoji sto je nebitno za temu, javila se pojava vezanosti aktivnosti i tihe agresije....
Dakle osobe koje su aktivne , normalno ili hiper normalno , u sebi su sadrzale povecan nivo agresivnosti...

Zasto?
Zasto je agresivnost uvezana sa aktivnoscu u RS?

Ova agresivnost je mahom tiha, tj ne verujem da osobe objekti primecuju tu agresivnost vec da je srasla....
Mogu onako ad hoc da bacim vise razloga zasto je to tako , ali nisam jos pokusavao da povezem i ugnezdim .
Da li mediji i javnost i trend sugerisu agresivnost kao pro osobinu (vrlinu) pa u paketu sa aktivnoscu cine jedan praktican ponudljiv proizvod...?
Da li pored ovog dela populacije koji je "kupio" gorepomenuti proizvod postoji i deo koji ne zeli da kupi agresivnost, vec kroz aktivnost i interakciju sa neumerenim i neizdefinisanim korektnim normama ponasanja u nasem drustvu koje dovode do stalnih dodira sa seljackim i gradskim (sad je to izjednaceno nazalost) nametanjem i maltretiranjem (buling) stvara u sebi radni psiholoski profil koji ukljucuje i samozastitu od ovog bulinga i koji opstaje i kad interakcija nije sa takvom osobom (sto je sasvim razumljivo i opravdano, statisticki smo svi nametljivci i maltretiranju skloni)?

U svakom slucaju pojavljuje se veci broj devojaka koji je tiho agresivan sto ce delom preci u egocentricnost, a nekim delom i u egomaniju (eto jos jednog generatora egomanicnosti samo manje), a delom nece jer karakterno i vaspitno nisu dobra i jesu iskljuciva podloga za to , pa im nazalost preostaje nezadovoljstvo i frustracija zbog stalno upaljenog alarma ili agresivnosti ili sto im nedostaje neagresivnost u njima samima.....


Znam da je ovo za mnoge kao kad pitas po selima Za Demosa i Evropu i koliko su oni razliciti (meseci u suncevom planetarnom sistemu) ali za nekoga je mozda pitanje smisleno.
 
Nedavno sam sreo simpatiju iz osnovne skole. Ja njena, ona moja simpatija.
Pitala me je kako se desilo da se nikada nismo smuvali?
A onda je rekla: zato sto nismo bili agresivni. Zaista, ona se kasnije smuvala sa maco "ekstravertnim" huliganom, galamdzijom, frontmenom. Danas mu zamera sto je maco, ekstravertan, galamdzija, agresivan...
Ja sam takodje nasao sebi zakrpu, patch koji ce popuniti rupe u mom karakteru.

Agresivnost je drustveno prihvacen nacin za licnu promociju. Agresivnost pravi od coveka brend, uzor, vodju.
Tiha voda ne pravi ni jezero ni vodopad. Mozda blato, mocvaru, alibi.
Suprotno, snaga klade valja. i sebi uzima najbolje devojke.

Snaga i agresivnost se moraju voditi inteligencijom, jer se mogu okrenuti ka unutra, i unistiti jedinku.
 
Agresivnost je drustveno prihvacen nacin za licnu promociju. Agresivnost pravi od coveka brend, uzor, vodju.
Tiha voda ne pravi ni jezero ni vodopad. Mozda blato, mocvaru, alibi.
Suprotno, snaga klade valja. i sebi uzima najbolje devojke.

Najbolje devojke? U kom smislu najbolje? Najbolje devojke nikada nece biti sa agresivnim tipom.. agresivan tip je i samoziv, sebican i nepredvidiv.. normalna osoba ne zeli takvog pored sebe.. u svakom slucaju, ne za nesto ozbiljnije.. Izuzetak su one prve ljubavi, kada se dvoje zalepe jedno za drugo, pa ceo zivot ne mogu da se razdvoje.. cak i kada su odavno raskinuli i kada su potpuno svesni da vise nisu oni od pre..

Nisu sve agresivnosti kvalitativno jednake.. npr. imas i onu odbrambenu agresivnost.. u smislu da bas teramo sebe da budemo agresivni da bismo se zastitili od agresivnosti drugog (sada se agresivnost nekog vec pretpostavlja).. ili drugih.. iako bi se verovatno svaka agresivnost mogla okarakterisati kao odbrana..

Ako govorimo o musko zenskim odnosima, dovoljno je pogledati neke postove samo ovde na forumu.. evo bas malopre gledam jedan.. "ako muskarac ne prevari devojku onda ce ona prevariti njega".. razmisljanja poput ovakvog jasno je kuda vode..

Hiljadu puta sam cula da ne postoji muskarac koji makar jednom nije prevario svoju devojku.. i slicne stvari.. Kao i na sve druge, to ne moze da ne ostavi poseldice i na mene.. ali, ono po cemu se razlikujemo je kako se sa tim nosimo.. neko bira da igra igru ko ce biti veci skot (jer onda su manje sanse da ti budes povredjen na kraju.. kao..).. neko se distancira od svega i ceka neko bolje vreme.. neko i ne kapira pravila igre pa ga vozaju.. a vreme prolazi i svi gubimo.. sve vise se udaljujemo jedni od drgugih i sve vise se navikavamo na takav zivot.. umesto onome sto najvise zelimo, okrecemo se nekim drugim stvarima.. i to je onda vec zacarani krug..

edit: evo ga ceo post koji sam spomenula..

Pa ako mi nju(devojku) ne budemo varali ona ce nas... ko josh voli fine i dobre momke kod zena??? Vishe volite napetost da nikad ne znate da li vas je prevario ili ne, a ovako ako znate da vas decko nece prevariti onda vam brzo postane dosadan...
 
Poslednja izmena:
Postoji i to sto si citirala , ali se moze izmanevrisati kroz trenje....cim osetis da pocinje da bude sigurna , postavljas zahtev koji nije ucena , vec ona shvati sta hoces i prihvata igru....moras sa svima da se igras, svi su velika deca....

Zene vole dinamiku (?) a ni same ne znaju koliko to moze biti pogubno, ali to im je kao sezona parenja, urodjeno....a zato vriste kad osete da imaju dostojnu konkurenciju i rado bi ti izvadile oci i zatvorile te u podrum , iako znaju da ces da ih ispostujes.....takodje urodjeno.....

Medjutim sve to moze da se utera tamo gde treba....A mnogi muskarci koriste da ako uteruju kako treba ,onda mogu da rade skoro sta hoce....

Medjutim , da ne bi tema otisla u agresivnost koja je posledica frustracije, namerno sam u uvodnom postu odstranio takve primerke....
Znaci ovo je tema o onima koji nisu ni zaplaseni , ni ojadjeni , ni frustrirani....ni us.ra.ni od straha....
To su opustene devojke, normalno otvorene ili poluzatvorene, na nikoga kivne, ali sa dozom agresivnosti.
Iako je ovde odmah agresivnost protumacena kao navalentnost takve devojke....koliko sam ja video cesca je varijanta push pasivnosti....dakle nije navalentna vec kroz nemilosrdnu selekciju i pojacanu reakciju pokazuje agresivnosti....u nekim slucajevima i totalnu egomaniju , jer im govornik i nije bitan, bilo kao um ili kao telo , vec narcisticko zadovoljenje potreba svesti i tela.....
Ali je to daleko od taktike , ta agresivnost u pasivnosti je itekako vidljiva kad oseti da se pasiva pretvorila u gubitak inicijative (kako apsurdno izreceno , ali pasiva izgleda moze da bude i sa inicijativom , ako imas ono sto drugi traze i jure....).
 
agresivnost u pasivnosti, ili ako hoćeš pasivna agresivnost se kod tih devojaka ogleda u tačnoj selekciji. ne znam zašto bi to bila egomanijakalnost, kako je ti nazivaš...e, ajde pitanje: šta bi bila suprotnost takvim devojkama, pa tu veži agresivnost, kako zovemo drukčije devojke, pošto već praviš neku tipologiju...
 
Egomanijakalno je sledece, kad se javi....
Opisane devojke ocekuju tacno odredjeni polaz, tacno odredjeni tok , tacno odredjeni ili usku sirinu varijacija oko reakcija na njihovo ponasanje, a istovremeno su samoubedjene da traze kreativnost (ta samoobmana je karakteristika egomanije), zatim muskarci koji zapaze sta se desava a nisu slucajno prosli selekciju i znaju kako da nastave dolaze do sledece etape koja je muvanje, smuvavanje, kresanje...

I tu opet nastupa egomanija, jer njoj su bitni dogadjaji koji se desavaju i centar paznje i emocije kojima je preplavljena , ali emocije prema osecanjima , a ne prema osobi (uh sto volim kad sam zaljubljena, i kad je neko zaljubljen u mene....) sto je uostalom i on ocekivao, i na kraju se svodi na to ko ce prvi kome da da korpu, jer nedaj boze da on prvi njoj da korpu, onda je stoka , djubre....(nikad ni trunke emocija nije bilo od nje ka njemu....sve je u sustini bila dobro postavljena kres sema , ali je izuzetno bitno ko je koga nogirao , tj povredio....).

Posto vidim da ne razumes razliku, hajde da naglasim razliku....
Osoba koja zna sta hoce i igra najprljavije igre nije egomanijak....ona je samo prljavi igrac...
Takva osoba recimo moze da igra istu igru princeze, samo sto je rezultat u jednom slucaju da bira jebaca a u drugom bira partnera....Ako bira jebaca, onda ulazi sa njim u kres semu i to je to , kad raskine bilo ko to je kraj, nema ni govora da je sama sebi pravila zabludu (iz ugla prema njemu je isto kao u slucaju egomanijaka osim posle raskida ako on nogira egomanijaka).Takvih devojaka ima cesto na netu....i neke od njih jesu nefrustrirane (zacudo neke iako same zele ovakvu kombinaciju , ustvari su frustrirane ovakvim razvojem dogadjaja) i jesu pasivno agresivne ili normalno agresivne....

Ako devojka ne trazi jebaca onda trazi partnera i onda razvija vezu koliko je to moguce sa tim partnerom i svo vreme ima emotivni stav prema toj osobi....to je pokusaj prema osobi , a ne kreiranje dogadjaja u kome ce devojka uzivati....

Znam da je danas egomanija toliko cesta da se ljudi zapitaju sta je tu lose, ili pa to je normalno i vise i ne razlikuju drugacije ponasanje koje ne bi bilo egomanijakalno....te i munja poistovecuje selekciju kroz pasivnu agresiju sa pasivnom agresijom kao sredstvom za dizanje ego narcisticke vrednosti u svojim ocima....Ima jos jedna karakteristika kod pasivne agresivnosti , a to je kad na neki neocekivani nacin ne odgovaras na postavljeni i ocekivani tok , vec bezrazlozno vredjas i ignorises....U takvoj situaciji osoba koja vrsi selekciju odmah odstranjuje osobu koja ocigledno nije adekvatna, dok pasivno agresivna egomanijakalna cesto ide dalje u igri (nesvesno cini mi se) i pokusava da svojim manevrima "vrati interesovanje muske zrtve" i da ga usmeri na ponasanje i tekst koji treba da izgovori....
Munja ce reci , pa znaci da mu pomaze i stalo joj je da naprave kompromis i da se sporazumeju...
Za kompromis mogu da se slozim , znaci cilj jeste da ona dobije ono sto ona hoce , a ako je on slicnog profila (koji je opisan gore) onda ce i on dobiti ono sto hoce, ali tu nema nikakvog emotivnog odnosa ali ima agresivnog a ne obicnog navodjenja (neko to opisuje kao u sekundi se slozi gluma da je ona fina i zainteresovana (kljucno) i odmah zatim sledi da ces je povrediti ako ne nastavis prvo sa hvaljenjem i snishodjenjem (upotrebljava se rec flert , ali je meni to daleko od flerta)....
I tako se u pola i vise slucajeva muzjak uhvati na udicu i nastavlja igru sa "zainteresovanom" devojcicom , dok ona redom ispaljuje klasicne zapaljive i privlacujuce floskule kad treba i svoj tekst na koji treba odgovoriti onako kako ona ocekuje , pa ce kasnije u glavi iseci visak teksta i ostaviti samo idealne delove razgovora....

Ti tokovi koji treba da budu izgovoreni se razlikuju od osobe do osobe, ali su striktni za osobu, dakle upravo suprotno od nazivnog kreativnog , jer nikad isti redosled ne dosadi.....
Egomanijakalno je razlicito od egocentricnog i po tome sto egocentricno hoce da pristane i na potpuno novu nepripremljenu putanju , a egomanijakalno uglavnom nema vremena jer iz iskustva zna da svaka improvizacija ne dovodi do izgovorenog onog sto zeli niti do odrzanja onog tipa tenzije koju zeli....

I na kraju da kazem da sam napomenuo da nije u pitanju pasivnost , vec normalno ili cak i malo agresivnije ponasanje....tj otvoreno ili poluzatvorena komunikacija....
Pasivna je samo faza , tj maska i igra koja se igra....a ne ponasanje osobe....

Drasticna varijanta nije toliko cesta, ali su stvarno ceste malo razblazene varijante , ali sa svim karakteristikama ove naglasene i ogoljene varijante....
----------------------------------------------
E sad odgovor na pitanje....
Ne razumem pitanje. Tj ne znam na sta mislis kad kazes suprotnost....
Surpotnost onim devojkama koje si ti zamislio ili ove koje ja opisujem...
Ako uzmem suprotnost od egomanijakalne (znaci ona koja ne tumaci svet prema svojim zacrtanim dogadjajima i emocijama i sve tumaci da je uskladjeno sa tim svojim planovima i tumacenjima) onda imam dve mogucnosti , jedna je da bude ista kao u primeru , dakle isto igra pasivu , ali prati sta sagovornik prica i istice, te vrsi selekciju....a ne navodjenje na to sta ce biti receno...i dalje ide normalno ....
Druga varijanta je da suprotna i po ovom kriterijumu pasivne igre, tj igra aktivnu igru, a onda moze biti neagresivna i agresivna .....aktivna i neagresivna je ono sto je nekad bilo cesto, devojka se postavlja aktivno , trudi se i namesta , ali do njega je da pridje, da ponudi gde ce da vodi itd....
Aktivna i agresivna je kad nema mnogo vremena da se zaebava , pa se i namesta i sugerise sta od nivoa moze da se preskoci i vodi ka onome sta zeli od partnera posmatrajuci ga kao osobu koja hoce ili nece da odgovori i prihvati ponudjeno....dakle ni trunke od prevodjenja realnog na njeno unutrasnje zeljeno ili predtumaceno....

Valjda sam pokrio sve sto bi moglo da bude dvosmisleno....

Ono sto se desilo kao promena u eksperimentu je porast te male pozadinske agresivnosti , koja jos kod nekih nije dovela do egomanijakalnog , ali je na dobrom putu, iako jos ne pokazuje simptome....
Porast pozadinske agresivnosti je primetan kod frustriranih i kod starih devojaka, koje postaju lovci , a to je valjda i ocigledno i lako objasnjivo....
 
patak, kad sam pročitao naslov teme mislio sam da je reč o agresivnosti i još si stavio odrednicu RS, pa bi moglo biti reči i o mentalitetu, sad ćeš ti da tvrdiš da je to srpski recepet psiho -igrica među polovima, međutim, ni to čak ne može da se generalizuje; ne mogu da pričam o nekavim psiho-igricama ala jovo toševski. izvinjotina.. ( ;
 
Postoji i to sto si citirala , ali se moze izmanevrisati kroz trenje....cim osetis da pocinje da bude sigurna , postavljas zahtev koji nije ucena , vec ona shvati sta hoces i prihvata igru....moras sa svima da se igras, svi su velika deca...

Npr. kakav zahtev? Pitam, jer mi se cini da je takav postupak mac sa dve ostrice (kako mozes da budes siguran da je ona na pravi nacin shvatila sta hoces?.. bez obzira sto si ti njeno kasnije ponasanje, reakciju na taj tvoj postupak, protumacio kao pristanak na (istu?) igru..), jer ga je moguce protumaciti i kao taktiziranje.. pa da onda dobijes suprotan efekat od zeljenog.. (ja ne mogu da se igram sa svima i ne mislim da su svi velika deca)..

Zene vole dinamiku (?) a ni same ne znaju koliko to moze biti pogubno, ali to im je kao sezona parenja, urodjeno....a zato vriste kad osete da imaju dostojnu konkurenciju i rado bi ti izvadile oci i zatvorile te u podrum , iako znaju da ces da ih ispostujes.....takodje urodjeno.....

Da.. postoji razlika u ponasanju muskarca nakon sto je naleteo na dostojnu zensku konkurenciju (prema toj zeni) i ponasanju zene nakon sto je naletela na dostojnu musku konkurenciju (prema tom muskarcu).. iako postoje izuzeci, pa se pojedini muskarci ponasaju onako kako se, po tom nekom pravilu, ponasaju zene.. i obrnuto.. zanimljivo da si iskoristio bas tu rec.. konkurencija.. a bas ne bi trebalo da budu to (ako se vec prepoznaju kao dostojni)..

Znaci ovo je tema o onima koji nisu ni zaplaseni , ni ojadjeni , ni frustrirani....ni us.ra.ni od straha....
To su opustene devojke, normalno otvorene ili poluzatvorene, na nikoga kivne, ali sa dozom agresivnosti.
Iako je ovde odmah agresivnost protumacena kao navalentnost takve devojke....koliko sam ja video cesca je varijanta push pasivnosti....dakle nije navalentna vec kroz nemilosrdnu selekciju i pojacanu reakciju pokazuje agresivnosti....u nekim slucajevima i totalnu egomaniju , jer im govornik i nije bitan, bilo kao um ili kao telo , vec narcisticko zadovoljenje potreba svesti i tela.....

Ovo sam htela da napisem i malopre, ali sam zaboravila.. mislim da se desava i to da se ta nemilosrdna selekcija (po munjinom, tacno zna sta hoce) cesto pogresno tumaci kao agresivnost, a da nikako nije to.. a pogotovo nije narcisticko zadovoljenje potreba svesti i tela.. a nije ni isfrustrirana, ojadjena i slicno.. to je opet u vezi sa a priori stavom prema drugima (odnosno muskaraca prema zenama i obrnuto).. ona ce u takvom slucaju odmah ispasti bestija i tesko da ces pomisliti e ova je posebna.. drugacija od mora drugih zbog kojih si i formirao (opravdano, ali i opasno) onakav a priori stav.. (ili bolje reci "se formirao" jer je ipak rec o opstoj predrasudi).. i onda se desi da tek kada voz prodje skapiras ono sto nisi prepoznao na pocetku (ili si odbijao da poverujes), pa si je svojim ponasanjem (koje si opet smatrao adekvatnim, iz najbolje namere i u obostranom interesu) odbio od sebe (das sebi prednost u smislu "ja znam bolje kako treba".. ili makar njoj tako izgleda, jer i ona je oprezna, i eto ti kurslus).. zato kazem da je mac sa dve ostrice.. ovo je samo jedna od mogucnosti..
 
RS znaci da je tema lokalizovana na trenutno stanje na odredjenom podrucju RS , a moglo bi sire da budem optuzen da odmah sugerisem medije kao uzrok...U tom smislu tacno je da je RS velika teritorija za homogeno stanje po ovom pitanju.....

Ne vidim zasto stanje na jednoj teritoriji mora automatski da znaci autogenost te osobine, tj da je rezervisana samo za RS , u ovom slucaju mene u temi interesuje RS....
 
Da se razumemo RS je republika Srbija, ne Srpska ili Bosna...
A i za nemilosrdnu selekciju, tacno je da se to cesto i sve cesce zamenjuje sa dignutim nosem...ali posto u ovom slucaju idu dodatni uslovi pracenja, to mojih 10% uocenih egomanijaka ne znaci da zbog odnosa 3:1 i to sto ce neko tumaciti da ima 30% egomanijaka treba relativizovati ovih 10%....mozda je i vise, ali je ovog puta bitnije ograniciti odozdo, tj manja greska u zakljucivanju je ako umesto 10 bude 15% nego ako medijski pompezno kazem 15% a ono ispadne 10%.....

Iako se cini malo nefer sto samo zensku pozadinsku agresiju , tu pritajenu , posmatram, a ne musku....nije ona namerno izasla u prvi plan....
Musku agresivnost koja nece biti pritajena polako ocekujem da naraste....
A zensku uglavnom niko ne primecuje, pa ni ja...osim kad je u pitanju frustraciona ili aktivno agresija....
Zato mi je prvo, to sporedno zapazanje islo ka nekim uobicajenim MZ odnosima , finesama i igrama..., ali posle posmatranja reakcija na ceo tok vidim da tu ima itekako te pritajene agresije....

Ne znam da li je u pitanju nesigurnost , jer one same nema sanse da osecaju nesigurnost, a i ne pokazuju , tako da ce biti da je uslovljenost, tj prihvatanje takvog stila kao prezivljavajuce neophodnog....Daleko od toga da je ovo dominantno , tj ima jasnih i javnih primera , ali ovi tihi su mi bili interesantni....i mozda bas zbog ovoga sto Tallulah kaze, da nisu pojedinacno zastraseni vec je to kolektivno resenje , vidim znacaj veci nego sto bi trebalo na osnovu ispricanog....

Nek otpadne pola da vrlo dobro krije neku davnasnju ugrozenost i strah....Dakle nek ostane na 5%....ali mnogo je to....mnogo je 5% drustveno podrazumevanih sa pritajenom agresijom....koja jeste mala....ali ce sa onim otvorenim ciniti dobru osnovu za opsteprihvaceno ponasanje....
P.S. Secate li se kako je javna scena bila nemilosrdna u vreme Slobe....kad su devojke koje su van kuce masovno javno ispoljavale stav "ko plati moze i da klati, necu da sedim kuci i blenem u tv" i sto je jos gore , maksimalno su agresivno odbijale one koji nisu imali znake raspoznavanja kajlu , pun novcanik i dobra kolica....jer nije bilo unutrasnje osude od strane drugih primeraka devojaka....Jeste ih bilo vise , ali ako se pogleda taj visak je sad podeljen na pola pa pola i dalje javno iznosi takve stavove , a pola muti kao antitezu, jer nisu spremne niti sposobne da se igraju po istim pravilima....a u sustini i dalje im je neprihvativo ista osim tih visokih materjalnih kriterijuma....
Meni bilo zao muskaraca koji su kao popisani sklanjali se sa ulica i druzili medjusobno , kao i one devojke koje su po savetu roditelja shvatale opasnost izlazaka u hajducko vreme....
Ali nisam ni ja bio tudje bitke u to vreme...iako mi je bilo zao...jer bih morao istim oruzjem da se borim protiv nasilnika....i da dokazujem ko je ludji...
 
Poslednja izmena:
Oseti se kad pricas....ne ocekujes da ti priznaje , nije ovo SUP....
A ostadoh ti duzan kod trenja koje se otvoreno iznosi...bar to ja cinim , zato sto jeste da dobijas vise nedeklarisanjem , jer se vise zbunjuje partner pa se vise i trudi, ali se efekat dobija i kad tacno bukvalno zna da nema zle namere , a ipak postoji zahtev za trudom....i tako se dobija jedan novi odnos uzajamnog psihoterapeuta, koga inace nema kad dvoje glume nadigravanje.
Onda su obicno kao poslovni partneri, jedan preuzima sefovanje , ne u svakom trenutku ili u svakom , a odvojeno gledano se ponasaju kao poslovni partneri koji svaki stiti investiciju....snishodljivim eufemizmima ili svadjama , to ide periodicno....
 
To jeste najbolje i bilo bi divno, ali tesko se nadju dvoje da tako razmisljaju u datom trenutku.. to sam htela da kazem..
..npr. dve osobe izadju isto vece na Adu.. sretnu se, svide se jedno drugom, generalno isto razmisljaju (iako to ne znaju), ali je ona (ili oboje) dosla sa namerom "ma bas me briga veceras za sve..", koja je poseldica trenutnog besa ili skepticizma.. ne zeli da zna o njemu nista vise nego sto je nuzno i stavi mu to do znanja.. on pristane (ionako otpocetka nije ocekivao previse), eliminise je kao posebnu.. razidju se.. sutradan je ona opet ona koja u stvari jeste.. prebrodila taj trenutak krize (?) i opet ceka.. sama.. tako i on..

Valjda je sad malo jasnije na sta sam mislila iako sam mozda malo preterala (nije identicna situacija onoj gore, jer se ovde radi o samo jednom susretu, ali mislim da je sustina ista)..
 
Inace indijanski ratnik kada lovi jelena pre nego ovaj odapne se saginje i stavlja svoja usta na njegovu njusku kako bi usisao njegov poslednji dah i na taj nacin stekao njegovu spretnost i vestinu ...Nema ucinkovitije psihoterapije od ove,slicno je sa musko-zenskim odnosima
 
Ja imam takva iskustva, znaci da percepciono mogu da okom pronadjem odgovarajuci psiholoski profil, manje ili vise, ali ovi moji drugari me stalno psuju zbog toga, jer me je tesko rezervisati, a kad uspeju onda je zabavno bez ikakve logike....

Npr , kad pomenu adu....prosetao sa drugarom, on imao neka posla da ugovara za nocno obezbedjenje i ako me samo ne sprecava ili uslovljava , ako vidim neku koja je iole pristojna u tom mentalnom , a i seksualnom smislu, a da nije preplasena od muskaraca , a strah umeren ne smeta...odmah ja nadjem neki stos da bude interesantno....
Neki moji drugari kazu da mene devojke nalaze, ali mene ni jedna ne startuje direktno , a i retko me startuju, ali me opusteno pitaju sve i svasta....(ako je to start, ali mislim da nije...mozda podsvesno....).
Ali zato ako muskarac nije piz.... onda ce mu svakako biti korisno pored mene , jer cu maksimalno moci da mu namestim odgovarajucu (ovi moji ne vole devojke kakve ja volim , oni vole bas seksualno agresivne, hijararhijski ambiciozne , i ono sto muskarci zovu rasturanje od k....sto ja ne razumem jer dobar seks koji traje vise sati u kojem ona ne moze vise ne shvatam kao rasturanje ne radim to sa stisnutim zubima i kao da dizem tegove...i kad ih boli ostavljam im snage da nastave obaveze u zivotu....)

Odmah da naglasim da se odmah razumem precutno ako sam 1-1 sa lezbosima i sa droljama (to su zene koje interesuje seks , a ne sa kim cine taj seks....moja def...) i obicno se uzdrzano drzimo na distanci....i pre nego sto se upoznamo....Tacno se osetimo u sekundi....
Tu postoji verovatno jedan novi oblik agresivnosti u pozadini , opravdano izazvan netrpeljivoscu , i sa moje i sa njihove strane.... iako se trudim da ne prikazem...
Ja naime lezbose shvatam vrlo stetno po buduce majke, a drolje shvatam kao prirodnu predispoziciju za prostitutku...i onda je sasvim normalno sto osetim agresiju lezbosa kojima kasnije stavim do znanja , ako ne odmah da nije u pitanju rivalitet (one u pocetku pomisle konzervativizam i dogma), a drolje se ljute sto ih ravnodusno tretiram bez ikakve mogucnosti posesivnog imanja partnera ....(iako i same to cine , ne prija im kad osete da ih tako ofrlje tumacis, kao dugme koje ces otkopcati ....)
Dace me vole, one imaju odredjen krug partnera, one vole seks, i imaju emotivni odnos sa svim partnerima, one meni izgledaju kao osobe koje mogu da vole vise od jednog i nisu posesivne vec neposesivno vole...I onda naravno reciprocitetno me vole, sto bi znacilo da moje misljenje uzrokuje reciprocitetno ponasanje drugih prema meni....
Interesantno da me homosi manje nepodnose od lezbosa , a imam apsolutno identicno misljenje o lezbosima i gejeve , ni po cemu ih ne delim , isto stetno za decu, nisam agresivan ni prema jednima....Sto bi moglo da znaci da manje muskaraca nepodnosi lezbose , nego gejeve , pa onda mi zene vise zameraju nego homosi kojima sam jos i prihvatljivo neutralan ili ih blago ne podnosim...A profesionalno to ne utice....
I ovde znaci ima agresivnosti u pozadini , ali je ovde ona stvarno posledica ugrozenosti i straha....
 
Kako manje ili vise? Ili je odgovarajuci ili nije.. ako nije, dovidjenja, ako jeste, sta se desilo sa njom/njima? Ipak su ispale neodgovarajuce u odredjenom trenutku.. pa otkud znas da i neka koja bi ti se na prvi pogled ucinila neodgovarajucom, ne bi ispala ona "prava".. (iako znam o cemu pricas, jer mene ljudi privuku ili odbiju vec na prvu loptu.. s tim sto postoje i oni u sredini prema kojima sam, uslovno receno, ravnodusna (kada ih poredimo sa ove prve dve kategorije).. oni koji ne ostavljaju neki znacajan utisak..)

I kako vidis da je neka pristojna u mentalnom smislu? Po pogledima, drzanju, pokretima?.. posto odeca moze da zavara.. a tesko da ces se usredsrediti toliko, pogotovo ako se ta neka toliko potrudila da se uklopi u masu (ili je takva da mozes da joj pripises sve izrazite karakterisitke mase, ali da ona svejedno tu ne pripada) da je vrlo lako moguce da ti promakne neki detalj koji bi je odao..

+ ponekad smo u takvom stanju da nam je i percepcija oslabljena..
 
Manje vise znaci da necu da postavim visoke kriterijume...ima osoba koje su priucene ili naviknute na pajsere i smatram da kod nekih treba primerom pokazati ili ponuditi alternativu...

A kad sam u drustvu , i to manje moze da prodje....a ne bih sad da sirim koje sve kriterijume imam i sta procenjujem i ocenjujem....manje-vise je labava odrednica....tu je da ljudima da sugestiju da bez obzira na greske u implementaciji kriterijuma idu dalje, a da ne odustaju od kriterijuma....nego da ih unapredjuju....
Ti kriterijumi selekcije nisu estetski , ni u jednom trenutku....osim sama osoba i svidjanje mojim drugovima....Estetski kriterijum treba da ostane mnogima ako bez njega ne bi osecali strast...ja sam uvek naklonjen nagonima....ostali kriterijumi idu posle i preko estetskih....

Po do sada izlozenom , osim tvog licnog vaspitanja , ti tesko da mozes da se igras sa tim kriterijumima...jer previse dajes na prvi utisak, tj 5s ti je dovoljno i to je to za zakljucivanje....
Ja obrnuto....postoje fleshevi reakcija koji ce mi izazvati obracanje paznje, dakle posle tok poteza cu primetiti osobu, ali se i onda moze proveriti koliko je taj akt izuzetak , a koliko proizvod uskladjen sa psihologikom....
Nisu svi izbori za emotivnu vezu, ali jesu za psiholoski lagodnu komunikaciju....dok moji drugovi imaju seksualne kriterijume, tj bili bi u stanju da se pate 4 sata sa priglupim devojkama , radi sanse na seks ili sporog realizovanja puta ka seksu....To je meni usporeno, jer divljenje i postovanje i ugadjanje koje takve traze pre otvaranja ambalaze se moze izvesti na strastveniji , brzi , animalniji , i njima intezivniji i lepsi nacin....

I tu postoji ponekad agresivnost, ako osetis da pored aktivnosti takva osoba zeli i sigurnost, pa po vec pomenutoj ekvivalenciji kod devojaka (ne pitam odakle im) kontrolisana agresivnost=sigurnost, samouverenost (?) ali se tu dogovorno razvija agresivnost. Agresivno je to nadmetanje....i to daje na strasti....
U poslednje vreme porastao je broj "trzalica" kod kojih ne treba potrositi vise od pola sata....ili cak i petnaest minuta....narocito ako joj se fizicki svidis....
Bukvalno receno , cao, lepe okice , da se izgubimo odavde i gotovo....

Medjutim oni nisu dorasli svim kapacitetima svoje "klijentele".....nije da ne bi zeleli ubrzano....mozda nemaju jaja....a ja ne zelim da forsiram trke...ovako i oni sretni , i ja mirno pijem pice , samo sto se iskljucim iz razgovora....(da vidite kakvih tu nebuloza ima...)
Njima vazno sto im pomognem i nekad pohuskam da ubrzaju ili otvorim karte devojki nekim iznenadnim manevrom, i sto precutim ostalo sto ih u tom prvom trenutku ne interesuje (nek uce sami....)

Na zalost iskustvo sam sticao i na svojim greskama , ili nesigurnostima (nisam bio siguran da li mogu zauzdati jednu seksualnu predatorku koja me je odusevila svojim elokventnim i inteligentnim potencijalima....Jeste ok za vezu, ali nisam bio siguran za nesto ozbiljno kao brak....Ispao sam jajara...Ipak je inteligencija dobar materijal koji donosi razum ako se otvoreno parira i iznese argument....Sad sam siguran da bih mogao da je zauzdam , tj da bi prestala sa seksualnim predatorstvom....U kontaktu sam , video sam da se smirila...iako je unutra i dalje vrag, kontrolise se....
E bas to postujem , kad umes i da pobedis svoju prirodu na jednom mestu da bi imao zadovoljstva i srece na ostalim mestima....

Ti bi sad da cujes kako sam siguran da se smirila....i to u 5 min....
Isto kao sto bivsem pusacu smeta kad neko u blizini zapali....
Hajd ziveli, vidimo se po ulicama Beograda, poselima i Adi....
 
Ova agresivnost je mahom tiha, tj ne verujem da osobe objekti primecuju tu agresivnost vec da je srasla....
Mogu onako ad hoc da bacim vise razloga zasto je to tako , ali nisam jos pokusavao da povezem i ugnezdim .
Da li mediji i javnost i trend sugerisu agresivnost kao pro osobinu (vrlinu) pa u paketu sa aktivnoscu cine jedan praktican ponudljiv proizvod...?
Agrsivnost u musko zenskim odnosima.
Pa definitivno da se preporucuje neka doza "zdrave" agresivnosti,u smislu ako ti ne uzmes ono sto zelis,neko drugi ce.
Uvek drzi oci otvorene i budi spreman na akciju.
Mozda to i nije lose,tesko da prave stvari padaju sa neba dok sedimo u kuci,ali opet mislim da malo ko zna da razgranici bitno od nebitnog.
Tj. cesto se grabi samo da bi se grabilo,da nekom drugom ne bi pripalo,ili radi nekog samopotvrdjivanje,egoizma,straha da ne dobijamo koliko zasluzujemo,da cemo ostati uskraceni...
Zanimljiva tema.
 
Poslednja izmena:
Nesto mi nije dalo mira u postu Talulah...Kako to razlicito shvata stvari , a kao ima isti pristup?
Pada mi na pamet da misli da ja radim biranje, a ja radim selekciju....Svi su pozvani osim onih koje procenim da nece moci...a to je ipak totalno razlicito od daj da proberem koga cu da pozovem...
 
Pada mi na pamet da misli da ja radim biranje, a ja radim selekciju....Svi su pozvani osim onih koje procenim da nece moci...a to je ipak totalno razlicito od daj da proberem koga cu da pozovem...

Jel mozes da definises selekciju, a da ne iskoristis biranje ili njegov sinonim?
"Svi su pozvani osim onih koje procenim da nece moci" sto znaci - pozvani su oni koje si izabrao kao one koji ce moci.
Dzabe ti ova demagogija "to je ipak totalno razlicito", jer nije..
Selekcija se vrsi prema nekim unapred uspostavljenim kriterijumima.
Kriterijume postavljas ti.
Dakle, ti biras.
(Uostalom, i sam kazes "koje procenim")..

Kako to razlicito shvata stvari , a kao ima isti pristup?

Ovde zaista ne znam na sta mislis.. 1. da razlicito shvatam stvari u odnosu na tebe, a imam isti pristup kao ti ili 2. da razlicito shvatam stvari jer imam dvostruke arsine (odnosno shvatam stvari kako mi u tom trenutku dune)?
 
Inace, razumem da si mislio na to da se trudis da budes fleksibilan tako da na startu otpadne sto manji broj "njih".. ali je to svejedno biranje.. jedina razlika je da li ce iz copora da istupe one koje otpadaju ili one koje idu dalje (i zatim cekaju dalje Patkove instrukcije)..
 

Back
Top