Što ako se dokaže slijedeće?

Eleleth

Veoma poznat
Banovan
Poruka
10.312
Da je ISUS bio s Marijom Magdalenom i imao djete.
I da nije bio raspet.

Molim slijedbenike da odgovore,nije provokacija več vrlo ozbiljno pitanje.
Što misle o tome?
Bili njihove konstrukcije o hrišćanstvu u vodu pale ili bi bez obzira na dokaze nastavili
vjerovati da to nije točno usprkos dokazima.
 
Da je ISUS bio s Marijom Magdalenom i imao djete.
I da nije bio raspet.

Molim slijedbenike da odgovore,nije provokacija več vrlo ozbiljno pitanje.
Što misle o tome?
Bili njihove konstrukcije o hrišćanstvu u vodu pale ili bi bez obzira na dokaze nastavili
vjerovati da to nije točno usprkos dokazima.

puste zelje gnostika, jer nije zelja za istinom nego za rusenjem hriscanstva, a ko zna istinu?
 
ako nam ostane samo ljubav prilicno smo naebali...setmo se kako je kain zrtvovao avelja...svog brata...iz ljubavi....da je neka hipi varijanta dece cveca 70-ih ok...ali imajuci u vidi devijantnu ljudsku prirodu i destruktivne sklonosti nema dovoljno opijata na ovom svetu :confused:
 
ja sam siguran da taj sto tvrdi takve stvari ne moze pronaci svoju lozu pre ovoga veka a kamoli da prati neciju pre 2000godina....Da li i ti spadas u takve?(naravno,nije provokacija....)....nije Spasioc?to su stvari koje tvrdi i satana....a njegove razloge znamo...a koji su tvoji?
 
Da je ISUS bio s Marijom Magdalenom i imao djete.
I da nije bio raspet.

Molim slijedbenike da odgovore,nije provokacija več vrlo ozbiljno pitanje.
Što misle o tome?
Bili njihove konstrukcije o hrišćanstvu u vodu pale ili bi bez obzira na dokaze nastavili
vjerovati da to nije točno usprkos dokazima.

kako...bi ti to dokazao?

sto se...dogmi tice
ne, ne bi se ni...protresle, a akmoli pale...taka je rabota u pitanju...
 
ko i sta da prizna?
realno, dogme se...paaa...prilagodjavaju tu i tamo...kad iskrsne...potreba...nuznost
do tada... gledaju da stvarnos..."prilagode" dogmama...
kako god bilo; prezive...u nekoj formi

sumnja je neprijatelje vere a religija opijat za mase.
u nekom istorijskom toku sumnja se iskorenjavala...na ovaj,onaj,nacin...hronicno...brutalan
neka forma,koju pominjes,opstaje izvesno vreme,realno kratko...dok se na kraju modifikuje,ili pada u zaborav

ali pitanje je...koje autor namece inspirisan da vincijevim kodom i pratecom literaturom...a nesto sto mene zanima...da li bi neko...sa podrkepljujucim dokazima...za pitanje iz naslova...izneo javnosti?
 
sumnja je neprijatelje vere a religija opijat za mase.
u nekom istorijskom toku sumnja se iskorenjavala...na ovaj,onaj,nacin...hronicno...brutalan
neka forma,koju pominjes,opstaje izvesno vreme,realno kratko...dok se na kraju modifikuje,ili pada u zaborav

ali pitanje je...koje autor namece inspirisan da vincijevim kodom i pratecom literaturom...a nesto sto mene zanima...da li bi neko...sa podrkepljujucim dokazima...za pitanje iz naslova...izneo javnosti?

e, bila zgodna tema; Crkva i vanzemaljci...
ne znam kako se tocno zvala, ali tim se bavila...

zasto je to...bitno; to je sjajan primjer kako citava stvar...radi
naime, jos je prosli Papa...nagovijestio...korigiranje stava RKC po tom pitanju...
ovaj je, sluzbeno, potvrdio da Crkva nikad nije ni dovodila u pitanje postojanje vanzemaljskog zivota...a jeste...
+ sve sto pise u...literaturi tj. Bibliji se tumaci...po potrebi; bukvalno... metaforicki...kako zatreba...
i sad ti njih ufati za glavu, za rep...:)
 
Počelo vam je odbrojavanje.
Jer vlastita knjiga će vas doći glave.
Krivo ste shvatlili sve,ništa bolje reći niste shvatili.
Ništa iz te knjige pametna niste izvukli da se spasite.
Kukolj ste samo isčupali.

P.S Došao sam da vatru zapalim,samo čekam da bukne kao požar po svijetu.
Tako i biše.
 
e, bila zgodna tema; Crkva i vanzemaljci...
ne znam kako se tocno zvala, ali tim se bavila...

zasto je to...bitno; to je sjajan primjer kako citava stvar...radi
naime, jos je prosli Papa...nagovijestio...korigiranje stava RKC po tom pitanju...
ovaj je, sluzbeno, potvrdio da Crkva nikad nije ni dovodila u pitanje postojanje vanzemaljskog zivota...a jeste...
+ sve sto pise u...literaturi tj. Bibliji se tumaci...po potrebi; bukvalno... metaforicki...kako zatreba...
i sad ti njih ufati za glavu, za rep...:)

...za rogove :lol:
...interpretacija stvari,misli,reci,dogadjaja divna je stvar...po krsti je izrazena...ne
ali da se vratim na stvar...nase vidjenje i percepcija okoline menja se...uzrastom...sirenjem sivih ganglija...itt
kuzim sta hoces reci...ako je hrist bio izvanzemaljac...i mi smo svi
no hvata me dremez :zzzz:
 

Back
Top