Za dr. Jovanu Penezic

domina

Početnik
Poruka
25
Imam 29 godina. udata sam vec 6 godine i imam cerkicu od 5godine.
Imala sam tesko detinjstvo u siromasnoj porodici sa ocem alkoholicarem koji je bio problematican. Bili smo velika porodica sad je svako na svoju stranu. Jehovini svedoci su nas posecivali pa sam i ja postala njihov clan u 18-oj godini.Posle udaje sam prestala time da se bavim. Od tad moje najmilije sestre koje su i dalje JH ne pricaju sa mnom. Ni brak mi nije nesto zadovoljavajuc od samog pocetka. Osecam se izgubljeno u ovom svetu i veoma sam nervozna mada to prikrivam kolko mogu. Kako da se smirim i da nadjem mir u dusi. Zelim da budem sigurna u sebe i da nastavim normalan zivot. Tuga i bol se cesto javljaju.
 
Izvini sto dugo cekas na odgovor, ali nisam bila u prilici ranije da ti pisem.
Potrebne su mi jos neke informacije da bih imala bolji uvid u problem:
1. Sta je sada sa tvojim roditeljima, kako oni gledaju na to sto sestre ne pricaju sa tobom.
2. Sta te navodi (koji je konkretan razlog) da kazes da ti brak nije zadovoljavajuci?
3. Kazes da nije zadovoljavajuci od pocetka. Zasto si se udala, ako je tako?
4. Koje poslove radis, cime se ti i muz bavite?
5. Imas li nekih prijatelja sa kojima odrzavas redovne kontakte?
6. Da li si zdrava (fizicki) ili imas nekih zdravstvenih problema?
7. Imas li nekih problema sa cerkom?

p.s. nisam dr. Dr su lekari, ja sam psiholog.
 
1. Kad mi je otac umro pre 6 god. mama je postala clan Jeh. Svedoka. Ona prica sa mnom ali nije bas kao ranije. Ostale sestre kako koja ali ove sa kojima sam bila najbliskija su me potpuno odbacile. Jedna vec 3 god. ne zeli ni na ulici da mi se javi. One misle da tako mogu ponovo da me vrate u tu organizaciju JS.
7. Nemam problema sa cerkicom,mnogo je volim i ona mene,vezane smo. Vole je svi u kuci. Ona je jako lepa,pametna i napredna u svakom pogledu. Brine me sto moj muz nije bas vezan za nju. On misli da je razmazena pa i to malo vremena sto provodi sa njom gleda da joj se izdere bez objasnjenja. Mozda je takav zato sto nasi odnosi nisu bas najboji.
4. Radili smo na buvljaku a sad smo otvorili radnju racunara u gradu. On void posao a ja sam kao pmocni radnik. Ostalo vreme sam sa cerkom,kuci itd.
5. Da li slucajno ili ne ali tek od kad sam se udala pocela sam, da imam poneke probleme sa zdravljem od prehlade ceste,problemi sa kicmom i vratom,otezanog disanja is a zubima. Sad sam Ok. Radim povremeno neke vezbe i to mi prija.
6. Sve prijatelje sam imala medju Jeh. Svedocima i sestrama. Sad se druzim intenzivnije sa jednom koja nije JS i tu i tamo sa rodbinom moga muza. Iskopavam neka stara prijateljstva iz skole ali nismo u istom gradu.
2. Moj muz je isto bio JS kad smo se upoznali ali smo oboje bili iskljuceni jer smo prekrsili neka pravila o moralnom ponasanju pa smo se ubrzo vencali kako nas ne bi iskljucili ali oni su ipak to uradili. Jas am bila veci fanatic od njega. On me je dosta razubedio od tog razmisljanja. On mi je bio prvi u zivotu. Nisam gledala fizicki izgled toliko,bilo mi je vazno da nekako budem ispravna pred bogom,iako mi on nije odgovarao u svemu.
Ja bi radije na neki privatniji nacin da vam opisem situaciju ako treba.
 

Back
Top