True Blood

Dr.Jekyll

Elita
Poruka
16.708
Jedna veoma zanimljiva serija koja se trenutno prikazuje na HBO kanalu.Na našem serija je prevedena kao PRAVA KRV na hrvatskom OKUS KRVI.
Radnja je smeštena u jedno malom mestu Bon Temps (Luizijana) i u seriji se dešavaju radnje između vampira i ljudi.Naime,vampiri (ali ne onakvi na kakve smo navikli da ih gledamo) traže da se njihova prava izjednače sa normalnim ljudima.
Gro aktera ove serije se okuplja u bar-restoranu Merlot gde i počinje zaplet serije kada u lokal dolazi vampir Bil među obične ljude i gde se zaljubljuju konobarica Suki i vampir Bil.Mnogi ljudi od vampira i hoće da zarade a "zlato" se nalazi u venama vampira i od njihove krvi se pravi nekakav afrodizijak zvan V-sok (verovatno nešto kao vijagra :D ).
Glavni akteri ove odlične serije su:

Sookie Stackhouse - konobarica

carousel_image_0_1.jpg



Bill Compton - vampir

carousel_image_1_1.jpg



Jason Stackhouse - Sukijev brat

carousel_image_2_1.jpg



Tara Thorton - Sukijeva najbolja prijateljica (inače moj najomiljeniji lik u seriji :D )

carousel_image_3_1.jpg



Sam Merlotte - gazda bar-restorana Merlot i potajno zaljubljen u Suki koja radi kod njega

carousel_image_4_1.jpg



Lafayette Reynolds - kuvar u bar-restoranu i lik koji privatno prodaje te famozne V-sokove

carousel_image_5_1.jpg



Eric Northman - viševekovno star vampir i ujedno gazda svih vampira iz okruga

carousel_image_6_1.jpg


U seriji se pojavljuju još mnogi likovi.
Serija je rađena u HBO produkciji i do sada je prikazana prva sezona koja ima 12 epizoda.
Trenutno se radi druga sezona a na kanalu HBO se trenutno prikazuju reprize prvog serijala.
Ko je imao prilike da prati prvi serijal ove fantastične serije neka iznese svoje mišljenje o trenutno veoma popularnoj seriji.
 
Odgledao par epizoda samo zato sto je u par njih Lizzy Caplan u koju sam zaljubljen ali mi se serija ne svidja kao ni ostatak gl.postave. Nisam neki veliki fan filmova i serija sa vampirima ali npr serija "Moonlight" mi je bila daleko zanimljivija i imala je bolje i kvalitetnije glumce :)
 
Kao zaludjenik za filmove/serije sa vampirima morao sam da pogledam i True Blood. ;)

Pocetak me nije bas nesto impresionirao. Mozda i zbog toga sto se na pocetku sve vrti oko Sookie, a dobitnica Oskara Anna Paquin bas i ne briljira kao glumica u ovoj seriji. Ali zato kasnije kako drugi likovi dobijaju vise prostora - tako serija postaje sve bolja i bolja. :super:

Kasnije sasvim dobra postava dobija i pojacanja u vidu Lizzy Caplan, Michelle Forbes (Ro Laren - Star Trek), Zeljka Ivaneka (Emile Danko - Heroes)... :D

Dobra zabava, dosta humora, vampiri, shapeshifteri... Sta jos da kazem sem da preporucim svima da pogledaju ovu seriju. :ok:
 
:D

Pocela je i druga sezona serije. Vec sam odgledao prvu epizodu Nothing But The Blood...

Naravno nova ubistva, nove misterije, novi protivnici... Michelle Forbes je dobila malo vise prostora...:ok:

Naziv epizode je zbog Jess koju Bill pokusava da vaspita na pravi nacin...

Da novina je i vampirski zatvor tj. podrum za mucenje, koji izgleda mnogo jezivo. :sad2:
 
Kako cime. U prvoj sezoni bila je samo jedna tema - ko je ubica. Dok je sve ostalo bilo sporedno.

U drugoj sezoni je sve drugacije. Radnja se odvija paralelno na nekoliko polja. I mnogo je zanimljivija.
 
Kako cime. U prvoj sezoni bila je samo jedna tema - ko je ubica. Dok je sve ostalo bilo sporedno.

U drugoj sezoni je sve drugacije. Radnja se odvija paralelno na nekoliko polja. I mnogo je zanimljivija.

Gledaj obavezno. Dosli su do 4-te epizode u drugoj sezoni. Sad su bas zakomplikovali stvari. Odlicna serija.

Odgledao vec tri epizode uzastopni extra serija;)

Drago mi je sto sam nasao....:super:
 
Kako cime. U prvoj sezoni bila je samo jedna tema - ko je ubica. Dok je sve ostalo bilo sporedno.

U drugoj sezoni je sve drugacije. Radnja se odvija paralelno na nekoliko polja. I mnogo je zanimljivija.
upravo tako,serija je o vampirima uglavnom a oni 12 epizoda traze serijskog ubicu koji je usput obican covek :S i taman se covek ponada da ce u drugoj sezoni biti bolje oni krenu pricu o ogromnoj braon svinji,babi koja moze da vibrira i o onom slepcu-sukijevom bratu..
 

Back
Top