Informatika(sa slabim znanjem matematike)

Hm,ja bih ti predlozila Etf,ali i sam znas(pretpostavljam)da tu ima matematike i matematike,ali opet.......
Mislim,moj fakultet je po mom i misljenju mnogih ljudi zaista najbolji sto se tice programiranja.Pa sta ces vise kad su nasi asistenti drzali kurseve ljudima u Microsoftu kod nas i u jos drugim zemljama.
moje licno misljenje ti je da donekle ne mozes bez matematike.Mislim,mozes ti da naucis da programiras i sve to,ali sta ces ako ti neko trazi da mu na primer u c-u napisese kako se resava kvadratna jednacina(i veruj mi to je najlakse sto mozes dobiti)i tome slicno,ili ako ti trazi da pomocu f-ja prebacis dekartove koordinate u polarne e onda ti jos tu treba fizika.

Mislim, necu da te plasim,ali dobro razmisli pre nego sto upises to sto hoces(mislim programiranje)aki nisi bas 'u dobrim odnosima' sa matematikom. :)

Pozdrav
 
mislim da etf nema veze sa pravim programiranjem... vise se bavi elektronikom i fizickim aspektima informatike... mnogo ces vremena provesti uceci neke opste stvari koje ti ne znace toliko (fizika, oet,...) za programiranje i informatiku. jedino ako ne mislis na ovaj novi smer.

a matematika ti je neizbezna ako zelis da se stvarno bavis programiranjem... moras da naucis matematiku jako dobro... od fakulteta su ti tu jedino PMF i FON, a kad se vec pominje Microsoft jedino je na FON-u uspostavio pravu saradnju (poseti www.ms.fon.bg.ac.yu i proveri).

moj savet ti je da odlucis izmedju FON-a(informacioni sistemi) i ETF-a (softversko inzinjerstvo). Visu elektrotehn. nemoj da uzimas u obzir, kao ni PMF, obzirom da ne volis matu, tamo je ima mnogo vise nego sto je potrebno.

Pozdrav!
 
Nije problem sto sad slabo znas matematiku ali ako nemas nikakvih sklonosti prema njoj nemoj ni u ludilu da upisujes neki od fakulteta za informatiku.
Inace moras da znas da ni na jednom od tih fakulteta te nece nauciti da programiras, to ces morati sam, vec ce ti samo dati neke osnove. I zbog toga ti je najbolje da pokusas da upises FON jer je objektivno mnogo laksi od gore pomenutih fakulteta.

PS. Ali tu ti se javlja jedan problem. Na FON-u se na prijemnom polaze matematika (uostalom, kao i na ovim drugim pomenutim fakultetima) i potrebno ti je negde oko 40 poena od mogucih 60 da bi mogao da se nadas da ces uci na budzet. Naravno ovo je pod uslovom da si sve cetiri godine imao prosek 5,00.
 

Back
Top