I pored rata i masovnog iseljavanja, BiH ima 4.590.310?

Ja imam bar dva druga, koji imaju i bosanske papire, a rođene su Nišlije... Jednostavno, imaju tamo neki rod i iskoriste to, kako bi uzeli i bosanske papire, a sve u svrhu izbegavanja raznoraznih obaveza prema republici Srbiji.

Inače, ono što je interesantno, je da su takvi bili i ostali najveći ratni huškači. Samo što kad je bio rat u Bosni, oni su se pozivali na srbijanske papire, a kad je bilo bombradovanje, oni su se izvlačili sa bosanskim papirima, ne bi li izbegli učešće u onome što propagiraju...:thumbdown:
 
Poslednja izmena:
Ja imam bar dva druga, koji imaju i bosanske papire, a rođene su Nišlije... Jednostavno, imaju tamo neki rod i iskoriste to, kako bi uzeli i bosanske papire, a sve u svrhu izbegavanja raznoraznih obaveza prema republici Srbiji.

Inače, ono što je interesantno, je da su takvi bili i ostali najveći ratni huškači. Samo što kad je bio rat u Bosni, oni su se pozivali na Srbijanske papire, a kad je bilo bombradovanje, oni su se izvlačili sa bosanskim papirima, ne bi li izbegli učešće u onome što propagiraju...:thumbdown:
Na stranu sto su tvoji drugari supci, kada se procenjuje broj ljudi koji zive u nekoj drzavi, gleda se prijava boravka, a ne ko kakav pasos drzi.
 
Ja mislim da su podaci tačni... Malo Hrvata možda ima previše

Ne verujem... Ako se u Republici Srpskoj rodi 10 hiljada dece godisnje,nemoguce je da Srba bude vise od 1.2 miliona (sa stopom nataliteta cak i manjom od 10 promila). Isto tako,nemoguce je da Bosnjaci i Hrvati sa svojih 23 hiljada zivorodjenih budu nesto mnogo iznad 2.3 miliona (pri hajmo reci nesto vecem natalitetu od 12 promila). Dakle,maximum bi bio negde 3.6 do (ajde) 3.7 miliona stalno prisutnih. Ne treba zaboraviti i to da je tokom i nakon rata desetine hiljada Bosnjaka,Srba i Hrvata srecu potrazilo u drugim zemljama (najvise po belom svetu) a o desetinama hiljada zrtava i da ne govorimo.

Ukratko,sa stopom nataliteta od 10-12 promila,tesko da se moze za samo 13 godina postici da BiH cak i nadmasi broj stanovnika iz 91.,i to sve uz naseljavanje Srba iz Krajine u RS.
 
Ne verujem u ove podatke, ali nikad se ne zna :eek::eek::eek:.

Kažu da u Bosni ima 31% pravoslavnih, a Srba ima 37%.
Da li verujete ovim podacima?

http://www.san.ba/index.php?id=3141

Ovaj podatak je tacan,jer to sto je veci procenat Srba u BiH nego sta ima pravoslavaca,samo je dokaz da postoje i Srbi drugih vjeroispovjesti;)
Mnogi nasilno pokatoliceni i poturceni,svjesni su svog srpskog porijekla,pa iako su prihvatili vjeru ugnjetavaca,ostali su svjesni svoje nacionalne pripadnosti,nazalost takvih je vrlo malo danas.
Prije rata i velik broj katolika i muslimana,osjecao se kao Srbi,ali nazalost zbog uticaja klerofasisticke katolicke crkve i islamskih fundamentalista,oni su tokom rata nasilno pohrvaceni i bosnjanizirani.;)
Da nije doslo do toga,danas bi procenat Srba u BiH bio i veci,jer ako je Srba prije rata u BiH bilo 1.2 miljona,sa ovim pristiglim iz okupirane R.S.Krajine, uz zrtve zlocinackih HV,HVO I ARBIH,broj Srba u BiH,kretao bi se oko 1.5 do 1.6 ,milijona.
 
Ali Broj Srba u BiH se prirodnim putem smanji za nekih 3 hiljade. A koliko ih jos bude manje zbog dolaska u Srbiju,i odlaska u trece zemlje. Ako je i doslo do povecanja tokom 90tih,to se dosad amortizovalo.

Ne znam koliko su podaci aktuelni, povecanje broja stanovnika 90 tih je bilo sigurno, ali ne na normalan nacin. A koliko mi je poznato i Srbi iz RS i Federacije vise pokusavaju u trece zemlje da idu nego u Srbiju, Srbija je bila vise aktuelna za vreme rata i kratko nakon njega, sad je stanje drugacije. Mozda gresim, ali oni koje poznajem sto su napustili RS i Federaciju su uglavnom otisli preko okeana, svega par njih u Beograd.
 
Ne znam koliko su podaci aktuelni, povecanje broja stanovnika 90 tih je bilo sigurno, ali ne na normalan nacin. A koliko mi je poznato i Srbi iz RS i Federacije vise pokusavaju u trece zemlje da idu nego u Srbiju, Srbija je bila vise aktuelna za vreme rata i kratko nakon njega, sad je stanje drugacije. Mozda gresim, ali oni koje poznajem sto su napustili RS i Federaciju su uglavnom otisli preko okeana, svega par njih u Beograd.

Upravo tako. Samo mi nije jasno kako to da prema EUROSTATU imamo pozitivan migracioni saldo (+ 11 hiljada 2007. godine). Nas Zavod ne vodi statistiku o spoljnim migracijama,pa moramo da sacekamo popis i ovde i tamo u BiH kako bismo znali sta je tacno.
 

Back
Top