INSIEME......SERBOITALIA

inagadadavida

Poznat
Poruka
9.864
U poplavi svakojakih predloga , koji srbiju guraju u rusko - belorusku federaciju ,ili u zajednicu evropskih drzava, pa cak i u neku brazilsko - indijsku kombinaciju.......setih se , da bi najbolje bilo da se privezemo za neku lepu, otmenu , ladju......kada vec nismo sposobni da plivamo sami...............

Elem, pre neki dan sam gledao na TV jednog naseg umetnika, koji je , onako , u sali pricao o ideji da se Srbija ujedini u zajednicku drzavu sa Italijom. Covek nije mnogo elaborirao tu ideju , a sve je bilo u kontekstu dobrog vica................

Ali,nesto mi ta zabavna ideja nije dala mira celo vece . Nesto mislim....poznato mi je da je vlada Srbije onomad , ne tako davno, velikodusno ponudila drzavni suverenitet na tanjiru Rusiji i Belorusiji da se te dve drzave istale, koliko kome treba Srbije, u nekoj suludoj drzavnoj zajednici SRB ( Srbija - Rusija - Belorusija )......takodjer vidim i da je potpuno legitimno deo suvereniteta , ili ceo , kako ko gleda , prebaciti na uniju evropskih drzava , poznatiju kao EU.

Pa sto bi onda, bilo cudno da ponudimo italijanima , da se udruzimo u neku srpsko - italijansku federaciju???.......Neka Serbo - Italiana Unija???

Nesto razmisljam, pa mi imamo mnogo vise zajednickog sa italijanima nego i sa rusima i sa ostatkom evrope zajedno.......sem toga , italija je jedna lepa , uredjena, vesela, hedonisticka zemlja, koja bi svojom pozitivnom energijom uticala na pomalo depresivnu srbiju da zivne, oseti malo mediteranskog sunca na umornom licu , i da konacno krene pravim putem.......ni u rusiju , ni u uniju, nego u San Remo....ili bar tu negde...........

Koliko god da sam razbijao glavu, jednostavno nisam mogao da nadjem niti jedan dobar razlog zasto Srbija ne bi osnovala tu italijansko - srpsku federaciju......nema socijalne, starosne , polne , esnafske grupe u srbiji kojoj to ne bi koristilo....naprotiv , za svakog bi se naslo po nesto.......



Evo, recimo hrana ........opste je poznato da nema srbina koji ne voli pizze , lazanje, spagete, plodove mora i sve ostalo sto cini cuvenu italijasnku kuhinju.....ko bi normalan imao nesto protiv , da se srpska nacionalna jela obogate sa elementima famozne italijanske kuhinje.......tako bi mogli da imamo peceno prasence garnirano spagetima bolonjeze ili gibanicu sa origanom.......kako god, s obzirom da nam se sa ruske strane, koja je najozbiljniji konkurent za neki savez drzava nudi "borsch" kao alternativa, mislim da dileme nema.........lignje , dagnje , hobotnice i skampi na buzaru VS prazne corbe sa krompircinom..........ko je lud da srce corbuljinu pored tako dobre alternative na drugoj strani stola??

Sport.........Italijani su zaludjenici za fudbal, kao i mi......Tu nas tek cekaju silni benefiti , u italijansko - srpskoj uniji........Mogli bi da igramo za pocetak , s obzirom na kvalitet fudbala , u nekoj italijanskoj 7B ligi, ali bi nasi majstori uskoro , siguran sam prokrcili put do skudeta......doduse , ima i druga varijanta , mozda i bolja, da se npr," Partizan" , koji ima crno bele dresove ujedini sa cuvenom starom damom "Juventusom", pa bi grobari mogli da navijaju za crno bele i dalje, a da se ne brukaju i nerviraju gledajuci kako im tim gubi od trecerazrednih belgijskih ili rumunskih ekipa.........

Sto se "Zvezde" tice, nesto nisam primetio u italijanskoj primeri tim koji ima crveno bele dresove, ali za "Zvezdu" ionako nema vise sanse da ozdravi , taman se utopila i u" Mancester united" ......

Srbi bi opet mogli da gledaju , kao nekada Barselonu, Bajern, Mancester ili Arsenal kako gostuje protiv nasih italijansko - srpskih timova, a italijani bi dobili nekoliko hiljada tifoza kakve nisu mogli ni da zamisle , pa cak ni u napulju.........svima dobro........

Konrurenti , rusi , opet nemaju bog zna sta da ponude kao kontra predlog....njihov fudbalski pedigre je jos gori od naseg , i to u ovim kriznim vremenima ,a kamoli nekada kada je "Zvezda" bila svetski prvak , a "Partizan" finalista kupa uefa...... tako da je svaka ideja o srpsko - ruskoj ligi , smesna sama po sebi.........

Elem , pored hrane, sporta, i mi i italijani volimo lepe zene......vole i rusi, ne kazem, ali nekako ...ipak su generacije srba rasle i sanjale italijanske lepotice, od Sofije Loren, preko Laure Antonelli, Serene Grandi, ili Agostine Belli........a koliko god pokusavao, ne mogu da se prisetim niti jedne rusko - beloruske lepotice koja je ostavila trag u odrastanju nekog srbina......rumene babuske tada , a ni sada nisu bile u modi, i tesko da bi neko pozeleo da zamislja jedru komsomolku na traktoru, dok mu se Sofija Loren smesi sa ekrana..........

Sem toga, imamo mi i italijani i jedan grad koji je koliko nas toliko i njihov.......takoreci , zajednicki........Trst je nas , oduvek bio , iako se nalazio u Italiji......Generacije i generacije su odlazile godinama na hodocasce u "nas Trieste"..i tu smo se osecali kao u Novom Sadu, ili Nisu......cak i bolje.......i nije to bilo pitanje prvih "leviski 501" ili "starki", to je jednostavno bio nezaobilazni deo odrastanja, prvo inistranstvo, prve prave pizze, i naravno prvi pravi espresso...........Tako lepe uspomene tesko da bi neko mogao da veze za neki Irkutsk, ili neku drugu nedodjiju u rusko - beloruskoj vukoyebini ( da izvinete na izrazu )........

Muzika........o, da . muzika.......pa ko se ne seca San Rema, Adrijana Celentana, Mine , i ostalih zvezda italijanske muzicke scene, ciji su se hitovi tako dugo i tako rado zvizdukali ulicama Beograda, Subotice, Kragujevca??........Nisam nikako mogao da se prisetim neke rusko - beloruske sansone koja je obelezila ove prostore kao npr. "Ke sera sera"......mislim da "kaljinka ' nije dobar primer, iako mi se samo ona mota po glavi kao ruski mega hit..........

Napokon, kada bolje pogledam unazad u istoriju.......pa mi sa italijanijma nikada nismo imali neke ozbiljne probleme, ratove, ili slicne zaebancije tako karakteristicne za ove prostore.....jeste da smo se u dva svetska nasli na razlicitim stranama, ali , iskreno , ti krajevi koje su drzali italijani pod okupacijom i nisu nesto osetili mnogo ratovanja.......Naprotiv, tamo gde su italijani bili, tu se stanovnistvo provuklo bez pokolja i nekih ozbiljnijih trauma.....Vise smo se poklali medjusobno nego sto nas je stradalo od italijanske vojske.....

A i sa katolicima , uopste, mi i nismo imali neke velike nesuglasice....mi smo se tukli sa turcima, sa komsijama pravoslavcima, ali sa katolicima i nismo.....dal nismo imali prilike ili nam se nesto nije dalo, ko ce ga znati, ali je tako........nemci sa kojima smo se akali dva rata su vise protestanti, bugari su pravoslavni, a turci su naravno , sve samo ne katolici........

Znam, znam, sada ce maliciozni da odmah pomenu ustase.......ali, ustase nisu katolici....ustase su bezboznici , jer niko ko u boga veruje ne bi mogao da radi ono sto su oni radili......tako da njih moram da eliminisem........i kada pogledam ponovo..pravi katolici , a italijani to jesu, nikada nisu imali sa nama neke velike nesuglasice......dobro, tu i tamo, ali boze moj ...niko nije savrsen......

Italijani cak nikada nisu imali , za razliku od rusko - beloruske alternative, nikakve aspiracije prema ovim prostorima.....nikada nisu bacali oko na srbiju, sem na nase devojke, i to bi moglo da bude jedino sto bi mogao da im zamerim.....tudje hoce, svoje ne daju.........

I tako, eto.......razmislite da li bi bilo dobro da se ponudimo gospodinu Berluskoniju kao "nova italijanska regija" .......meni licno bolje zvuci nego "nova ruska gubernija"......a i Berluskoni je faca...smeker , hedonista, zenskaros, mangup........a takvog jednog slicnog smo nekada imali, i sasvim dobro prolazili...........

I to opet nije sve......Italijani imaju mnogo iskustva sa albancima , pa bi mogli da nam pomognu .... da nas nauce kako to albanci mogu da zive na jugu drzave , kao kod njih , a da ne traze autonomiju.

Iako, mislim da znam......ko je lud da iz albanije prepliva do italije , i da od italije ponovo pravi albaniju iz koje je pobegao.....niko , pa ni albanci........
 
VIVA SERBOITALIA!!!

images
 
ma sta cemo mi svetu (kao da nas je neko zvao tamo) ? koliko bi koristi imali od tako necega, toliko bi radikala izaslo da lomi izloge sto je Rim "glavniji" grad od BG. nama definitivno treba jos jedna okupacija od nemaca, s' tim da ih zamolimo da ostanu nesto duze (npr. zauvek) jer mi sami ne umemo da resavamo probleme, za suprotno smo majstori. a i lepse bi se osecao da mi direktor bude neki "Paolo" nego neka smradina sa stranacki ispranim, osusenim i dobro provetrenim mozgom.


salute !
images
 
batice........zapali mi iz zivota, shabane polupismeni.........:roll:

Ja sam za tebe, bre, Leon Uris i Hemingvej zajedno......a pri tome i Tajson, ako treba da ti nalupam samare......:mrgreen:

Ajde, uzmi nekoliko dana slobodno iz skole, da procitas tekst.......nije lako vama , polupismenima......:mrgreen:

Ccc, opet ta nervoza. A da si Tajson, to ti verujem, verovatno ste pohadjali iste "univerzitete", zracite identicnim intelektom.:rotf:
I da ti samo nesto kazem, nemoj se sekirati, nije sramota biti nepismen i ne znati da sam napises neki tekst. I prepisivanje je "neki" pozitivan korak, makar pokazujes trud. Znam da to nije bas mnogo ali bolje ista nego nista. Jednog dana ces mozda i nauciti da se potpises bez palca.
Priznaj sebi da imas problem i zatrazi pomoc, tako mozda i savladas osnove pismenosti.
Nadam se da se nisi preterano uzrujao i da me neces ponovo tuziti uciteljici.
P.S. Ne ljutim se na tebe sto si me prosli put tuzio. Gde bi mi bila dusa da se na tebe naljutim...:hahaha::hahaha::hahaha:
 

Back
Top