Virusi....

vldmr

Obećava
Poruka
93
Kada ukljucim comp.windows se podigne,ali ne mogu da pokrenem nijedan program.Startuje se system security.Skenira sistem i kaze mi da imam 25 virusa i da ne mogu startovati programe dok ne izbrisem viruse.Daje mi neke opcije i kada kazem YES, trazi mi broj viza kartice i da uplatim mislim nedih 50 dolara i da izbrise viruse.Posto nemam vizu i slicno...Dali ima neki free program koji butuje sistem i to regulise.Probao sa Kaspersky miror, i mini dr web live cd, ali ne mogu.Ako neko moze pomoci zahvalio bih .Ili ako neko zna gde u Beogradu mogu kupiti taj System security program
 
To i jeste virus, i on ti blokira komp.
Skini program SmitFraudFix http://siri.urz.free.fr/Fix/SmitfraudFix_En.php

Imas tu i uputstvo kako se radi sa njim, pa kad zavrsis onda probaj da instaliras NOD32 ili Avira , i preskeniraj ceo komp da ti pobrise ostale viruse.

Mada je vrlo moguce da ces morati ponovo da instaliras sistem .


Hvala.Pokusao sam ali nije taj program mogao nista da popravi.Isto se nije mogao pokrenuti kao ni ostali sa diska.A nije imao opciju da skenira tu particiju sa drugog diska.
Nov sam ovde pa se izvinjavam moderatoru i ostalima sto sam promasio grupu.A instalirao sam ponovo sistem i sada je sve u redu
 
Uh taj je gadan,to nije virus nego ti se neko uhakovao u kompjuter i postavio taj programcic koji trazi da platis pa ce ti onda odblokirati.Ti bi trebao lepo da vidis nekako da iskopiras ako ti nesto treba sa tog hard diska i sve to lepo da pobrises i instaliras windows ponovo.Cisto sumnjam da ces moci da instaliras bilo sta a da ti ne bude pravilo probleme.
 
nadji na netu slax i skini boot verziju za usb. namontiraj na usb i imaces prirucni OS zasnovan na linuxu na svom flesu. podesi first boot device na usb i podigni sistem sa flesa. odatle kopiraj sva dokumenta koja zelis da sacuvas i pregazi OS ponovo.
 
Juce dobijem mail ove sadrzine /
Narednih dana morate paziti da ne otvarate mail zvan 'invitation' ,
bez obzira tko vam to salje, jer to je virus koji 'otvara'
olimpijsku baklju koja izgori hard disk na vasem kompjuteru. Ovaj
virus cete dobiti od osobe koju imate u vasem adresaru, zato
morate ovaj mail poslati na sto vise adresa, jer bolje je
dobiti ovaj mail 25 puta, nego dobit virus i otvoriti ga.
Ako dobijete mail sa imenom ' invitation' ne otvarajte
ga nego ga odmah obriąite. To je najgori virus (objavljeno na CNN-u),
klasificiran od Microsofta kao virus najrazorniji ikad postojeci.
Ovaj virus otkriven je jucer poslijepodne od MCAfee, te za taj virus joą nema
obrane.
Ovaj virus uniątava sektor Zero hard diska, gdje je vitalna
informacija skrivena. Poslije toga je vaą hard disk
neupotrebljiv, kao i podaci na njemu.
Posaljite ovaj mail svima Vama poznatima!!!
Informaciju moľete provjeriti na internetu !

ESET NOD32 Antivirus informacija, verzija baze podataka virusnih potpisa 4087 (20090519) __________

poruka je provjerena programom ESET NOD32 Antivirus.

http://www.eset. com.hr
Nije na odmet da obratimo paznju na taj novi virus.
 
@scorpiodoboj

Ne budi toliko naivan i ne nasedaj na svakojake poruke. Taj lažni "Invitation" virus je poznat već par godina i nije nikakav "novi" virus! A pošto je i CNN to objavio (koliko vidim), tek onda to ne treba uzimati zdravo za gotovo.

Što se e-mailova tiče bitno je NE KLIKTATI na Attachmente koji stižu od nepoznatih pošiljaoca! ;)
 
@scorpiodoboj

Ne budi toliko naivan i ne nasedaj na svakojake poruke. Taj lažni "Invitation" virus je poznat već par godina i nije nikakav "novi" virus! A pošto je i CNN to objavio (koliko vidim), tek onda to ne treba uzimati zdravo za gotovo.

Što se e-mailova tiče bitno je NE KLIKTATI na Attachmente koji stižu od nepoznatih pošiljaoca! ;)

Ovaj mail su mi poslali ljudi iz moje firme.Obzirom da sam skoro imala problema sa nekim virusima, vrlo sam oprezna i za ovaj prvi put cujem.
Hvala ti puno na savjetu.:)
 

Back
Top