zastavino oruzje

Zavisi, kvalitet varira od serije do serije starije serije su bile kvalitetnije.Odnos cena kvalitet je najidealniji kod ruskih pusaka,isto je starija proizvodnja kvalitetnija .Posto sam krupnije grade ja sam za ruske puske pravio kiundak,i dobio sam puske kpje po kvalitetu i izgledu ne zaostaju za mnogo skupljim.
 
Nisi naveo koje te interesuju zastavine puške - karabini ili sačmarice. Što se tiče karabina veoma su dobri ali im je loša finalna obrada, ali sve to može dobar puškar da reši. A što se tiče sačmarica položare su ok, dok su bokerice veliki škart, znam iz iskustva mojih lovnih kolega, dvojica imaju položare koje su sve živo pretrpele, a jedan ima bokericu koja je "hronično" neispravna ili na ivici neispravnosti, tj.postaje opasna i za samog korisnika (mislim da je neispravnost te bokerice jedan od razloga što prošle godine nije lovio).
 
Dvadeset cetiri godine lovim zastavinom bokericom, ima fenomenalan posim. Grubog finisa . Tvrdo hromirane cevi iznutra, prodjes cetkom i ko nove. Kada sam je kupio teze se otvarala pa sam je nosio u zastavin servis da joj srede otvaranje. To je moje iskustvo sa njom a pucao sam sa njom od prepelice do vepra. Karabin imam 30-06 isto Zastavin , ekstra, fenomenalan komad oruzja.
 
Boljka su im inače igle na bokerici, znaju da puknu, ali nije nerešiv problem. A i ključ za zatvaranje im je nešto kao redovan problem.
A ti 13-08 verovatno imaš onu bokericu koju su radili sa beretom (ustavari samo sklapali)!
 
Sta je vasa preporuka za svinje:8x57 ili 30-06?[/QUOTE

Izmedju ta dva za svinju moj favorit je 30-06. E sad ako imas para da izdvojis za vise karabina, za svinju ti je najbolja stvar 9,3x62. To gde udari ni trava ne nice. Salu na stranu , zaista ako imas novca da kupis karabin samo za divlje svinje to ti pomenuta devetka ako spadas u onu drugu kategoriju gde i vecina srpskih lovaca kupi 30-06 i pucas od lisice i sakala , preko srndaca i divlje svinje do jelena, samo vodis racuna o gramazi zrna i distanci.
 
Nemam iskustva sa karabinskom municijom.kolega 13-08-1971 sta preporucujes od za lisicu sakala svinju i srndaca(za koju divljac koja gramaza i distanca) posto si mi preporucio 30-06?unapred hvala.

Od domaceg PPU imas od 9 i 11 grama. Ovaj od 9 grama sa mekim vrhom koristi za dlakave predatore i srndaca. Od 11 grama imas zrno sa mekim vrhom i zrno tipa GROM sa tvrdom kosuljicom. Zrno sa mekim vrhom koristi na blizim distancama a GROM na vecim distancama (preko 100 m) iz razloga sto Grom ima vecu probojnost i pravi izlaznu ranu pa ces imati bolji krvni trag za pracenje. E sad kod stranih proizvodjaca imas vecu paletu zrna razlicite tezine. Ako sam ukapirao ti bi prevashodno lovio divlje svinje onda upucaj karabin sa zrnom PPU od 11 grama i nema glava da te boli za pocetak. U celoj prici najbitniji je dobro plasiran hitac i da izbegavas pucanje na distancama preko 150m sto je realno krajnja granica za lovacko pucanje. Ne obracaj previse paznje na price o hicima i odstrelima divljaci na distancama od preko 200m to su retki izuzeci , u svakodnevnoj lovnoj praksi gro divljaci je odstreljen na distancama do 100m. DOBAR POGLED!
 
Poslednja izmena:

Back
Top