Slicno / razlicito

Evo i ja cu da odgovorim.....Po meni...mi sebe najvise mozemo da iznerviramo.Nebitno koliko smo skloni uticaju drugih ljudi i koliko podlezemo necijem misljenu ili se obaziremo na druge,tudja misljenja...mi sebe najvise mozemo da izvedemo iz takta..
Primer:trudimo se oko necega i pogresimo-ne uspemo-to stanje... naseg neuspeha je daleko gore od neuspeha neke nase bliske osobe.Svi smo ma kakvi da smo-egoisticni .
S toga,kada trazimo osobu,nadjemio je upoznamo,nikada nam se nece dopasti ukoliko poseduje najnegativnije ili najpozitivnije osobine koje leze u nama.Mi cemo prepoznati sebe u toj osobi i ta osoba ce nas nervirati.Isto,ukoliko je ta osoba cista suprotnost nama necemo videti nikakvu pozvezanost sa njom i bice nam prvo enigmaticna, ali i interesantna(za istazivanje),osvajanje.Kasnije cemo zbog te nepovezanosti biti u totalnoj distanci sa njom jer nas nista za nju ne veze.

Mislim da je bitno da ta druga osoba bude takva da upotpunjuje nas,da bude nasa polovina.....
 
Trazimo ljude koji su slicni nama...Mislim na osobe suprotnog pola.....
Neki 'pak kazu da se suprotnosti privlace,neki imaju sasvim obrnuto misljenje.
Sta vi mislite o tome?

Jedna ljudska licnost se sastoji od raznih uverenja, raznih licnih ukusa, bezbroj teznji ...
Mogu hriscanin i ateistkinja da se zavole, no sansa za srecan zajednicki zivot bice kriticno mala, sto ipak ne znaci da nije moguce.
I zamislite sad devojka zeli u diskoteku, a momak svira na klaviru i interesuje ga samo klasika. Dakle, moguce je, samo bice potrebno dosta dodatnog napora, razumevanja i tolerancije.
Dok na primer razlicitost u temperamentima zna da osigura i te kako cvrstu i srecnu zajednicu, razlicitost u zanimanjima zna da otvori sasvim novi i siri krug ostvarivanja novih mogucnosti...
Dakle, na kraju mozemo sve da svedemo na i finalne dve kategorije ljudi,
pozitivci i negativci, medju njima trajno zajednistvo nalazice se uvek u krajnje neizvesnom stanju.

:)
 
Evo i ja cu da odgovorim.....Po meni...mi sebe najvise mozemo da iznerviramo.Nebitno koliko smo skloni uticaju drugih ljudi i koliko podlezemo necijem misljenu ili se obaziremo na druge,tudja misljenja...mi sebe najvise mozemo da izvedemo iz takta..
Primer:trudimo se oko necega i pogresimo-ne uspemo-to stanje... naseg neuspeha je daleko gore od neuspeha neke nase bliske osobe.Svi smo ma kakvi da smo-egoisticni .
S toga,kada trazimo osobu,nadjemio je upoznamo,nikada nam se nece dopasti ukoliko poseduje najnegativnije ili najpozitivnije osobine koje leze u nama.Mi cemo prepoznati sebe u toj osobi i ta osoba ce nas nervirati.Isto,ukoliko je ta osoba cista suprotnost nama necemo videti nikakvu pozvezanost sa njom i bice nam prvo enigmaticna, ali i interesantna(za istazivanje),osvajanje.Kasnije cemo zbog te nepovezanosti biti u totalnoj distanci sa njom jer nas nista za nju ne veze.

Mislim da je bitno da ta druga osoba bude takva da upotpunjuje nas,da bude nasa polovina.....

:super::super: Extra!
 
Nisi napricala svasta nego si zvucala kao da se bavis politikom :lol:. Znas ono, mnogo rekla, a rezime na kraju - :eek: :D. Ali, polako... Ima vremena pa cu shvatiti :rumenko:.

Cini mi se da se cesto desavaju ne poklapanja izmedju onih koje odaberemo za trajnu vezu (brak) i onih koji nas kao magnetom privuku na prvi pogled, intuiciju, sta li vec...a nisu bas idealni za planiranje buducnosti. U prevodu, mislim da uglavnom postoje razlicite kategorije ljudi, pa samim tim i za razlicite namene.

Verovatno je moguc i spoj navedenih kategorija, ali je to (cini mi se) redje i trazi ili neku slucajnost u poklapanju potraznje sa ponudom ili sa godinama stojimo malo vise na brdu, te malo bolje vidimo, razumemo, delujemo...

Vrlo je moguce da sam bila ne dovoljno razumljiva (ali ajde malo da mu ga dam po ne razumljivosti :lol:), a i termini su mi bili kao da radim u trgovini sa robom siroke potrosnje :D. Sve je to bilo radi lakseg objasnjenja :aha: :D.

P.S. Mislim da je tema sjajna.
 
Nisi napricala svasta nego si zvucala kao da se bavis politikom :lol:. Znas ono, mnogo rekla, a rezime na kraju - :eek: :D. Ali, polako... Ima vremena pa cu shvatiti :rumenko:.

Cini mi se da se cesto desavaju ne poklapanja izmedju onih koje odaberemo za trajnu vezu (brak) i onih koji nas kao magnetom privuku na prvi pogled, intuiciju, sta li vec...a nisu bas idealni za planiranje buducnosti. U prevodu, mislim da uglavnom postoje razlicite kategorije ljudi, pa samim tim i za razlicite namene.

Verovatno je moguc i spoj navedenih kategorija, ali je to (cini mi se) redje i trazi ili neku slucajnost u poklapanju potraznje sa ponudom ili sa godinama stojimo malo vise na brdu, te malo bolje vidimo, razumemo, delujemo...

Vrlo je moguce da sam bila ne dovoljno razumljiva (ali ajde malo da mu ga dam po ne razumljivosti :lol:), a i termini su mi bili kao da radim u trgovini sa robom siroke potrosnje :D. Sve je to bilo radi lakseg objasnjenja :aha: :D.

P.S. Mislim da je tema sjajna.
Sad kad sam citala tvoj post-podseti me na odnos izmedju ponude i potraznje dobara na trzistu koje preduslovljava cena,ekonomska situacija,neke druge ekstremne vrednosti kao i preferencija potrosaca:)
Hhihihihi:)
Hvala ti na odgovoru:)
E da,hvala ti na komplimentu za temu :)
 
Bas sam ga uprostila onoliko, znam :lol:. Sta cu kad nekako volem, sestro slatka, da svedem stvari na sto jednostavnije, mozda cak i banalizujem stvari :roll:, ali mozda i nisam daleko od istine :think:.

Da, dopada mi se tema bas zato sto je jednostavna, konkretna, jasna i deo svakodnevnog zivota i dilema koje imamo u njemu :ok: :).
 
Bas sam ga uprostila onoliko, znam :lol:. Sta cu kad nekako volem, sestro slatka, da svedem stvari na sto jednostavnije, mozda cak i banalizujem stvari :roll:, ali mozda i nisam daleko od istine :think:.

Da, dopada mi se tema bas zato sto je jednostavna, konkretna, jasna i deo svakodnevnog zivota i dilema koje imamo u njemu :ok: :).
e da,bas to.Mislim polemise se o svakakvim stvarima,ali o nekim konkretnim,svakodnevnim,dubljim...koje su deo nas....ne...To su teme gde zaista svako moze da se prikljuci,napise nesto , ujedno i preko drugih sazna nesto novo,a jako bitno.
Mozda neki jednostavno izbegavaju takve teme...ne zele da saznaju istinu....Ali ok....:)
 
Trazimo ljude koji su slicni nama...Mislim na osobe suprotnog pola.....
Neki 'pak kazu da se suprotnosti privlace,neki imaju sasvim obrnuto misljenje.
Sta vi mislite o tome?

Razlike treba da postoje i to je dobro...i karakteri mogu biti razliciti...samo je je neophodno da dvoje ljudi koji su u vezi ..zajedno..u braku...kaoko god.....imaju ista ili slicna interesovanja...jer ako to nije slucaj onda je objektivno vrlo teshko ...biti sa nekim ...
 
Slicni karakteri su bolja kombinacija za celi zivot, uglavnom ide mirnije i bez talasanja jer poznajuci sebe lakse i dublje upoznamo osobu sa kojom cemo ziveti.
Razliciti karakteri se brze privuku, traje najcesce kratko ali dok traje jako je i za nezaborav.
Ljudi biraju po svojim shvatanjima i sklonostima.
 
i to da tražimo slične i da se različitosti privlače su čisti klišei... sve zavisi od prioriteta, šta je kome najvažnije i koliko ože i hoće da po tom pitanju pravi kompromise... mada neka inicijalna slicnost bi morala da postoji, a te razlike mogu da budu cisto formalne.
 

Back
Top