Antivirusi

S

somi

Gost
Ajde da mi neko malo objasni o virusima posto ja imam NORTON,
e sad mi neko kaze da bi pored njega trebao da imam i neke druge antiviruse.
KOJE? i zbog cega? i jos kakvi sve to virusi mogu da budu i sta su to oni neki
spamovi i da li reklame mogu da naskode PC.
Hvala.
 
somi:
Ajde da mi neko malo objasni o virusima posto ja imam NORTON,
e sad mi neko kaze da bi pored njega trebao da imam i neke druge antiviruse.
KOJE? i zbog cega? i jos kakvi sve to virusi mogu da budu i sta su to oni neki
spamovi i da li reklame mogu da naskode PC.
Hvala.

Slusaj nisam ni ja bas neki strucnjak ali ako imas Norton 2004 kao ja samo podesi da ti auto protect bude enable i da ti provera mail.Uradi mu jednom sedmicno update i scan i neces imati nikakvih problema,ne trebaju ti drugi antivirusi.Spamovi su ti nezeljeni mailovi i to nema veze sa antivirus programom.
Pozdrav1 :wink:
 
somi:
Ajde da mi neko malo objasni o virusima posto ja imam NORTON,
e sad mi neko kaze da bi pored njega trebao da imam i neke druge antiviruse.
KOJE? i zbog cega? i jos kakvi sve to virusi mogu da budu i sta su to oni neki
spamovi i da li reklame mogu da naskode PC.
Hvala.

Ako imas Norton to ti je sasvim dovoljno da se zastitis od virusa, ne treba ti nikakav drugi AV Program. Sad ce neki reci Kaspersky je bolji od Nortona. "Mozda" ali Norton je odlican dok god mu se vrsi redovno Update ( nadogradnja baze podataka o virusima i sl.) kao naravno i drugi AV programi.
Ni slucajno ne istaliraj dva AV programa na jednom racunaru. To zna strasno zeznuti stvari, tako da ti posle sledi jedino Nova instalacija Windows-a. Znaci jedan AV Program je sasvim dovoljan. E sad, sam Norton ti nece bas pruziti 100% sigurnost. Za vecu sigurnost nabavi neki Firewall. Norton Personal Firewall je jako dobar, preporucujem ti njega. Ako ti je mrsko da skidas 20mb file sa neta onda uzmi Zone Alarm. Mali je i besplatan. A jako dobro kontrolise aktivnost interneta. Spam ti je u stvari reklama koja ti stize kao Mail na tvoju adresu i tako puni sanducic. Nisu opasni ali su dosadni. Reklame na netu mozes zaustaviti tako sto ces nabaviti neki PopUP Stoper. Dovoljno je da ukucas u Google PopUp stoper i downloadujes ga:) Ako ima jos kakvih pitanja samo pitaj

Pozdrav
 
Pa sad mi nije jasno za sta sluzi taj zone alarm i firewall i jos
sam video neke programe kao sto je spybot za sta on sluzi.
i jos nesto ima neki program anti trojan pretpostavljam cemu sluzi
ali zar i norton ne pronalazi trojance pa onda mi anti trojan ne treba jer tako.
 
pazi,muka mije od svih tih antivirusnih programa, samo malo pregledaj forum, znaci .... sve isto sranje tj.navlachenje !!!!!
sve sam skino sa racunara, i ne zanima me.
imam samo ad aware i higijenishem ga redovno!!!!
pozdrav svim pravima !!!!!
 
somi:
Pa sad mi nije jasno za sta sluzi taj zone alarm i firewall i jos
sam video neke programe kao sto je spybot za sta on sluzi.
i jos nesto ima neki program anti trojan pretpostavljam cemu sluzi
ali zar i norton ne pronalazi trojance pa onda mi anti trojan ne treba jer tako.

Ko ima instaliran NORTON SYSTEM WORKS 2004 ne trbaju mu spy i adware jer on to ima ugradjeno (mislim da 2003 to nema)zastitni zid FIREWALL je poseban program i on se treba instalirati da se zastitite od upada u OS,zone alarm je popularan ali je bolji symantekov.
Osim navedernog obavezno treba imati WINDOW WACHER5 koji brise sve sto se nakupi sa neta, drugi AV PROGRAM ne treba da se instalira jer moze postojati SAMO 1 bez obzira koji je, bilo je ovde dosta predloga da se reinstalira O SISTEM zbog problema sa nagomilanim materijalom skinutim sa neta koji ozbiljno opterecuje OS, pomenuti W Wacher to resava, XPSP2 ima i vatreni zid pa ko ga ima ne treba mu poseban vatreni zid jer treba imati samo 1 ,
sto se tice ANTI TROJAN programa isti je specijalizova za otkrivanje i unistavanje istih pa ga u nekim situacijama treba instalirati jer antivirusni programi u nekim slucajevima ga ne prepoznaju odnosno otkriju ga ali ga ne mogu neutralisati,

ovo su moja iskustva i na osnovu njih vec dugo vremena nemam nikaKVIH PROBLEMA SA VIRUSIMA TROJANCIMA I OSTALIM SLJAMOM SA NETA.

kO IMA NEKI DRUGI avp PROGRAM TREBA DA IMA SPY I ADWARE PROGRAM JER nsw NIJE PROGRAM NEGO sistem KAO NEKI MALI op. sISTem STIM STO GA MOGU IMATI SVI KOJI IMAJU MALO JACE MASINE JER SLABIJE MANJE ILI VISE KOCI.
Mislim da sam odgovorio onom delu ucesnika na forumu koji nesto manje od mene poznaju ovu problematiku.
One iskusnije molim da me dopune ali bez toga koji je bolji AVP i sl.da ne zbune manje upucene ucesnike medju kojima sam se i ja do skoro nalazio!
 
Nemam Antivirus program na racunaru niti cu ga ikad vise instalirati.Na ovom sveti ima toliko sljama da se ne vredi boriti.

Pozdrav svima vama

I samo jos nesto.
Sta znaci tim pederima da prave viruse sta hoce da dokazu time .
Kazite mi jer primaju plate mozda zbog toga
Nemaju nikakve koristi samo gube vreme na pogresne stvari
Ali sta da se radi uvek ce biti takvih govnara
 
E samo jos nesto koliko sam ja sada shvatio posto ja imam NORTON 2003, ZNACI TREBA JOS DA NABAVIM:
1.Norton Personal Firewall
2.PopUP Stoper
3.zone alarm
4.WINDOW WACHER5

i to bi bilo to onda sam dobro zasticen jer tako i da li ce mi mozda sve ovo opteretiti PC.
 
somi:
E samo jos nesto koliko sam ja sada shvatio posto ja imam NORTON 2003, ZNACI TREBA JOS DA NABAVIM:
1.Norton Personal Firewall
2.PopUP Stoper
3.zone alarm
4.WINDOW WACHER5

i to bi bilo to onda sam dobro zasticen jer tako i da li ce mi mozda sve ovo opteretiti PC.

1 i 3 su ti firewalls tj isti programi razlicitih proizvodjaca, umesto jednog od njih stavi addware6, window wacher5 se koristi s vremena na vreme, ja ga instaliram obrisem tragove sa neta pa ga deinstaliram, posto imas nortona ovi mali programcici ti nece mnogo vise opteretiti PC!
 
Anonymous:
I samo jos nesto.
Sta znaci tim pederima da prave viruse sta hoce da dokazu time .
Kazite mi jer primaju plate mozda zbog toga
Nemaju nikakve koristi samo gube vreme na pogresne stvari
Ali sta da se radi uvek ce biti takvih govnara
1-Recimo da
2-Zar ti radish nesto od cega nemash koristi?
 
vecina antivirusa je dobra i uspesno funkcionisu ako se redovno updatuju.Npr ja sam koristio norton(2002,2004) i mnogo mi memorije zauzima jer sa njim dolaze jos nekih 300 kur*c*,kaspersky(pored njega mi uso virus),sophos2003, ali najbolje mi do sad radi pccillin2002 i ne moz' ni Bog otac da prodje pored njega i uopste mi ne usporava komp niti ocitavanje windowsa.
 
Nemoj samo norton molim te,gusi masinu pokrece ni sam neznam koliko procesa i pri tom ga jedu virusi(pogledaj malo po diskusijama koliko se ljudi zali na norton), pri tom nemozes skroz da ga iskljucis.
Klasican moronski program koji kada instaliras treba da bude centar pc-a.
Probaj novi kaspersky 5 personal ili jos bolje nod32 ako se snadjes za kor.ime i sifru za update i videces razliku pre svega u procesima a posle toga i u radu, a pritom mozes oba da ih imas na kompu, pa ako jedan zataji (sto cisto sumnjam) drugi nece.
Pozdrav
 
Nemoj samo norton molim te,gusi masinu pokrece ni sam neznam koliko procesa i pri tom ga jedu virusi(pogledaj malo po diskusijama koliko se ljudi zali na norton), pri tom nemozes skroz da ga iskljucis.
Klasican moronski program koji kada instaliras treba da bude centar pc-a.
Probaj novi kaspersky 5 personal ili jos bolje nod32 ako se snadjes za kor.ime i sifru za update i videces razliku pre svega u procesima a posle toga i u radu, a pritom mozes oba da ih imas na kompu, pa ako jedan zataji (sto cisto sumnjam) drugi nece.
Pozdrav
 
ne bih ti savetovala da korstis norton jer uopste ne valja, pogotovo 2002!!!!
mnogo usporava masinu, windows po pola sata ne moze da se podigne i mnogo koci sve sto radis, a narocito internet konekciju!!! ja sam imala norton i kompjuter mi je pokupio sve sto je stigao sa interneta, milijardu trojanaca i crva, a kad ga skeniras ne pokaze nista!!!!!!
sad imam kasperski i mogu da ti kazem da je fenomenalan! a i najveci provajderi u svetu koriste kasperski, pa ti vidi sta je najbolje.
 
macence:
ne bih ti savetovala da korstis norton jer uopste ne valja, pogotovo 2002!!!!
mnogo usporava masinu, windows po pola sata ne moze da se podigne i mnogo koci sve sto radis, a narocito internet konekciju!!! ja sam imala norton i kompjuter mi je pokupio sve sto je stigao sa interneta, milijardu trojanaca i crva, a kad ga skeniras ne pokaze nista!!!!!!
sad imam kasperski i mogu da ti kazem da je fenomenalan! a i najveci provajderi u svetu koriste kasperski, pa ti vidi sta je najbolje.

PRVO: ovde se ne pravi razlika izmedju NORTON SYSTEM WORKS-a i NORTON ANTIVIRUSA, NSW je sistem a N ANTIVIRUS samo program, ako NSW koci comp (na slabim masinama) to ne moze N antivirus.
Budite malo precizniji i ne mesajte sistem sa programom ne mogu za uporedjenje da sluze na primer KASPERSKI i NSWORKS jer su dve razlicite stvari, moze KASPERSKI i NORTON ANTIVIRUS (i ovde vazi : koji kasperski i koji norton).
Inace na athlpnu 2400+,512mb imam NSWORKS 2004 (ciji antivirus cisti i spy i adware) vec duze vremena i do sada mu nista nije proslo od stetocina sa neta a moju masinu ne koci odnosno ja to ne primecujem!
 
macence:
ne bih ti savetovala da korstis norton jer uopste ne valja, pogotovo 2002!!!!
mnogo usporava masinu, windows po pola sata ne moze da se podigne i mnogo koci sve sto radis, a narocito internet konekciju!!! ja sam imala norton i kompjuter mi je pokupio sve sto je stigao sa interneta, milijardu trojanaca i crva, a kad ga skeniras ne pokaze nista!!!!!!
sad imam kasperski i mogu da ti kazem da je fenomenalan! a i najveci provajderi u svetu koriste kasperski, pa ti vidi sta je najbolje.

Pa ***** mu misha sad!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Kako ne valja? Norton je dobar!
Ne koci uopste! ( bar ne kod mene, ja ne znam sta vi radite sa tim racunarima :shock: ) Nemojte govoriti da nevalja...uzasno me pogadja :evil: :evil: . i jos da kazem da se ne secam kad sam dobio virus zadnji put! a imam Norton, Norton S.W
:evil:
 
DEVIL:
20 godina radim s racunarom valjda znam kad imam Virus a kad ne. :evil:
Taman posla da neznas, nije to u pitanju, i ja sam godinama koristio nortona, jednostavno je bio najbolji ali kad su poceli da prolaze virusi i (sa redovnim update-om) da ga jedu, bukvalno mi ga je virus deaktivirao onda sam okrenuo drugi list i video kakvo je sranje. Slazem se daje najbolji av koji covek koristi i na koji se navikne, ali i od boljeg ima bolji i jednostavno se treba naviknuti na to.
Koliko se secam onog trenutka kad sam sklonio nortona kaspersky mi je nasao 4 ili 5 virusa i trojanaca koje norton jednostavno nije video, nekazem da su bili aktivni ali su jednostavno bili u sistemu.
Pozdrav
 
Ja sam do danas imao NSW2004 i radio je super.Od druga koji je serviser sam cuo da je bilo slucajeva da i on pusti virus pa sam uzeo najnovijeg McAfee jer kazu da je on cudo. Index zastite mi je sada na 10 ali i dalje ne znam kako ga treba podesiti? Sta da radim?
 
bgcvele:
DEVIL:
20 godina radim s racunarom valjda znam kad imam Virus a kad ne. :evil:
Taman posla da neznas, nije to u pitanju, i ja sam godinama koristio nortona, jednostavno je bio najbolji ali kad su poceli da prolaze virusi i (sa redovnim update-om) da ga jedu, bukvalno mi ga je virus deaktivirao onda sam okrenuo drugi list i video kakvo je *. Slazem se daje najbolji av koji covek koristi i na koji se navikne, ali i od boljeg ima bolji i jednostavno se treba naviknuti na to.
Koliko se secam onog trenutka kad sam sklonio nortona kaspersky mi je nasao 4 ili 5 virusa i trojanaca koje norton jednostavno nije video, nekazem da su bili aktivni ali su jednostavno bili u sistemu.
Pozdrav
E pa sad isto tako postoje Virusi koje Kaspersky ne vidi, a norton vidi..

Pozdrav
 

Back
Top