ZASTO LJUBAV BOLI
Strana 1 od 9 12345 ... PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 217

Tema: ZASTO LJUBAV BOLI

Obećava angel 87 (avatar)
    Učlanjen
    08.05.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    28

Wink ZASTO LJUBAV BOLI

Do sada sam u zivotu volela vise puta i svaki put me ta ljubav bolela.To jeste najlepse osecanje na svetu,ali kada prestane sa jedne strane ili kada neko izda ljubav,mnogo boli.Da li neko zna nacin na koji se prestaje voleti..........Nadam se da ce osobe koje su volele i bile povredjene podeliti sa mnom svoje iskustvo i pomoci mi da prebrodim tu bol

Starosedelac
    Učlanjen
    22.06.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: ZASTO LJUBAV BOLI

Ja sam volela samo jednom...i bolelo je...boli i kad se zaljubiš,samo kraće traje...
    Ne znam kako se prestaje,valjda prođe samo od sebe...klin se klinom izbija....mada ni pomoć prijatelja nije za bacanje.

Učlanjen
    08.05.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    28

Ja sam do sada,tacnije, volela dva puta.Prvi put je to bila decija ljubav,ali sada je to bilo nesto dublje i verovatno zbog toga ovoliko boli.Odnosno,to nije bol,vec neko cudno osecanje u grudima,kao da ne mogu da disem bez TE osobe.Iskreno,da mi nije prijatelja mislim da bih skroz skrenula sa pameti.

Starosedelac
    Učlanjen
    22.06.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Prioći će,verovatno je još sveže...ja imam problem sa suzama,nikako da poteku,onda guši...kad krene da se izbacuje,bude mnogo lakše...bar je sa mnom tako.
    I ne gušim bol,pustim da me obuzme,a kad prođe,makar privremeno,mnogo se lakše dignem...i tako u krug....dok se jednog dana ne svede na podnošljiv nivo.

Aktivan član Zabranjena_Arheologija (avatar)
    Učlanjen
    15.03.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    39

Ljubav.....

Pa da li ima lepse osecanje? Znas kako,swi mi u sebi nosimo jedan plamen,koji moze da upali odredjena osoba. Znaci samo jedna.Taj plamen moze wecno da gori,ukoliko je ta osoba kraj nas. Odnosno,receno poezijom,ona je cuvar tog plamena

Kad cuvar ode,i ostavi nas,taj plamen postaje meta neprijatelja,kao sto su tuga,bol....
    Oni imaju sposobnost da ugase plamen,ali da ostave zar koji nas pece zauwek.

Mi imamo moc da upalimo taj plamen opet,ako umemo da wolimo iskreno. Kad se woljena osoba pojavi ponowo,mi palimo plamen,a ne ona. Ona je tu da ga cuwa

Starosedelac
    Učlanjen
    22.06.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Ja ne verujem u večnu ljubav.
    Mada mi je draža i ta bol od praznine.

Učlanjen
    08.05.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    28

Prilicno je sveze. A ja imam potpuno drugi problem. Kada se nalazim u drustvu sve je super,medjutim kada ostanem sama,suze teku,teku,teku..........Tako znam satima plakati uz neku muziku.Svaki put kada ostanem sama u cetiri zida to mi se desava,a najveci problem je to sto mi posle toga bude malo lakse i skontam kakav sam idiot i obecam sama sebi da to vise necu raditi.......Ali,to obecanje traje dotle dok ne ostanem ponovo sama

Učlanjen
    08.05.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    28

Jako lepo receno.Ali problem nastaje kada ti umes iskreno da volis,ali osoba zbog koje palimo taj plamen ne zna da ga ocuva i hladno ga odbacuje.......
    Citat Original postavio Zabranjena_Arheologija Pogledaj poruku
    Ljubav.....

Pa da li ima lepse osecanje? Znas kako,swi mi u sebi nosimo jedan plamen,koji moze da upali odredjena osoba. Znaci samo jedna.Taj plamen moze wecno da gori,ukoliko je ta osoba kraj nas. Odnosno,receno poezijom,ona je cuvar tog plamena

Kad cuvar ode,i ostavi nas,taj plamen postaje meta neprijatelja,kao sto su tuga,bol....
    Oni imaju sposobnost da ugase plamen,ali da ostave zar koji nas pece zauwek.

Mi imamo moc da upalimo taj plamen opet,ako umemo da wolimo iskreno. Kad se woljena osoba pojavi ponowo,mi palimo plamen,a ne ona. Ona je tu da ga cuwa

Starosedelac
    Učlanjen
    22.06.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio angel 87 Pogledaj poruku
    Prilicno je sveze. A ja imam potpuno drugi problem. Kada se nalazim u drustvu sve je super,medjutim kada ostanem sama,suze teku,teku,teku..........Tako znam satima plakati uz neku muziku.Svaki put kada ostanem sama u cetiri zida to mi se desava,a najveci problem je to sto mi posle toga bude malo lakse i skontam kakav sam idiot i obecam sama sebi da to vise necu raditi.......Ali,to obecanje traje dotle dok ne ostanem ponovo sama
    Neka teku i treba da teku...nisi idiot,sve je to normalno.
    Muzika ume da istera tugu...možda treba izbegavati tugaljive pesmice,mada ja ne volim izbegavanja,pusim da me lomi,opet je i to bolje nego gutati tugu.
    Vremenom se ti sati pretvore u minute....ne kažem da će zauvek isčeznuti,ali mora da bude bolje....

Starosedelac
    Učlanjen
    22.06.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Jako lepo receno.Ali problem nastaje kada ti umes iskreno da volis,ali osoba zbog koje palimo taj plamen ne zna da ga ocuva i hladno ga odbacuje.......
    Onda nije vredan tvoje ljubavi...ideš dalje.

Domaćin zeljena (avatar)
    Učlanjen
    18.01.2009.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    83
    Reputaciona moć
    63

Ovo je citat:"Teško, izuzetno teško je da krene nešto novo kada te muči ljubav, uvek postoji rizik od onih repova koje vučeš od pre, pa ipak moguće je. Do sada sam "filozofirao" a ovo mogu da vam kažem zato što se meni desilo, ljubav me je mučila toliko da sam morao da potražim savet, morao da se izjadam i tada sam pronašao lek. Pronašao sam nekoga ko je u istoj situaciji kao i ja, sa potpuno istim problemom i nemoćan da ga reši sam. A onda se desilo nešto što mi ni sada nije baš jasno, dok smo se jadali jedno drugom zbog svega što nas muči otkrili smo da u stvari nas dvoje imamo toliko toga zajedničkog da nas je to odvelo od jadanja i tuge, pravo u novu ljubav. Neverovatno je koliko brzo mi je iz srca izbrizan onaj trag stare ljubavi i kako se sve od tuge pretvorilo u sreću, sreću zbog toga što imam nekoga ko razume i oseća isto kao ja, nekoga kome ne moram da krijem tajne, nekoga ko me je upoznao istinski i to onda kada nisam krio apsolutno ništa jer za to nisam imao razloga i zavoleo me takvog kakav jesam....Hteo sam prijatelja, rame za plakanje, nekoga da me samo shvati i pomogne savetom, dobio sam mnogo više, dobio sam bezuslovnu ljubav nekoga ko me poznaje skoro kao što poznajem sam sebe, nekoga kome nikada nisam rekao ništa sem istine i pred kim sam uvek bio onakav kakav sam u stvari, a ona me baš zbog toga voli. Pitala si kako je moguće, ovo je moj odgovor, od bezgranične tuge u istinsku sreću samo pomoću iskrenosti, inače sam bio zaljubljen u prijateljicu i koleginicu, i dalje smo prijatelji zahvaljujući ženi koja mi je sada sve, može li biti bolje od toga?"
    PROMETEJ nije na forumu Dodajte reputaciju korisniku PROMETEJ Prijavite poruku Odgovorite sa citatom
    Mislim da ti je ovo pravi odgovor,bolece,sve dok se ne pojavi nova ljubav u tvom zivotu,a ti nemoj da sedis skrstenih ruku,nego trazi novu ljubav
    Kad kuješ svoju sreću, ne udaraj bližnje po prstima.

Učlanjen
    08.05.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    28

Citat Original postavio jelena=t Pogledaj poruku
    Onda nije vredan tvoje ljubavi...ideš dalje.
    Pokusavam ici dalje,zezati se,izlaziti (a to nisam radila poslednju godinu dana) ,gledati druge muskarce i pokusavam sama sebe da zainteresujem za nekoga,zbog toga sto znam da onaj za kim patim nije toga vredan.Ali,svaki taj pokusaj da se zainteresujem zavrsava se poredjenjem tog nekog muskarca sa NJIM i tuga....Procice valjda,samo je potrebno vreme

Starosedelac donamileva (avatar)
    Učlanjen
    25.12.2006.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    14
    Reputaciona moć
    1960

nije tačno da sve ono što boli nečemu uči

ponekad samo jednostavo boli
    Priđi životnim problemima kao pas – ako ne mož s to da se poigraš, ili da ga poješ, zamočaj i idi dalje

Učlanjen
    08.05.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    28

Citat Original postavio donamileva Pogledaj poruku
    nije tačno da sve ono što boli nečemu uči

ponekad samo jednostavo boli
    A ima li iko od vas neku svoju pricu,da je izvukao iz nje pouku ...........

Učlanjen
    08.05.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    28

Ja sada odlazim,nadam se kada sledeci put svratyim da cu naci nesto poucno,pa da se malo naucim na tudjim greskama Caossssssssss

Domaćin zeljena (avatar)
    Učlanjen
    18.01.2009.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    83
    Reputaciona moć
    63

Andjele,pa ja sam pre dva ,tri meseca izasla jedva iz takve iste price,znas neuzvracena ljubav boliiiii,ja ga jurila,patila,plakala i onda se niotkuda pojavio neko i sad sam srecnija nego ikad u zivotu.A mislila sam da nikada u zivotu necu moci nikoga voleti posle njega,pa evo volim....
    Kad kuješ svoju sreću, ne udaraj bližnje po prstima.

Buduća legenda
    Učlanjen
    01.03.2009.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    600
    Reputaciona moć
    102

Ah ta ljubav!...Treba se znati izboriti za nju i sa njom...Nisam bila ostavljena nikada pa ne znam koliko je to tesko ali sam volela jako nekog koga nisam smela i morala da se oprostim sa njim...sporazumno i bogami, patila sam jako bar 5god a ni sada mi nije lako kad pomislim na njega...Zivot ide dalje...

.

Primećen član majska_maja (avatar)
    Učlanjen
    27.07.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    38

meni je ranije pomagalo da se isplacem kada mi je tesko..
    sada mi se stalno place..
    a kad placem, i placem puno, posle toga sam kao pregazena..
    i borim se protiv tog osecaja konstantne tuge, ali me sve podseca i onda...

Legenda dusala000 (avatar)
    Učlanjen
    10.08.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    26
    Reputaciona moć
    493

ako je za utehu bar procitaj i razmisli...

1. Oslobodi srce od mrznje (Mozemo li????)

2. Oslobodi misli od briga (trudimo se al sve je to sastavni dio nas)

3. Zivi jednostavno. (sta je jednostavno,kad sam komplikovana sama od sebe...)

4. Daj vise ..(zar je malo kad das sebe)

5. Zahtjevaj manje, ocekuj cuda u zivotu (rijetka su ta cuda )

6. Nitko se ne moze vratiti da bi zapoceo ispocetka -
    svatko moze poceti od sada i napraviti sasvim novi kraj (a koliko puta poceti iz pocetka i da li ima kraj pocetku)

7. Bog nije obecao dan bez bola, smjeh bez tuge, sunce bez kise:
    ali je obecao snagu za dan, utjehu za suze i svjetlo za put! (al sto nam je poslao ovo kamenje na koje se spoticemo)
    Ljubav....se nikada ne zaboravlja lako...ostaje deo u srcu svakom...

Primećen član majska_maja (avatar)
    Učlanjen
    27.07.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    38

Citat Original postavio dusala000 Pogledaj poruku
    ako je za utehu bar procitaj i razmisli...

1. Oslobodi srce od mrznje (Mozemo li????)

2. Oslobodi misli od briga (trudimo se al sve je to sastavni dio nas)

3. Zivi jednostavno. (sta je jednostavno,kad sam komplikovana sama od sebe...)

4. Daj vise ..(zar je malo kad das sebe)

5. Zahtjevaj manje, ocekuj cuda u zivotu (rijetka su ta cuda )

6. Nitko se ne moze vratiti da bi zapoceo ispocetka -
    svatko moze poceti od sada i napraviti sasvim novi kraj (a koliko puta poceti iz pocetka i da li ima kraj pocetku)

7. Bog nije obecao dan bez bola, smjeh bez tuge, sunce bez kise:
    ali je obecao snagu za dan, utjehu za suze i svjetlo za put! (al sto nam je poslao ovo kamenje na koje se spoticemo)
    zato ja odo' da sanjam i zelim u svemiru iz maste..

Učlanjen
    15.03.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    39

Hvala ti

Preporucio bih ti pesmu Nickleback - Gotta be somebody. Pesma je jako istinita.

Citat: "Kada se nalazim u drustvu sve je super,medjutim kada ostanem sama,suze teku,teku,teku..........Tako znam satima plakati uz neku muziku.Svaki put kada ostanem sama u cetiri zida to mi se desava"

I prijatelji su cuvari plamena. Kad ih widis,siguran sam da tuga nestane,i plamen se pali. Ali,oni pokusavaju da te razvesele,znaci da wrate plamenu zivot. Znas ono,kad se swi smejete,a tebi prodje misao kroz glavu,wezano za tu osobu,i osetis bol. Tad se plamen gasi na trenutke,do tacke kad je zar,i onda taj zar pece. Ali se ponowo upali.

A to kad places sama u sobi,to je trenutak kad je plamen ugasen,i ostao je samo zar. I ta dolazi tuga i bol,kao glavni neprijatelji.

Mi ne znamo,da li osoba koju mnogo wolimo,a ostavi nas,ona prava? I da li se neko ko nam je sudjen,nalazi u nasoj blizini,a mi to ne widimo,wec zalimo za nekim drugim?

Učlanjen
    15.03.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    39

Citat Original postavio majska_maja Pogledaj poruku
    meni je ranije pomagalo da se isplacem kada mi je tesko..
    sada mi se stalno place..
    a kad placem, i placem puno, posle toga sam kao pregazena..
    i borim se protiv tog osecaja konstantne tuge, ali me sve podseca i onda...

Kazu,ne zalivaj tugu suzama,jer swe sto zaliwas brze raste.....

Buduća legenda
    Učlanjen
    26.11.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Pa da ne boli kako bi znala da je ljubav?
    Kao da postoji ljubav koja ne boli ako ne na svom pocetku a ono sigurno mora na kraju.A postoji li pocetak bez kraja?

Starosedelac Funny! (avatar)
    Učlanjen
    30.07.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    457

Ja sam cuo da prvi put najvise boli...
    ''All those things that mark you when you're young...they make you what you are.''.

PROMETEJ nije na forumu
    verujem u sudbinu, nažalost i u to da je mi određujemo.
    Zainteresovan član PROMETEJ (avatar)
    Učlanjen
    27.06.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    58

Pokusavam ici dalje,zezati se,izlaziti (a to nisam radila poslednju godinu dana) ,gledati druge muskarce i pokusavam sama sebe da zainteresujem za nekoga,zbog toga sto znam da onaj za kim patim nije toga vredan.Ali,svaki taj pokusaj da se zainteresujem zavrsava se poredjenjem tog nekog muskarca sa NJIM i tuga....Procice valjda,samo je potrebno vreme
    Neće proći, nikada neće jednostavno biti kao da se ništa nije desilo i nikada neće biti jednostavno pogledati ga u oči, ali zbog toga ćeš imati mnogo toga što će biti stvarno lepo i jednostavno, imaćeš savršeno sećanje i sećanje na ljubav koja je neukaljana i iskrena. Tražila si savet nekoga ko je to prošao, i ja ti ga nudim, nemoj tražiti novu ljubav po svaku cenu, nemoj gledati svakoga koge sretneš i upoređivati ga sa njim, nema svrhe, otvori svoju dušu i ne stidi se onoga što osećaš jer je to nešto najlepše na ovom svetu, podeli to sa svima i gledaj ko će ti dati pravi, iskreni i prijateljski savet, garantujem da u tvojoj okolini postoji neko kome si ceo svet a da ti to i ne znaš. Nemoj tražiti njega u ljudima, traži sebe u njihovim očima, pravu ljubav ti neće dati stranac, nju može da ti da samo neko ko ti je blizak i ko te razume, neko ko te poznaje, ili će te upoznati i tek nakon toga zavoleti zbog toga što u stvari jesi a ne zbog toga kako želiš da te ljudi vide. Moraš da patiš, ne može bez toga, ako ti je neka uteha negde sam pročitao kako se materija čisti kroz vatru a duša kroz bol, nemoj žaliti zbog toga, ono što ti sada zadaje toliko bola će ti biti divna uspomena, utoliko lepša što je samo tvoja jer voleti možeš nekoga ko te ne želi,ili koga ne smeš, i ljubav zbog toga nije ništa manje vredna, čak naprotiv...a ljubav će doći, sigurno i neočekivano i biće ti lepša milion puta zato što iza sebe imaš tugu koja ti je rpočistila dušu i ostavila je spremnu za nešto lepše i veće i nesposobnu da takav bol nanese nekom drugom...

Strana 1 od 9 12345 ... PoslednjaPoslednja
Vrh strane

Slične teme

1. Zasto mora da boli?
    Autor Klementina u forumu Ljubav i seks
    Odgovora: 32
    Poslednja poruka: 24.06.2013., 17:31
  2. Kad zena ne zna zasto je boli glava
    Autor sinnke u forumu Ljubav i seks
    Odgovora: 35
    Poslednja poruka: 30.12.2008., 18:34
  3. zasto mora da boli