KARTING

Tony

Obećava
Poruka
88
ALOHA!!!

Ja i jos nekoliko drugova smo resili da napravimo kart. Ako neko ima iskustva sa ovim stvarima ili pitanja s druge strane neka pise. Svaka pomoc je dobrodosla.

Imamo okvir ( koji treba malo ojacati ) i motor koji nije bog zna sta. Ostaje nam sklapanje prenosnog mehanizma i instalacija kontrola.

Unapred hvala :) !

:)
 
Tony:
ALOHA!!!

Ja i jos nekoliko drugova smo resili da napravimo kart. Ako neko ima iskustva sa ovim stvarima ili pitanja s druge strane neka pise. Svaka pomoc je dobrodosla.

Imamo okvir ( koji treba malo ojacati ) i motor koji nije bog zna sta. Ostaje nam sklapanje prenosnog mehanizma i instalacija kontrola.

Unapred hvala :) !

:)
Moraš da budeš malo precizniji. Da li praviš takmičarski karting ili nešto za rekreaciju.Ram je najvažniji deo kartinga, znači nema improvizacija tipa "malo da ga ojačamo". Ako praviš takmičarski, prvo se opredeli za klasu (znači zapreminu). I ne bih da te plašim, dobri takmičarski kartinzi koštaju dosta. Samo slik pneumatici koštaju 100- 150 EUR po komadu... :?:
 
e super.

Aj ako mozes malo da mi objasnis to oko tih klasa i okvira, motora. Posto ja ne znam bas puno o tome. Inace imamo jednog auto mehanicara koji ce da nam sredi motor i imamo bravara koji ce da nam uradi sve to oko okvira.

:)
 
Tony:
izvini nisam doro procitao.

100 cc

automatik

Ali ipak napisi malo stvari o svemu tome. Jako bi dobro doslo. Hvala

:)
Koji motor od 100 cc? Ako ima centrifugalnu spojnicu, brzinu koju želiš određuješ prenosnim odnosom para lančanika. U obzir uzimaš maksimalni broj obrtaja motora, prenosni odnos lančanika i prečnik pogonskog točke. Ako imaš nameru da se takmičiš najbolje je da se informišeš u AMS oko pravila.
 
miss woems LETENJE ?


pa jasno da se ne razumem. zato i pitam. niko se nije naucen rodio. Ne verujem da bih mogao sebi da priustim kupovnu stvar trenutno. Ali ipak jel mozes da kazes neke cene?

P zasad bi hteo da napravim nesto rekreativno pa kad se malo ustosim i naucim nesto oko toga onda mozda nesto takmicarski :)

Vidi espanol. Ti mi reci sta da napravim i ja cu napraviti. Znaci reci mi broj zubcanika kod prenosa i sta mi treba. :) Posto vidim da se razumes u to .
 
Tony:
miss woems LETENJE ?


pa jasno da se ne razumem. zato i pitam. niko se nije naucen rodio. Ne verujem da bih mogao sebi da priustim kupovnu stvar trenutno. Ali ipak jel mozes da kazes neke cene?

P zasad bi hteo da napravim nesto rekreativno pa kad se malo ustosim i naucim nesto oko toga onda mozda nesto takmicarski :)

Vidi espanol. Ti mi reci sta da napravim i ja cu napraviti. Znaci reci mi broj zubcanika kod prenosa i sta mi treba. :) Posto vidim da se razumes u to .
Moraš prvo da mi kažeš koji motor je u pitanju (snaga/broj obrtaja) da bi se odredio neki optimalni prenosni odnos (broj zuba lančanika). Pretpostavljam da taj motor ne "puca" od snage, zato je vrlo važno da imaš dobar odnos vučne sile, ubrzanja i maksimalne brzine.
 

Back
Top