preporuka za letovanje u Grckoj??

Ako idete iz Belgije, i to kolima, onda najbolje da se spustite dole do Italije, (Venecija, Ancona, Bari...) i da pređete brodom na Krf.
Tamo je super za mlade. A onda se možete vratiti drugim putem kroz Srbiju itd....

Tako ćete usput videti deo Italije, i veći deo Grčke, proći kroz Srbiju....
 
Ako idete iz Belgije, i to kolima, onda najbolje da se spustite dole do Italije, (Venecija, Ancona, Bari...) i da pređete brodom na Krf.
Tamo je super za mlade. A onda se možete vratiti drugim putem kroz Srbiju itd....

Tako ćete usput videti deo Italije, i veći deo Grčke, proći kroz Srbiju....

ok, znaci Krf!

da, idemo iz Belgije ali cemo prvo u Srbiju, pa onda u Grcku
 
O Grckoj se jako puno pise na evropskim i severnoamerickim forumima. Ocigledno se mnogi pitaju gde treba da idu na letovanje i sta da obidju u jednoj tako cudesnoj i prelepoj zemlji. Evo ako pomaze nekoliko strana sa yahoo foruma:

answers.yahoo.com/question/index?qid=20080731034254AAl9myW
answers.yahoo.com/question/index?qid=20070528124607AA8yDJ3
ca.answers.yahoo.com/question/index?qid=20080526084842AAxm3lZ
id.answers.yahoo.com/question/index?qid=20080316075731AAchegA
uk.answers.yahoo.com/question/index?qid=20080725122239AAnJZoS
 
:) Hajde da i ja dam doprinos budućim turistima koji bi da putuju za grčku, moj izbor je Pefkohori, malo mesto lepo plaža na max. sto metara od sobe more čisto (za razliku od Haniotija), dobro i za porodice a i za udvoje, ima dosta kafića i to pored same plaže, nije preskupo jer ima dosta malih radnji u kojima se cene razlikuju i do 80 centi pa ko voli neka se šeta i nadje nešto za svoj džep, inače ima i salon za masažu pored obale, malo masaža (tajlandska) malo more, pa sunčanje, pa opet masaža. Ko hoće diskoteke ima jedna u gradu a ako je i to malo Hanioti je na svega par kilometara i ima veći izbor, tako da možete i pešaka da odete,šetnja pored luksuznih vila blizu obale i tamo ste! Ovo su moja iskustva iz dotičnog grada za ostalo pravc net i vidite cene.:worth:
 
Pefkohori je samo za porodice sa decom, i to definitivno SJAJAN izbor

Mladi, nemojte slučajno otići tamo, izvršićete samoubistvo, drugi dan boravka....
Ako već hoćete da idete na Halkidiki / Kasandru, onda je jedino dobro mesto za vas Kalitea.
 
Na website trifter.com medju sest najboljih destinacija ove sezone u Evropi (najinteresnatnijih i najefektivnijih po pitanju troskova), kao treca destinacija preporucuje se Halkidiki u Grckoj, a kao sesta Sicilija (ostale izabrane destinacije nisu za one koji bi da se upute na primorsko turisticko odrediste: Pariz, Sibiu, Berlin i Amsterdam). Evo sta pise za Halkidiki: Golden sands of ancient time, and the sanctuary of an angry sea god. Ostatak se moze procitati na sajtu:
http://www.trifter.com/Europe/Six-Tips-on-Europes-Best-Vacation-Destinations-This-Summer.212749
 
Moj licni izbor su jonska ostrva: Kefalonija, Zakintos, Lefkada, Krf. Jonska mi se najvise svidjaju. Ali da ne bi delovalo pristrasno poslala sam izbor sa jednog stranog sajta, a oni preporucuju Halkidiki. U principu na sajtovima, blogovima i forumima (stranim i domacim) se mogu dobiti najbolje i najopseznije informacije o svakom mestu u Grckoj. Grcka ima mnogo lepih destinacija i dva zivota su mala da covek sve obidje. Presudjuju licni afiniteti i verovatno novcanik, ali i to koliko je vremena utroseno na traganje za dobrim informacijama i gde se trazi, a kada su ukusi u pitanju normalno da se pojavljuju razlike.
 
Moj licni izbor su jonska ostrva: Kefalonija, Zakintos, Lefkada, Krf. Jonska mi se najvise svidjaju. Ali da ne bi delovalo pristrasno poslala sam izbor sa jednog stranog sajta, a oni preporucuju Halkidiki. U principu na sajtovima, blogovima i forumima (stranim i domacim) se mogu dobiti najbolje i najopseznije informacije o svakom mestu u Grckoj. Grcka ima mnogo lepih destinacija i dva zivota su mala da covek sve obidje. Presudjuju licni afiniteti i verovatno novcanik, ali i to koliko je vremena utroseno na traganje za dobrim informacijama i gde se trazi, a kada su ukusi u pitanju normalno da se pojavljuju razlike.
Pa Halkidiki je širok pojam za one koji gledaju karte, a oni koji odu do najbliže agencije postoji samo Hanioti i Pefkohori a oni koji hoće da budu malo drugačiji oni odu u Polihrono,
Grčka brate šta da ti kažem........
 
@ za LeaV: Molim te nemoj pogrešno da me shvatiš, ali da li si ti bila na svim tim ostrvima, ili je tvoj stav na osnovu interneta ?

Govorim zato što kada sam prvi put hteo da idem u Portugal pravio maršutu putovanja uz pomoć internet iformacija. Napalio sam se na dve plaže i samo zbog njih napravio plan da skrenem sa glavne rute.
Kada sam stigao tamo, ispostavilo se da je jedna od njih bila u privatnom vlasništvu, i da je zabranjen pristup kroz posed, da se može doći samo čamcem sa mora, a da je drugu fotografiju lažirao hotel na svom sajtu i stavio plažu koja uopšte NIJE u Portugalu. Drugi put kada sam išao sam već bio mnogo oprezniji ...
 
Za radne ljude u kontinentalnom delu odluka o odmoru se sigurno ne donosi na brzinu. Naravno, Internet je samo jedan od izvora informacija. Nije dobro da je jedini, a po Internetu se mora dosta kopati i imati na umu da su informacije cesto kontradiktorne, a nekad i netacne. Preporuke i iskustva su veoma vazan izvor. Npr. neki prijatelji mi toplo preporucuju Krit, i mogu zamisliti da je tamo lepo i carobno, ali uostalom i druga ostrva i mesta su lepa. Verovatno cu jednom otici, i tada cu se detaljno obavestiti iz mnogih izvora, gde je Internet samo jedan od izvora. Pored afiniteta, jedan od elemenata je zivotna situacija. Potpuno cete drugo mesto da izabere ako ste mladi, u grupi i zeljni ludog provoda u odnosu na situaciju ako idete na medeni mesec ili ako idete porodicno sto ukljucuje i decu. Ali svakako jedan od elemenata je i ponuda agencija. Recimo ima nekih hotela koji mi se svidjaju i na Halkidikiju ali nisam primetila da ih neka agencija ima.
 
Pa Halkidiki je širok pojam za one koji gledaju karte, a oni koji odu do najbliže agencije postoji samo Hanioti i Pefkohori a oni koji hoće da budu malo drugačiji oni odu u Polihrono,
Grčka brate šta da ti kažem........

Na tom prstu kojeg pominjes licno preporucujem Kalithea-u...tj.hotele Atos palas ili Pallini beach na izlasku iz nje...na samoj obali mora...sobe sa pogledom na isto..privatna plaza...puno zgodnih Ruskinja i tako to...:per:Mozda treba malo vise love da se iskesira ali vredi svaku paru:):):)
 
Poslednja izmena:

Back
Top