Konvert mp3 u audio?

sofronije000

Zainteresovan član
Poruka
106
Pozzz svima

Imam neobicnu situaciju. Trebam konvertovati mp3 pjesme u onaj stari najobicniji audio format. Treba jednom drugu koji ima samo neku staru liniju koja moze pustati samo audio cd-ove (sreca pa nisu kasete). Postoji li neki nacin da se to uradi? Ja vjerujem da nema ali opet reko da pitam, mozda neko zna vise...:think:

Hvala, pozzz
 
Mislis u WAV format?

Sve to mozes da odradis u WINAMP-u.
Ovako:

stavis album da svira u Winamp-u i onda osnacis sve kompozicije i desnim klikom otvori se opcija SEND TO. Iz te opcije SEND TO odaberes FORMAT CONVERTER.


ps
tema vjerovatno postoje negdje. Trebao si pretraziti
 
Mislis u WAV format?

Sve to mozes da odradis u WINAMP-u.
Ovako:

stavis album da svira u Winamp-u i onda osnacis sve kompozicije i desnim klikom otvori se opcija SEND TO. Iz te opcije SEND TO odaberes FORMAT CONVERTER.


ps
tema vjerovatno postoje negdje. Trebao si pretraziti


:think: Mozda mi neces vjerovati ali nisam znao da se tako zove taj format...:dash::dash:
Idem da probam. Hvala!!!:D
 
Zanimljiv razvoj situacije....Naime, konvertovao sam pjesme u Winampu u wav format pa jos prilikom rezanja u Nero-u isao na opciju audio cd (to sam cuo od druga upravo kad sam poceo rezati, vidim sad da je i snejks u toj varijanti), tako da sam dobio na kraju ekstenziju .cda, upravo onu exe koju i ja imam na jednom starom audio cd-u koji sam negdje iskopao.Dakle, imao sam sve razloge da vjerujem da sam rijesio problem...

Najljepse od svega je sto mi je drug danas javio da mu linija nista ne cita!!!!:dash::dash:

Zasto????:dontunderstand::think:
 
Pre svega netreba ti da postojeci mp3 fajl konvertujes u waw to je gubljenje posla kad imas mp3 pesme startujes nero kliknes na favorites pa make audio cd kad ti se otvori prozor My Audio cd kliknes na add tu dodajes mp3 fajlove koje hoces kliknes na next kad sve to prebacis kliknes na finished pa na burn audio cd i gotova prica
 
Pre svega netreba ti da postojeci mp3 fajl konvertujes u waw to je gubljenje posla kad imas mp3 pesme startujes nero kliknes na favorites pa make audio cd kad ti se otvori prozor My Audio cd kliknes na add tu dodajes mp3 fajlove koje hoces kliknes na next kad sve to prebacis kliknes na finished pa na burn audio cd i gotova prica

Pa to sam i uradio. To sto sam prvo konvertovao u wav znaci da sam imao malo suvisnog posla a ne da sam nesto uradio pogresno, to nije bio razlog da konvert ne uspije. Svejedno kod njega linija ne cita pjesme...:dontunderstand:
 
Sigurno mu linija podržava samo audio.

Sve što treba da uradiš je da u neru odabereš opciju Make Audio CD.

Inače, nisam znao da je taj format sa CD-a ustvari WAV.

Dobro, onda ako je wav, zašto se onda ne može kopirati tipa copy/paste, već mora preko grabera, ili slično?

Takođe, moraš znati da je broj pesama koji stavljaš na cd ograničen (kao audio), a zbir dužina trajanja svih pesama je ustvari to što se ograničava.
 
Poslednja izmena:
Ima samo jedno pravilo koje vam mogu savetovati da poslušate.
kada pržite Audio Cd-ove na računaru , radite to najsporijom mogućom brzinom 1x , 2x , 4x , . znači do 8x (brzine cd uređaja ) maximalnom brzinom , već diskovi narezani sa 8x u pojedinim audio čitačima ne mogu da se očitaju.
 
Za konvertovanje najbolje je da koristiš Easy CD-DA Extractor ...
Ili ako želi kvalitetan player sa mnogo mogućnosti skini AIMP, mnogo je bolji od winampa, u sebi ima i kvalitetan konverter...
Reži najsporijom brzinom i na kvalitetnom mediju.
 
128kb odradjena sa orginalnog ⊚ je dovoljno za vecinu , ako znas kako da odradis to...nista auto normalizacija, nista ovi ripperi ko notepad...

Winamp je dobar za ovo mp3>wav, narocito preko onog standardnog wavouta....jer moze da se podesava normalizacija tona, bas , srednji i visoki tonovi...nista auto....

Neroov wav editor je losiji sto se tice zvuka, iako logika kaze da ne bi trebalo tako da bude...
A ovi sto se loze na 256kb , jeste sve ima svoju cenu, ali za razliku ti treba bar zvucnik od 1m i visi....pojacalo sa vise od 96dB n/s.....
 

Back
Top