DREKAVAC!?

Miloš KS

Aktivan član
Poruka
1.950
znate li ista i bilo kakve price iz vaseg kraja ili sa neta o nekom DREKAVCU(a da to nije onaj iz tunela :D )??? p.s evo jednog klipa koji me je prestravio ali to je bila jedna velika zezancija...nije stvarno ali pogledajte... :evil: :eek:
 
Дрекавац је биће из митологије Јужних Словена. Веровање је раширено по Србији, Босни, и Црној Гори мада и у осталим Словенским земљама.

Такође се назива и Крекавац

По легенди, дрекавац је материјална манифестација умрлог, некрштеног човека (по неким причама, младог дечака), који не може да нађе мир, па прогања оне који су му згрешили у животу. Како предања кажу, дрекавац је мало, длакаво створење,
које непрестано гази на сопствено крзно, а потом урла мешавином плача и вучјег завијања. Најчешће се шета по гробљима, а жртве дави у сну. Јако се плаши светлости, иако не може бити уништено док не нађе мир.
 
Evo jednog umetnickog prikaza raznih demona iz celog sveta, a medju njima je i nas Drekavac.
http://gallery.busdraghi.net/main.php/v/mascarons/
Sve u svemu ta prica o Drekavcu nije bas pogodna za opustanje sa drustvom, nocu, na izletu uz logorsku vatru.


Drekavac is a creature belived in the south slavic rural regions.
main.php
 
znate li ista i bilo kakve price iz vaseg kraja ili sa neta o nekom DREKAVCU(a da to nije onaj iz tunela :D )??? p.s evo jednog klipa koji me je prestravio ali to je bila jedna velika zezancija...nije stvarno ali pogledajte... :evil: :eek:

Ma oće to ponekad.
Lažu ljudi, kao bilo nekad, dobra fora da se uplaše deca...
 
A baš takvo stvorenje je krajem 1992. godine uznemirilo Krvavičane i meštane okolnih sela, kada su u njihovoj reci pronađeni ostaci čudnovate zveri. U prvi mah su Stanoje i Jovica Milićević, koji su otkrili lešinu, pomislili da se radi o uginulom psu ili liscu, ali se kasnije ispostavilo da životinja ne liči ni na jednu od poznatih zveri.
Zmijolika glava sa velikim očnjacima, duguljasto telo dužine 80 centimetra, kratke prednje noge, kožice između pristiju i posebno zadnji udovi koji su podsećali na noge kengura, bili su dovoljan razlog da se posumnja u nešto neobično.
Kako se priča ubrzo proširila i do Beogarada, u Krvavicu je došao Milan Paunović, tadašnji kustos Prirodnjačkog muzeja, koji je razrešio enigmu. Krvavički drekavac je, po njegovom mišljenju, bila odrana lisica.

Ono sto je cudno u ovome jeste da stotine ljudi u selu , medju njima sigurno ima i lovaca i starih osoba , ne mogu da prepoznaju odranu lisicu, nego alarmiraju celu drzavu, policiju i televiziju. Zar nije to malo cudno u svemu tome ? Pogotovu sto je u istom mestu i ranije vidjano nesto slicno:
http://www.crnahronika.rs/magazin/drekavac-kao-vidovnjak.html

Ili su ti mestani stvarno idioti ili tu ima neceg ?
Sta vi mislite?
 
Poslednja izmena:
Ја мислим да је већина митолошких бића код нас уствари стварно. Толики људи су их видели. Не могуће да не постоје.
 
ej ovaj umetnik i nije nesto mastovit mislim sva mitoloska bica(za koje nikad nisam cuo :roll: ) su maltene ista! a drekavac ovaj vise lice na matorog dedu a jedino strasno na njemu su belci :eek: ali meni je ta zbirka fotografija smesna! :hahaha: ma to je odrana lisica nego sta brate vidi se samo izmisljaju price :roll: nego ima li neka prica od koje cemo da se prestravimo!? :eek:
 
pa cekaj bato al zar ne mislis da je ta lisica odavno uginula pa da su to kosti a ne noge/! :roll: mislim otvorio sam ovu temu ali ja ne verujem u to...i zasto bi bio mrtav ako je drekavac?! :D nema razloga za paniku...ali mene interesuju neke jace i uverljivije price mozda neka prica iz vaseg kraja...bilo sta! :eek:
 
hm.nije to drekavac,***..
nekrsteno dete,duh,a ono lesina neke zivuljke...
nije to to.
radi se,navodno,o fenomenu preklapanja dimenzija na trenutke,u vezi mozzda sa nadolazecim vibracionim talasom iz kosmosa koji menja brzinu frekvencija cestica,te ono sto "nikad nije postojalo" postane vidljivo na tren...
Zivot je jedna varijacija na temu jedne poznate i mnogo nepoznatih...Mnostvo sakrivenih,ali koegzistirajucih postojanja,naseljenih bicima saobraznim nasoj percepctujucoj zelji,samo ceka da se ispolji-na ovakav ili slican nacin.;) ledilo:cool:
 
Ja koliko znam, drekavac je "ptica", i ti seljani su verovali da...kad ga cuju, da obavezno neko umre u tom selu sutra dan. Ako se cuje blizu kuce, onda umre neko iz te kuce gde se cuo...
 
cekaj to je kukuvija?? bila je u leptirici i svaki put kada se cula nadolazio je sava...meni je njen zvuk strasniji od samog save... :eek: i mnogi znaju price o kukuviji da kada se cuje nocu blizu necije kuce, neko ce iz te kuce uskoro umreti... ima price o njoj na netu, vikipediji... :eek:
 
jao brate i na ovom suncu i danu se uzonjam kad vidim ovaj klip... :eek: :eek: :eek: no jeste vi gledali pre neku nedelju epizodu "selo gori" u kome se pominje krekavac??! a sad sam cuo da je KREKAVAC DREKAVAC! :eek: pogledajte ovaj klip...
i palaca jezikem... :hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha: no nije poenta klipa "palacanje" vec kad je strina rekla o prici kad je krekavac(vampir sta je vec rekla) o prici o krivoj jarugi...e pa mene zanima da li postoji takvo "ukleto" mesto kao ta jaruga(a mozda i jaruga postoji! :eek: ) i da li ste culi price o tome???
 
jao brate i na ovom suncu i danu se uzonjam kad vidim ovaj klip... :eek: :eek: :eek: no jeste vi gledali pre neku nedelju epizodu "selo gori" u kome se pominje krekavac??! a sad sam cuo da je KREKAVAC DREKAVAC! :eek: pogledajte ovaj klip...
i palaca jezikem... :hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha: no nije poenta klipa "palacanje" vec kad je strina rekla o prici kad je krekavac(vampir sta je vec rekla) o prici o krivoj jarugi...e pa mene zanima da li postoji takvo "ukleto" mesto kao ta jaruga(a mozda i jaruga postoji! :eek: ) i da li ste culi price o tome???

У мом селу не баш. Али зато у селу једног мог комшије у Црној Гори село Граб, постоји неки поток, преко њега има мост, и ноћу се ту дешавају чудне ствари. Он каже, да кад се враћао ноћу, поред те јаруге је запазио белог коња, како он крене тако коњ, како он стане тако коњ. И на крају он извади упаљач и упали, а коњ одједном нестаде.
И каже да кад су му гости долазили, пролазили су баш ту, и испод моста, доле у јарузи се чула нека тутњава и вриска...:eek::eek::eek:
 
У мом селу не баш. Али зато у селу једног мог комшије у Црној Гори село Граб, постоји неки поток, преко њега има мост, и ноћу се ту дешавају чудне ствари. Он каже, да кад се враћао ноћу, поред те јаруге је запазио белог коња, како он крене тако коњ, како он стане тако коњ. И на крају он извади упаљач и упали, а коњ одједном нестаде.
И каже да кад су му гости долазили, пролазили су баш ту, и испод моста, доле у јарузи се чула нека тутњава и вриска...:eek::eek::eek:

Gde je to selo? :eek:

Otici cu ja da popricam sa tim babarogama malo!
1z9752.gif
 
Дрекавац је биће из митологије Јужних Словена. Веровање је раширено по Србији, Босни, и Црној Гори мада и у осталим Словенским земљама.

Такође се назива и Крекавац

По легенди, дрекавац је материјална манифестација умрлог, некрштеног човека (по неким причама, младог дечака), који не може да нађе мир, па прогања оне који су му згрешили у животу. Како предања кажу, дрекавац је мало, длакаво створење,
које непрестано гази на сопствено крзно, а потом урла мешавином плача и вучјег завијања. Најчешће се шета по гробљима, а жртве дави у сну. Јако се плаши светлости, иако не може бити уништено док не нађе мир.

Sunce ti poljubim :eek: Zamislite um koji je mogao da smisli ovakvo nesto:eek:
 
Da,ali ga je možda i drekavac jurio.I možda će ovaj kreten mjovic95 sutra da otvori temu :

Da li je Jason Voorhees ŽIV?
Mog brata je jurio dok je bio na kampovanju sa društvom,i on je jedini preživeo :roll:
 

Back
Top