Pomoc u odabiru PC konfiguracije

Jel samo iz ove firme? I reci koliki ti je budzet da se sastavi nesto, posto ove gotove konfe imaju nekakvu manu u vecini slucajeva??? Konkretno kod ovih sto si dao link, nemam pojma o kakvim napajanjima je rijec, ali vjerovatno je neki teski kinez sa kojim se ja ne bih zezao.
 
Poslednja izmena:
Aj da ne otvaram novu temu, nadovezacu se na ovu.. (Ako se kolega koji je otvorio temu ne ljuti :P )

Imam budzet 50.000 i hteo bih da uzmem sto bolji komp koji bih koristio iskljucivo za igre i surfovanje.... Sve preporuke su dobrodosle :)

I ako znate neku prodavnicu u Novom Sadu gde se mogu naci vrhunski racunari.
 

SpecifikacijaProcesor: AMD Athlon™ X2 7750 2.7GHz Black Edition Nije los procesor

Matična ploča Gigabyte AMD MB GA-MA78GM-S2H Solidna ploca

Memorija Kingston 4GB DDR2 1066MHz HyperX odlicna memorija

Grafička kartica Gigabyte ATI RX4670 512MB DDR3 dobra graficka

Hard Disk Western Digital 640GB 7200 16MB SATA II Caviar Blue odlican hard disk

Kućište Blueberry CN-832BKS 400W Lose napajanje bolje da kupi LC Power ili THERMALTAKE

Optički uređaj LG DVD-RW 20x speed nije los

Tastatura Gigabyte Multimedia Keyboard

Miš Gigabyte Optical Mouse PS/2

Monitor LG LCD 22" Wide W2241S-BF/SF nije los
 

Nisu losi kompijuteri ali im je slaba memorija 2 gigabajta i hard disk samo 320 gigabajta realno ti hard diskovi imaju 300 gigabajta i kad se odzme za windows oko 20 gigabajta ostaje mu 280 gigabajta! bolje da kupi 500 gigabajta realno ima 460 gigabajta nek uzme za windows 20 gigabajta ostaje mu 440!

Evo citam bas danas Windows 7 64-bita trazi minimum 2 gigabajta memorije :thumbdown: u danasnje vreme ko hoce dobar komp treba minumum da ima 4 gigabajta!
 
Nisu losi kompijuteri ali im je slaba memorija 2 gigabajta i hard disk samo 320 gigabajta realno ti hard diskovi imaju 300 gigabajta i kad se odzme za windows oko 20 gigabajta ostaje mu 280 gigabajta! bolje da kupi 500 gigabajta realno ima 460 gigabajta nek uzme za windows 20 gigabajta ostaje mu 440!

Evo citam bas danas Windows 7 64-bita trazi minimum 2 gigabajta memorije :thumbdown: u danasnje vreme ko hoce dobar komp treba minumum da ima 4 gigabajta!

pa to ova Intel opcija...Athlon ima uredno 4 giga...no, ram je ionako za dz...
nego, ovo ostalo me vise zanima...
i to iz prostog razloga sto su to satro neke "domatje brendirane" masine, a i uvjeti
kupovine nisu losi...

ps inace, ja XP 64 tjeram vec pola godine; od toga bar tri mjeseca sa samo 2 giga rama i nista...radi ok
vrlo stabilno...PS ne zabada,Maya radi...
 

Prva je prevazidjena, los procesor, jos losija i prevazidjena ploca, krs napajanje. Druga nije losa ali opet je u pitanju krs napajanje i ploca je P-43 chipset koji se nije pokazao bas najbolje sto se tice Overclock-ovanja. Napominjem da su te gotove konfe koje nude prodavci vrlo cesto falicne i da nikome ne bih preporucio da tako uzima racunar.
Dakle, moj prijedlog, bolji od tih konfiguracija:

AMD Phenom II X3 720, 2.8GHz Box Black Edition
Cena: 12.560 din.

Biostar TA790GXB AM2+
Cena: 7.210 din.

2 x 2GB DDR2 Kingston HyperX, PC1066
Cena: 5.240 din.

Gainward ATI 4850, 512MB DDR3, poboljsano hladjenje
Cena: 13.760 din.

DVD+-RW Samsung SH-S223F/BEBE
Cena: 1.750 din.

LC Power ATX Midi Tower, 914B, 550W 12cm fan
Cena: 5.240 din.

640GB WD, SATA2, 7200rpm, 16MB
Cena: 5.240 din.
Ukupna cena: 51.000 din.

Sa ovim racunarom dobijas perfomanse kao i sa tim Intelom E8400 u aplikacijama i igrama koe vide samo dva jezgra, a kod aplikacija koje koriste vise od dva jezgra AMD dolazi u prednost. Graficka je bolja i brza za nekih 20-25 % od te nVidie.Dobijas veci HDD i bolje kuciste i napajanje koje ce da gura sve ovo bez problema. Ploca je trenutno best-buy, i podrzava sve moguce AMD procesore i podrzavace i buduce koji budu dolazili, a ako budes imao srece mozda ovom procesoru otkljucas i 4-to jezgro...
 
Izvini, ne kontam sta si hteo da hteo da kazes ovde :neutral:

Pa o tome da postoji mogucnost da dobijes procesor kojem moze da se otkljuca 4-to jezgro koje je zakljucano kod ovog procesora.
Inace svi Phenom II procesori su razvijani da mogu lako jezgra, cash memorija da se nadogradjuje na postojecu strukturu. Tako je ovom procesoru samo zakljucano jezgro a ne odsjeceno laserski kao kod Intela. To se radilo zbog toga sto je u nekim serijama bilo gresaka pa su samo iskljucili jedno jezgro pa smo dobili Phenom II X3 procesore, gdje je doslo do greske u cash memoriji dobili smo X4 8xx seriju procesora, medjutim usled velike potraznje za tim procesorima pravljene su velike kolicine pa nije bilo dovoljno vremena za detaljnije testiranje, pa je potpuno ispravnim procesorima iskljuceno jedno jezgro. Tako da ti postoji mogucnost da za iste pare dobijes Phenom II X4 920 procesor.
 
napisacu samo ..ako je masina za igre onda intel/nvidia kombinacija..

pominjan je e8400 nije loso upareno sa nekom p45 plocom.4 giga rama je dovoljno..quad core procesori nemaju jos uvek primenu u igrama
sto se bilo koje jace konfiguracije tice glavni problem nastaje kod izbora hard diska..koji je tu uskpo grlo..bilje kupiti dva manja diska u raid 0 mod ih staviti..

graficka..gts250 bivsi gf9800gtx+ sa 512 rama

ali to ce kostati vise od 50 000 dina..
batalite konfiguracije koje sastavljaju domace firme..
nisu izbalansirane..
 
napisacu samo ..ako je masina za igre onda intel/nvidia kombinacija..

pominjan je e8400 nije loso upareno sa nekom p45 plocom.4 giga rama je dovoljno..quad core procesori nemaju jos uvek primenu u igrama
sto se bilo koje jace konfiguracije tice glavni problem nastaje kod izbora hard diska..koji je tu uskpo grlo..bilje kupiti dva manja diska u raid 0 mod ih staviti..

graficka..gts250 bivsi gf9800gtx+ sa 512 rama

ali to ce kostati vise od 50 000 dina..
batalite konfiguracije koje sastavljaju domace firme..
nisu izbalansirane..

A zasto mislis Intel/nVidia. Bas u segmentu u kojem on hoce da kupi racunar mnogo bolja investicija je AMD i ATI. Nisam zaljubljenik ni u jedne ni u druge (imam Intela), nego uzimam ono sto je u tom trenutku bolje, a to je u ovom trenutku i u mainstream segmentu AMD/ATI. Intel je u prednosti sa Core i7 platformom, a nVidia je u segmentu GTX 275 i jacim kartice. Zato zaljubljenici u Intel i nVidiu ostavite se te price.
I da kazem da nemam nista protiv te karte GTS 250, koja je skoro istih performansi kao ATI 4850, negdje brza negdje sporija, ta krata je jedino pozitivno sto je nVidia uradila u prethodnom periodu.
Takoda ti ta konstatacija samo Intel/nVidia ne stoji. I da ne zaboravim Phenom II X4 920 duva Intela u vecini aplikacija (a malo je skuplji), a duvace i u igram jer vec su igre pocele da koriste vise od dva jezgra, i bice ih sve vise i vise...
 
A zasto mislis Intel/nVidia. Bas u segmentu u kojem on hoce da kupi racunar mnogo bolja investicija je AMD i ATI. Nisam zaljubljenik ni u jedne ni u druge (imam Intela), nego uzimam ono sto je u tom trenutku bolje, a to je u ovom trenutku i u mainstream segmentu AMD/ATI. Intel je u prednosti sa Core i7 platformom, a nVidia je u segmentu GTX 275 i jacim kartice. Zato zaljubljenici u Intel i nVidiu ostavite se te price.
I da kazem da nemam nista protiv te karte GTS 250, koja je skoro istih performansi kao ATI 4850, negdje brza negdje sporija, ta krata je jedino pozitivno sto je nVidia uradila u prethodnom periodu.
Takoda ti ta konstatacija samo Intel/nVidia ne stoji. I da ne zaboravim Phenom II X4 920 duva Intela u vecini aplikacija (a malo je skuplji), a duvace i u igram jer vec su igre pocele da koriste vise od dva jezgra, i bice ih sve vise i vise...
nije u pitanju ljubav prema intel?nvidia kombinaciji vec stvar para i uticaja..nvidia i dalje drzi pod svojeim gomilu izdavaca i razvojnih timova.i dan danas igre bolje iskoristavaju nvidia kartice negoli atiamd
usoatlom ja sam promenio nekoliko atiamd kombinacija i tek sa ovim intelnvidia sam zadovoljan kako to sve radi..a radi glatko..i sve radi iz prve..

zato kazem ako je primarna orjentacija igranje igara..intel/nvidia tu caruje i carovace ma koliko atiamd pravio dober procersore i graficke kartice..
 
uostalom da je amd ati stvarno TOLIKO dobar koliko se ljudi upinju da pokazu..zasto i dalje gro igara ne podrzava directx10.1 i tesselation sto su specijalke atija..vec strogo drze do dx10 ..i sve vise prihvataju cuda / physix..inace cak je i veliki adobe krenuo da iskoriscava CUDA extenzije..ati je i dalje kilometrima daleko od profesionalne upotrebe..
 
Ne bih da se raspravljam oko toga da li je bolji intel ili amd, nVidia ili ATI. Samo se ne bih sa tobom slozio. Prosjecnom korisniku koju koji se ne bavi profesionalnim radom na racunaru cuda i physix apsolutno nista ne znace. U ovom trenutko mnogo isplativije je ici na AMD jer su cijenom jeftiniji od Intela ali ne toliko slabiji, ista situacija je i sa ATI, presli su na sitniji proizvodni proces, drajvere su usavrsili za razliku od prethodnog perioda, kada je bilo ogromnih problema. Evo ja imam kombinaciju Intela i ATI 4850 i do sada nisam vidio ni jedan jedini problem da neka igra ne ide glatko na ful setovanjima na rezolujiji 1680x1050. Nvidia je u segmentu extra skupih kartica neprikosnovena, kao sto je to Intel sa Core i7 platformom.
 

Back
Top